REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2010 m. gruodžio 23 d. (Vilnius) Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje aktyviai organizuojamas užimtumas čia gyvenantiems suimtiems ir nuteistiems vaikams padeda grąžinti pasitikėjimą juos supančia socialine aplinka, skatina jų saviraišką, lavina tinkamą elgesį ir stiprina šių vaikų atsparumą negatyviems veiksmams.

REKLAMA
REKLAMA

Padeda Narkotikų kontrolės departamentas

Narkotikų kontrolės departamentas prie LR Vyriausybės jau ne vienerius metus padeda, kad izoliatoriuje socialiai pažeidžiamiems vaikams būtų kuo efektyviau išnaudojamos laisvalaikio priemonės. Vykdant filmų peržiūros ir jų analizės programą Departamentas klasėse padėjo įrengti naują vaizdo ir garso įrangą, formuojant kompiuterinio raštingumo įgūdžius aprūpino nauja kompiuterine įranga, skatinant fizinį aktyvumą padėjo įsirenti sportinį inventorių, pastatė naujus žaidimus ir suteikė daug informacinės mokamosios medžiagos, kad vaikai galėtų lengviau tobulinti savo socialinius įgūdžius.

REKLAMA

Auklėtiniams laisvalaikis organizuojamas įvairiomis priemonėmis ir jų poreikis Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje auga, nes šios priemonės greičiau formuoja pozityvius lūkesčius bei pačius vaikus skatina priimti sprendimus. Taip ugdoma jų atsakomybė ir stiprinami santykiai tiek su artimaisiais, tiek su visa visuomene.

Šiuo metu Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje vykdomos 7 grupinio užimtumo programos: (pozityvaus užimtumo, filmų peržiūros ir aptarimo, savišvietos, fizinio aktyvumo, socialinių-vertybinių įgūdžių formavimo, meno terapijos ir kompiuterinio raštingumo įgūdžių).

REKLAMA
REKLAMA

Mažina stresą ir įtampą

Pagal pozityvaus užimtumo programą suimti ir nuteisti nepilnamečiai visų pirma skatinami pasitikėti savimi ir išmokti save vertinti teigiamai. Pokalbių metu išskirdami savo stipriąsias ir teigiamas vertybes jie greičiau pradeda pasitikėti savo jėgomis ir tampa aktyvesniais užsiėmimų dalyviais. Paskaitų metu analizuodami priklausomybę nuo psichoaktyviųjų medžiagų ir naudodamiesi Narkotikų kontrolės departamento informacinė medžiaga, vaikai kartu su specialistais ieško priežasčių, kodėl jie pradeda piktnaudžiauti žalingais įpročiais ir suvokia dėl rūkymo, alkoholio ar narkotikų vartojimo atsirandančias pasekmes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Filmai izoliatoriaus auklėtiniams padeda atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Specialistai pastebi, kad nuolat gyvendami uždaroje aplinkoje jie būna „priversti“ slėpti savo teigiamus jausmus ir neturi kam jų išreikšti. Jaunuoliai nori įsitvirtinti aplinkoje bet kokiu būdu, todėl kartais jų elgesys būna neadekvatus aplinkai. Tokie reiškiniai apsunkina jų tarpusavio bendravimą. Tuo tarpu filmų peržiūra ir analizė gerina jų adaptaciją, mažina stresą ir įtampą tarp kalinamųjų.

Dirba savarankiškai

Nepilnamečiai mokosi ir savarankiškai. Pavyzdžiui, skaitykloje kiekvienas asmuo gali skaityti knygas, susipažinti su šalies dienraščiais ir pan. Kartu čia vyksta diskusijos apie mokymosi programas, vaikai išsako savo nuomonę apie visoje visuomenėje kylančias problemas ir teikia siūlymus, kaip jas būtų galima išspręsti.

REKLAMA

Rašo laiškus artimiesiems

Tarp socialinės rizikos vaikų ypač aktyviai ugdoma šeimos samprata. Diskusijose nepilnamečiai susipažįsta su šeimos narių atsakomybe ir taip yra formuojamas jų teigiamas požiūris į pilnavertišką šeimą kaip atspirties tašką. Kurdami šventinius atvirukus ir rašydami laiškus suimti ir nuteisti vaikai palaiko arba atkuria savo ryšius su artimaisiais, stiprina saugumo jausmą ir mokosi bendrauti su kitais asmenimis, ieškoti kompromisų, spręsti konfliktus bei kartu su kitais žmonėmis siekti bendro tikslo.

Socialinių-vertybinių įgūdžių formavimas yra vienas iš efektyviausių būdų, siekiant užkirsti kelią smurtui ir konfliktams ypač tarp suimtų ir nuteistų nepilnamečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų