REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos apygardos prokuratūra pateikė apeliacinį skundą ir prašo griežčiau nubausti telefoninius sukčius.

Klaipėdos apygardos prokuratūra pateikė apeliacinį skundą ir prašo griežčiau nubausti telefoninius sukčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno apygardos teismo prašoma iš naujo įvertinti 18 sukčių veiksmus. Valstybės tarnautojais apsimetę vyrai išviliojo ne vienos dešimties nukentėjusiųjų elektroninių mokėjimo priemonių duomenis ir jais disponavo,

REKLAMA

Prokuratūros nuomone, pirmosios instancijos teismas nepagrįstai iš kaltinimo pašalino aplinkybę, kad visi nuteistieji darydami nusikalstamas veikas dalyvavo organizuotoje grupėje, ir sukčius nuteisė per švelnia bausme.

Apeliacinį skundą surašęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Romas Jasevičius prašo teismo atsižvelgti į skunde išdėstytus argumentus ir kaltinamuosius pripažinti veikusius organizuotoje grupėje bei jiems pritaikyti griežtesnę bausmę.

REKLAMA
REKLAMA

„Teismo nuosprendyje nurodoma, kad šioje byloje nenustatytas toks organizuotumo lygis, kuris leistų padaryti išvadą, jog sukčiavimai ir kiti su sukčiavimu susiję nusikaltimai įvykdyti organizuotoje grupėje. Tačiau su tokia teismo pozicija nenorėčiau sutikti. Mano įsitikinimu, byloje yra pakankamai įrodymų, kad visi jie veikė išvien“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras Romas Jasevičius.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad pataisos namuose kalintys asmenys, norėdami atiduoti savo skolas, atsiradusias dėl nelegalių sandorių, skambindavo atsitiktiniams asmenims, dažniausiai vyresnio amžiaus moterims ir prisistatę joms Valstybinės mokesčių inspekcijos, ,,Sodros“, banko darbuotojais, policijos pareigūnais ar asmenimis, siūlančiais darbą, išviliodavo prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tada prie nukentėjusiųjų banko sąskaitų neteisėtai prisijungdavo arba kiti pataisos namuose bausmes atliekantys asmenys, arba jų bendrininkai, esantys laisvėje, ir pinigus iš sąskaitų pervesdavo į dar kitų kaltinamųjų parūpintas sąskaitas arba nukentėjusiųjų vardu paimdavo greituosius kreditus. Pinigai būdavo pervedami per kelias sąskaitas tam, kad būtų sunkiau atsekti jų judėjimą.

Taip pinigai iš vienos sąskaitos į kitą keliaudavo, kol galiausiai patekdavo į sąskaitas asmenų, kuriems buvo skolingi tiesiogiai nukentėjusiesiems skambindavę kaltinamieji. Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia daryti išvadą, kad byloje buvo ypač ryškus ir aiškus vaidmenų ir užduočių pasiskirstymas, nes kiekvienas grupės narys tiksliai žinojo, ką jis turi daryti, t. y. žinojo savo užduotį ir vaidmenį.

Kaip pranešė prokuratūra, šioje nusikalstamos veikos grupėje dalyvavo beveik 20 asmenų iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Tauragės, Marijampolės, Visagino, Raseinių, Vilkaviškio. Visi jie teisti – nuo vieno iki net 23 kartų. Vyrai buvo nuteisti įvairiomis laisvės atėmimo bausmėmis. Prokuratūra prašo jas paailginti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų