REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

20-ąjį gimtadienį šiandien švenčiančiai akrobatinio slidinėjimo žvaigždei iš Estijos Kelly Sildaru nepavyko iškovoti antrojo medalio Pekino žaidynėse. Sportininkė liko ketvirta pusvamzdžio disciplinos rungtyje.

20-ąjį gimtadienį šiandien švenčiančiai akrobatinio slidinėjimo žvaigždei iš Estijos Kelly Sildaru nepavyko iškovoti antrojo medalio Pekino žaidynėse. Sportininkė liko ketvirta pusvamzdžio disciplinos rungtyje.

REKLAMA

Ypač nesėkmingas buvo pirmasis estės bandymas, kai ji surinko 80,25 balo ir iškart į priekį paleido visas pagrindines varžovas bei atsidūrė šeštoje vietoje.

Sekantys du bandymai jai buvo sėkmingesni, bet medaliui to nepakako. Nuo bronzos ją skyrė vos 0.75 balo.

Vietinių kinų džiaugsmui olimpine čempione tapo ir istorinį pasiekimą pasiekė jau net trečią medalį (prieš tai iškovojo auksą ir sidabrą) žiemos žaidynėse iškovojo Eileen Gu (95,25 balo). Ji tapo pirmąją akrobatinio slidinėjimo atstove žiemos žaidynėse kada nors iškovojusia net tris medalius trijose skirtingose disciplinose.

Šiandien pusvamzdžio disciplinoje sidabras ir bronza šiandien atiteko Kanados sportininkėms. Atitinkamai Cassie Sharpe, kuri auksą iškovojo prieš ketverius metus, ir Rachel Karker.

REKLAMA
REKLAMA

Akrobatinio slidinėjimo trasoje netrūko muzikos ir gerų emocijų. Ir dėl spaudžiančio šiokio tokio šaltuko (-7) susirinkę žmonės stengėsi pajudėti, bet juos užvesti bandė ir pranešėjas bei tarp žiūrovų įsitaisęs žaidynių talismanas Bing Dwen Dwen.

REKLAMA

Žiūrovai aišku ypač reagavo į E. Gu nusileidimus bei atliekamus triukus. Ypač karštai ir emocingai savo sportininkes palaikė ir kanadiečiai.

Po finišo K. Sildaru tikino, kad labai džiaugiasi žaidynėmis ir prieš keletą dienų iškovotu medaliu.

„Esu patenkinta visomis žaidynėmis ir savo pasirodymu. Šiandien pirmajame bandyme visko neišpildžiau iki galo ir nenusileidau taip, kaip turėjau. Tiesiog nepavyko visko padaryti tinkamai.

Nelabai yra ir ką pasakyti, nes apibendrinus esu patenkinta savo pasirodymu. Bronzos medalis man yra labai svarbus. Pasiekiau savo tikslą“, – žurnalistams sakė estų sportininkė. 

REKLAMA
REKLAMA

Nors treneris Mikhalas Ustavas turėjo priekaištų teisėjams.

„Norėjau pasikalbėti su teisėjais ir paklausti, kas nutiko. Viena vertus, jie nori plėtoti sportą, bet iš kitos pusės...“, – delfi.ee kalbėjo balais nepatenkintas K. Sildaru treneris.

K. Sildaru bronzą iškovojo prieš keletą dienų akrobatinio slidinėjimo nuolydžio rungtyje. Estijai tai buvo pirmasis medalis nuo 2010 metų žiemos žaidynėse. Iki K. Sildaru bronzinio pasirodymo estai žiemos olimpiadose medalius rinko tik lygumų slidinėjimo varžybose.

„Vėjas buvo iššūkis ypač jau leidžiantis apačioje. Bet šiaip viskas gerai“, – spaudos konferencijoje sakė šiandien sidabrą iškovojusi C. Sharpe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O 18-metė E. Gu po istorinio pasiekimo sunkiai rinko žodžius.

„Trys medaliai... tai neįtikėtina. Pati save spaudžiu daugiau nei tą daro kas nors kitas. Aš atliekų tą darbą, myliu šį sportą, tad kartu ir dirbu, ir mėgaujuosi kiekviena akimirka. Kaip jaunai moteriai šis pasiekimas svarbus, kad parodyti kitoms, kad tu gali tą pasiekti.

Akrobatinis slidinėjimas kartais nesulaukia tinkamo dėmesio. Tikiuosi, kad įkvėpiau bent vieną žmogų eiti, pabandyti ir daryti. Tiesiog. Ir, aišku, pasilinksminti, nes sportas turi teikti malonumą.

Taip pat ačiū, kad esu čia ir galiu daryti tai, ką dabar darau. Ačiū šeimai, draugams, visiems sirgaliams čia. Tačiau dienos pabaigoje, kai aš čiuožiu, esu starte ten aukštai, esu tik aš darydama tai, ką labiausiai mėgstu. Myliu slidinėjimą“, – teigė olimpinė čempionė E. Gu.

REKLAMA

„Nieko nebūtų be sunkaus darbo. Talentas yra tik maža dalis, jis padeda tik pradžioje, kai stojiesi, pavyzdžiui, ant slidžių. Paskui tik darbas ir darbas. Aš dažniausiai ateinu pirma ir išeinu paskutinė iš treniruotės. Suprantu, kad kitaip nieko nebus. Reikia ruoštis ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai“, – spaudos konferencijoje sakė olimpinė čempionė.

E. Gu yra gimusi JAV, San Franciske, ten pradėjo savo karjerą ir atstovavo gimtajai šaliai. Tačiau prieš ketverius metus nusprendė atstovauti jau savo mamos gimtinei Kinijai.

Į didžiąją sceną ji išsiveržė prieš tris metus. Nuo tada ji ėmė dominuoti jaunimo olimpiadoje, kur skynė medalius, taip pat ekstremalaus sporto X žaidynėse.

REKLAMA

Jos sprendimas atstovauti Kinijai sukėlė įvairių diskusijų. Vis dėlto ji tai aiškino noru „įkvėpti milijonus jaunų žmonių“. Kinijoje ji tapo tikra superžvaigžde, jos veidas puikuojasi daugybėje reklamų.

„Manau, kad savo tikslą pasiekiau. Noriu, kad jauni žmonės nebijotų rizikuoti, sportuoti. Tai nėra dėl pilietybės, o dėl žmonių buvimo kartu ir bendrumo. Reikia dalintis kultūra ir mokytis vieniems iš kitų“, – teigė sportininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų