REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nerimą kelianti situacija Nemenčinėje, kurioje jau šiąnakt panaikinami griežti judėjimo apribojimai. Dar vienas koronaviruso atvejis užfiksuotas Nemenčinės globos namuose ,,Senevita“, kurioje slaugoma daugiau kaip 200 senolių. Pasak sveikatos specialistų, čia koronavirusu užsikrėtė personalo darbuotoja, ji turėjo kontaktą su daugiau kaip dvidešimt įstaigos globotinių. Didėja ir mirčių statistika – nuo koronaviruso Klaipėdoje mirė dar du žmonės, abu jie priklausė rizikos grupei.

Nerimą kelianti situacija Nemenčinėje, kurioje jau šiąnakt panaikinami griežti judėjimo apribojimai. Dar vienas koronaviruso atvejis užfiksuotas Nemenčinės globos namuose ,,Senevita“, kurioje slaugoma daugiau kaip 200 senolių. Pasak sveikatos specialistų, čia koronavirusu užsikrėtė personalo darbuotoja, ji turėjo kontaktą su daugiau kaip dvidešimt įstaigos globotinių. Didėja ir mirčių statistika – nuo koronaviruso Klaipėdoje mirė dar du žmonės, abu jie priklausė rizikos grupei.

REKLAMA

Nemenčinės gyventojai laukia-nesulaukia šio vidurnakčio, kai bus panaikinti visą savaitę taikyti judėjimo į ir iš miestelio apribojimai dėl čia paplitusio koronaviruso. Tačiau nusikratyti naujos grėsmės miesteliui nepavyksta: senelių globos namuose „Senevita“ nustatytas jau trečias koronaviruso atvejis.

Čia besimptome koronaviruso forma susirgo globos namų personalo darbuotoja, ji turėjo kontaktą su daugiau nei dvidešimt globotinių. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui situacija kelia nerimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tyrimo metu, jis dar nebaigtas, iki šiol išaiškinti 22 sąlytį turėję asmenys, tai yra pacientai ir 4 darbuotojai. darbuotojai ištirti prieš 2 dienas, jie turi izoliuotis. Šiandien organizuojamas visų sąlytį turėjusių pacientų ištyrimas. Darbuotojai ištirti profilaktinio patikrinimo metu, jie turėjo izoliuotis“, – sako Visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA

Iš viso šiuose globos namuose yra prižiūrima daugiau kaip 200 senjorų. „Senevitos“ vadovas Petras Jurgilas papasakojo daugiau detalių apie trečiąjį koronaviruso atvejį jo vadovaujamoje įstaigoje. Aiškėja, kad besimptome koronaviruso forma susirgusi personalo darbuotoja yra globos namuose dirbanti valytoja.

„Tai buvo valytoja, kuri valė patalpas, su visomis apsaugos priemonėmis. Mes dabar nagrinėjame kiekvieną žingsnį tų darbuotojų, kur galėjo būti, ar buvo kažkoks kontaktas“, – pasakoja ,,Senevitos“ vadovas Petras Jurgilas.

REKLAMA
REKLAMA

Daliai globotinių planuojama atlikti koronaviruso tyrimus, tačiau dar neaišku, kaip jie būtų testuojami. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, testuoti globotinių palatose negalima, mat kyla didžiulė rizika, kad vien imant mėginius gali išplisti koronavirusas.

„Ši procedūra rizikinga, nes generuojami aerozoliai ir netinkamai atlikus gali būti sukelta didelė rizika tose patalpose, palatose“, – teigia R. Lingienė.

Tiesa, kol kas ir įstaigos vadovas negali atsakyti į klausimą, kaip bus testuojami senjorai. Gali būti, kad koronaviruso tyrimai bus atliekami lauke.

Na, o štai Santaros klinikos prašo žmonių, pasveikusių nuo koronaviruso aukoti kraują gelbstint sergančiuosius. Kraujo komponentas – imuninė plazma naudojamas koronavirusu sergančių pacientų gydymui, jį galima saugoti net apie trejus metus. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad pasveikusių pacientų kraujo sudedamoji dalis turi antikūnių, padedančių kovoti su COVID-19. Ir nors Lietuvoje pasveikusiųjų nuo koronaviruso skaičius jau perkopė keturis šimtus, norinčiųjų paaukoti kraują, nėra daug. Iš jų daugiausia jauni žmonės, persirgę lengvomis, o kartais net ir besimptomėmis koronaviruso formomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Norėjosi šiek tiek daugiau, bet jų yra. Tai virš 20 donorų tokių yra, kol kas dar nesame panaudoję tos plazmos, nes tai sprendžia gydytojų konsiliumas, jei bus toks poreikis, ji bus panaudota“, – kalbėjo kraujo centro vedėja Lina Kryžauskaitė.

Tiesa, aukoti kraują gali tie, kurių testas dėl COVID-19 du kartus buvo neigiamas. Prie kilnios misijos prisidėti ir paaukoti kraują norėjo ir du vaikus auginanti medikė Aušra, kuri koronavirusu susirgo dar kovo viduryje. Tačiau gydytoja atvykusi į Santaros klinikas sužinojo, kad to padaryti negali dėl to, kad yra gimdžiusi.

„Man buvo atliktas tyrimas dėl antikūnų, nes dažnai moterims, kurios yra gimdžiusios susidaro tam tikri antikūnai ir jų kraujas negali būti perpiltas kitiems pacientams. Tai aš patekau tarp tų moterų, kurios turi tuos antikūnus ir negaliu būti donorė“, – sako gydytoja Aušra Rodzevičienė.

REKLAMA

Lietuva skaičiuoja jau keturiasdešimtą karantino dieną. Per vakar iš viso atlikta daugiau kaip 7000 tyrimų, nustatyta itin mažai atvejų – vos 12. Pasveikusių jau suskaičiuojama 430, iš jų 91 gydytojas. Tiesa, nuo koronaviruso Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mirė dar du žmonės – tad mirčių nuo užkrato Lietuvoje jau 42-i. Ligoninėse iš viso guli 136 pacientai, 17 jų – reanimacijoje.

O Vyriausybei šalyje švelninant karantiną, prie įprasto ritmo sugrįžta ir Katalikų bažnyčia. Lietuvos Vyskupų konferencija jau nuo pirmadienio leido aukoti mišias, jose dalyvaujant ir tikintiesiems. Tiesa, sekmadieniais mišios leidžiamos nebus.

Tačiau ministras Aurelijus Veryga vyresnio amžiaus žmonių prašo pamaldas toliau stebėti iš ekranų namie.

REKLAMA

„Tikrai noriu kreiptis į visus, kurie yra 60 ir vyresni, kvietimas į mišias yra tikrai ne jums. Su visa pagarba religinėms pažiūroms, jūs turite likti namie. Nes apsisaugoti bus labai labai sudėtinga, jauni žmonės gali keliauti į mišias, bet laikantis visų reikalavimų, vyresnė karta dar turi palaukti“, – pasakoja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Visuomenės sveikatos centras skelbia, kad koronaviruso atvejis užfiksuotas ir Klaipėdos vaikų ligoninėje, taip pat COVID-19 atvejis nustatytas ir Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų