REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Esame girdėję apgaulių ir keistų pasakojimų, tačiau patvirtinta yra tik vieno asmens, kada nors žmonijos istorijoje nukentėjusio nuo meteorito, istorija. Tas žmogus yra moteris Anna Hodges.

Esame girdėję apgaulių ir keistų pasakojimų, tačiau patvirtinta yra tik vieno asmens, kada nors žmonijos istorijoje nukentėjusio nuo meteorito, istorija. Tas žmogus yra moteris Anna Hodges.

REKLAMA

Jos istorija prasideda 1954 m. lapkričio 30 d., šiek tiek po vidurdienio, kai ji miegojo ant sofos mažame miestelyje Oak Grove netoli Sylacauga miesto, Alabamos valstijoje. Be jokio perspėjimo greipfruto dydžio meteoritas įskrido pro jos lubas, atsimušė į didesnį medinį radiją ir smogė jai į viršutinę klubo dalį. Stebėtina, kad vienintelis sužalojimas, kurį ji patyrė, buvo bjauriai atrodanti mėlynė.

Annos pranešimas apie meteoritą puikiai susietas su vietinių pastebėta ryškiai raudona šviesa danguje tą pačią dieną. Nors vidurio Šaltojo karo paranoja privertė daugelį mažo miestelio žmonių tikėti, kad ši šviesa sklido iš raketos ar lėktuvo.

Keisti nežemiški įvykiai, vykstantys mažame, dulkėtame pokario JAV miestelyje, atrodo kaip kažkas, kuo neturėtume visiškai pilnai pasitikėti. Tačiau ši keista istorija iš tikrųjų buvo užfiksuota NASA finansuojamose mokslinėse ataskaitose.

REKLAMA
REKLAMA

„Turite daugiau šansų vienu metu nukentėti nuo tornado, žaibo ir uragano“, – 2013 metais „National Geographic“ sakė Floridos valstijos koledžo astronomas Michaelas Reynoldsas.

REKLAMA

Tačiau pasakojimas apie meteoritą, kuris buvo identifikuotas kaip Sylacauga meteoritas, tuo nesibaigė, kaip 2006 m. pranešė vietos laikraštis „Decatur Daily“.

Laimingas ūkininkas Julius Kempis McKinney, rinkdamas malkas už kelių kilometrų, aptiko dar vieną meteorito fragmentą. Jam pavyko parduoti savo dalį advokatui, kuris fragmentą nusipirko Smithsonian instituto Vašingtone vardu.

Annai Hodges su savo turėta dalimi pasisekė ne taip gerai. Įnirtinga teisinė kova vyko dėl kosminės uolos nuosavybės, kuri sulaukė net žiniasklaidos dėmesio. Tiek namų šeimininkė, tiek vyriausybės pareigūnai norėjo į rankas paimti pripažintą vertingą meteoritą.

REKLAMA
REKLAMA

Galų gale, A. Hodges pavargus nuo smalsių turistų, besiblaškančių prie jos namų, meteorito fragmentas trumpam atsidūrė JAV oro pajėgų rankose. 1956 m. jis buvo padovanotas Alabamos gamtos istorijos muziejui, kur jis ir šiandien laimingai gyvena kartu su 2000 kitų meteoritų dalių.

Tačiau tai ne vienintelis su meteoritu susijęs sužalojimas, apie kurį pranešta. Anksčiau šiais metais buvo teigiama, kad indą pražudė krintanti kosminė uola, palikusi skylę žemėje. NASA vėliau užginčijo šį teiginį, sakydama, kad kraterio dydis nesutampa.

Taip pat žinome garsiąją istoriją apie Nakhla meteoritą, kuris, pasak miesto legendų, nužudė šunį, kai 1911 m. atsitrenkė į žemę. Dėl tokių istorijų dažnai ginčijamasi, tačiau atrodo, kad A. Hodges yra teisi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų