Šiąnakt Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate įvyko 10 susitikimų. Juose pergales šventė tiek Klivlendo „Cavaliers“, tiek Denverio „Nuggets“ klubai, o Linas Kleiza sužaidė geriausias sezono rungtynes.

Savo pergalių seriją iki aštuonių laimėtų mačų pratęsė puikią formą paskutiniu metu demonstruojantys „Cavaliers“ krepšininkai, kurie išvykoje 106:82 (26:28, 23:24, 28:13, 29:17) privertė pasiduoti Naujojo Džersio „Nets“ ekipą.

„Kavalierius“ į priekį vedė: LeBronas Jamesas 31 taškas, Delonte Westas (4/4 tritaškiai) ir Mo Williamsas po 16 taškų.

Vidurio puolėjas iš Lietuvos Žydrūnas Ilgauskas per 33 aikštelėje praleistas minutes pelnė 13 taškų (4/13 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 5/6 baudos metimų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną varžovo metimą, prarado tris kamuolius ir prasižengė keturis kartus.

„Nets“ gretose išsiskyrė: Devinas Harrisas 23 taškai, Brookas Lopezas 15 taškų ir Vince‘as Carteris 12 taškų.

Raktą į pergales pagaliau rado ir Denverio „Nuggets“ komanda su Linu Kleiza. Ji šiąnakt savo arenoje 114:105 (34:28, 30:22, 27:23, 23:32) palaužė Milvokio „Bucks“ žaidėjus ir iškovojo jau trečią pergalę iš eilės.

Įspūdingai rungtyniavęs L. Kleiza per 29 minutes surinko net 25 taškus (2/4 dvitaškių, 2/5 tritaškių ir 13/15 baudų metimų) ir buvo rezultatyviausias savo komandoje. Be to, mūsiškis dar atkovojo tris kamuolius, padarė dvi klaidas ir tris kartus pažeidė taisykles.

Lietuviui neblogai talkino Carmelo Anthony ir Dahntay Jonesas, pelnę atitinkamai 17 ir 15 taškų.

Pralaimėjusių „Bucks“ ekipoje pasižymėjo: Charlie Bellas 25 taškai, Austinas Croshere‘as ; 17 taškų ir Joe Alexanderis 14 taškų.

Dar vieną nesėkmę – jau septintąją –  patyrė Vašingtono „Wizards“ klubas su Dariumi Songaila. Sostonės komanda namuose 87:94 (17:23, 24:20, 26:30, 20:21) neatsilaikė prieš Majamio „Heat“ krepšininkus.

Šeimininkų gretose pirmaisiais smuikais griežė: Antawnas Jamisonas, Caronas Butleris ir Nickas Youngas.

D. Songaila žaidė 7 minutes, per kurias įmetė 3 taškus (1/2 dvitaškis, 1/1 baudos metimas), atkovojo vieną kamuolį, kartą suklydo ir surinko dvi asmenines pražangas.

„Heat“ klube sunkiausiai sulaikomi buvo: Dwayne‘as Wade‘as 19 taškų, Mario Chalmersas 15 taškų ir Daequanas Cookas 13 taškų.