• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįgalių teigimu, lėšos, skirtos jų socialinėms reikmėms, dažnai panaudojamos ne pagal paskirtį.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos invalidų draugijos teisininkė Vilma Kazlauskaitė teigė, kad nors teisinė bazė, turinti apsaugoti neįgaliuosius, yra nebloga, realiai ji neveikia.

REKLAMA

„Svarbiausia problema yra socialinės dotacijos. Šiuo metu tikslinės dotacijos skirstomos ne taip, kaip turėtų. Iš biudžeto skirta 290 milijonų litų socialinėms reikmėms, o šiuo metu yra sutaupyta 88 milijonai ir juos savivaldybės naudoja kam nori - atlyginimams, kelių tiesimui ar panašiai“, - sakė V. Kazlauskaitė.

Anot neįgaliųjų atstovės, didelių problemų kyla dėl viešosios aplinkos ir būstų pritaikymo neįgaliesiems. Teisininkė atkreipė dėmesį, kad pernai net 12-oje savivaldybių neįgaliesiems nebuvo pritaikytas nė vienas būstas.

REKLAMA
REKLAMA

„Taigi ten buvo sutaupytos lėšos, jos kažkur panaudotos, o po to dar buvo grąžinta apie milijoną litų į biudžetą“, - parlamentarės Marijos Aušrinės Pavilionienės surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Kazlauskaitė.

Lietuvos invalidų draugijos teisininkė kritiškai įvertino ir priešrinkimines politikų pastangas organizuoti daugiau renginių neįgaliesiems.

„Galbūt užuot rengus atskirus renginius, būtų galima už tuos pačius pinigus pritaikyti porą teatrų ar kitų kultūrinių objektų, kad neįgalieji galėtų integruotis?“ - svarstė V. Kazlauskaitė.

Anot teisininkės, didelių problemų kyla ir švietimo srityje, nes neįgaliesiems nėra sudarytos geros sąlygos įgyti išsilavinimą, o tai vėliau apsunkina darbo paieškas.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 250 tūkst. neįgaliųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų