REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šios kadencijos Seimui vis labiau tolstant nuo savo tiesioginės pareigos – įstatymų leidybos ir vis dažniau stabdant įstatymų priėmimą, tautos išrinktiesiems siūlomos Seimo statuto pataisos, leisiančios už prastą plenarinių posėdžių lankomumą dar labiau apkarpyti jų algas, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo neatlieka

Dar rugsėjį prieš prasidedant paskutiniajai sesijai šios kadencijos Seimas žadėjo skubos tvarka priiminėti įstatymus, spręsti įsisenėjusias problemas. Tačiau pažadai, regis, liko pamiršti.

REKLAMA

Nuo rugsėjo 10 d. į vos vieną kartą per savaitę vykstančius Seimo posėdžius dažniausiai nebesusirenka būtinas įstatymams priimti parlamentarų skaičius. Nors balsuoti dėl įstatymo priėmimo turi ne mažiau kaip 71 Seimo narys iš 141, vakariniuose posėdžiuose retai jų lieka daugiau nei trečdalis. Dar keisčiau atrodo, kai salėje sėdintys Seimo nariai nesiregistruoja balsuoti.

Nesant kvorumo pastaruoju metu nebuvo galima priimti keleto svarbių sprendimų. Pavyzdžiui, sprendimas dėl Teritorijų planavimo įstatymo pataisos nepriimtas jau 5 kartus, Seime užstrigo ir Aukštojo mokslo įstatymo pataisos.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlo mažinti

Grupė parlamentarų pasiūlė keisti Seimo statutą ir griežtinti kolegų atsakomybę. Seimūnai šią savaitę po pateikimo pritarė siūlomoms pataisoms. Apsispręsti dėl jų teks pasibaigus svarstymams Seimo komitetuose.

Siūloma, kad daugiau kaip pusę įstatymų svarstymų per Seimo posėdį be svarbios priežasties praleidusiam seimūnui už kiekvieną tokį posėdį atlyginimas būtų mažinamas 10 proc. Jei dėl parlamentaro, be svarbios priežasties posėdyje nedalyvavusio, kaltės įstatymas liko nepriimtas, to mėnesio atlyginimas būtų mažinamas po 20 proc. už kiekvieną tokį praleistą posėdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal dabar galiojančią tvarką Seimo nario atlyginimas gali būti mažinamas trečdaliu be pateisinamos priežasties praleidus daugiau kaip pusę Seimo posėdžių.

„Mūsų mintis yra, kad būtų sugriežtintos taisyklės jau naujam Seimui. Tokio dalyko nereikėtų daryti, bet ką padarysi, jeigu mes matome salėje tokios dalykus. Ar tai sudrausmins, pažiūrėsime, kaip ši priemonė bus taikoma. Šiandien negalima pasakyti, bet yra vilties“, – pataisų tikslus vardijo Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas.

Pasak Č.Juršėno, šiai problemai spręsti galimas ir kitas variantas – kvorumo panaikinimas, nes tai esą nepažeistų Konstitucijos. Tačiau Parlamento vadovas neatmetė galimybės, kad tokiu atveju sulauktų pagrįsto visuomenės pasipiktinimo, jog į Seimą renkamas 141 narys, o svarbius įstatymus priima vos 30.

Šiuo metu parlamentaro atlyginimas neatskaičius mokesčių siekia 5 tūkst. litų. Seimūnų pinigines kas mėnesį papildo ir panaši suma, skirta kanceliarinėms išlaidoms.

Arturas Paknys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų