REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Vyriausybė įregistravo Partnerystės įstatymo projektą, garantuojantį civilinę partnerystę heteroseksualioms ir homoseksualioms poroms. Jam priešinasi ne tik opozija, bet ir dalis Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų narių. Prezidentas G. Nausėda sako vertinsiantis Partnerystės įstatymo projektą tuomet, kai pats pamatys jį parengtą.

Penktadienį Vyriausybė įregistravo Partnerystės įstatymo projektą, garantuojantį civilinę partnerystę heteroseksualioms ir homoseksualioms poroms. Jam priešinasi ne tik opozija, bet ir dalis Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų narių. Prezidentas G. Nausėda sako vertinsiantis Partnerystės įstatymo projektą tuomet, kai pats pamatys jį parengtą.

REKLAMA

Prezidentas G. Nausėda penktadienį po vizito Klaipėdos rajone esančioje mokykloje išreiškė savo poziciją Partnerystės įstatymo įregistravimo  klausimu.

Vertina pozityviai

Tai, kad du bet kurių lyčių žmonės galės įregistruoti bendrą gyvenimo faktą ir tapti oficialiais partneriais prieš įstatymą ir leistų pasirinkti partnerio arba naudoti bendrą pavardę, būtų įteisinta galimybė įgalioti veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovauti sveikatos priežiūros srityje, gauti su partnerio sveikata susijusią informaciją ir kt., Prezidentas G. Nausėda džiaugiasi, kad atsižvelgta į jo siūlymus ir Vyriausybė ieško kompromisų.  

„Tokias teises ir aš pats minėjau, kas jos labai geros, jei išeis sureguliuoti tuos dalykus. Man bus gerai, jei Konstitucijos 38 straipsnis nebus pažeistas. Matau, kad ieškomas kompromisas tarp skirtingų jėgų, kurios mėgina šį įstatymą priimti. Ir jei bus toks kompromisas priimtas, man bus labai smagu konstatuoti, kad radome sutarimą ir judame į priekį“ – sako G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas jau anksčiau yra pasisakęs, kad santuoka yra institutas, kuris įtvirtintas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnyje. Šis straipsnis nurodo, kad Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

REKLAMA

Įstatymas leistų įregistruoti bendro gyvenimo faktą

Primename, kad Partnerystės įstatymo projektą įregistravo Liberalų sąjūdžio atstovai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Eugenijus Gentvilas, Laisvės partijos politikai Aušrinė Armonaitė, Tomas Vytautas Raskevičius, Ieva Pakarklytė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai Ingrida Šimonytė, Ganbrielius Landsbergis, Andrius Navickas bei vienas socialdemokratas Algirdas Sysas.

Projektu siūloma nustatyti, kad du bet kurių lyčių asmenys galėtų įregistruoti bendro gyvenimo faktą ir tapti oficialiais partneriais prieš įstatymą. Abu partneriai galėtų pasilikti iki tol turėtą pavardę, taip pat pasirinkti kito partnerio pavardę arba turėti ją dvigubą – savo ir partnerio. Partnerystė pasibaigtų, jeigu abu žmonės nutartų kartu susituokti (tuomet jie taptų sutuoktiniais), taip pat apsispręstų nutraukti partnerystę bendru sutarimu ar paprašius vienam iš partnerių vienašališkai. Partnerystė, žinoma, nutrūktų ir vienam iš partnerių mirus. Partnerystę negaliojančia gali pripažinti tik teismas

REKLAMA
REKLAMA

Vertins Partnerystės įstatymą pamatęs dokumentą

Ketvirtadienio vakarą interviu lrt televizijai šalies vadovas atmetė kritiką dėl neaiškios kalbos ir teigė, kad susirinkusieji marše aiškiai suprato siunčiamą žinią.

„Man atrodo, kad žmonėms, kurie ten buvo susirinkę, buvo visiškai aišku ir tą aiškumą jie išreiškė emocijomis. Na, galbūt kai kuriems politologams nepatiko kalbos turinys, tai čia jau kitas klausimas, bet kalba buvo parengta tuo principu, kuriam aš atstovauju nuo rinkimų kampanijos laikų“, – kalbėjo G. Nausėda. 

Jis priminė, kad jau per prezidento rinkimų kampaniją prieš kelerius metus buvo pasakęs, jog „šeima yra institucija, santuoka yra institutas, kuris įtvirtintas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnyje, ir mes privalome gerbti savo Konstituciją“. Šalies vadovas teigė vertinsiantis Partnerystės įstatymo projektą tuomet, kai matys jį parengtą. Jis sakė esąs už tos pačios lyties asmenų santykių sureguliavimą „ypač atsižvelgiant į tokias sritis kaip paveldėjimas, informacijos apie partnerio sveikatos būklę gavimas ir panašiai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įvyko „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“

Praėjusį šeštadienį sostinėje surengto „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ metu tūkstančiai dalyvių išreiškė protestą Stambulo konvencijai ir kitoms iniciatyvoms, kurios, jų teigimu, nukreiptos prieš tradicinę šeimą.

Renginio metu Prezidentūra išplatino G. Nausėdos vaizdo sveikinimą Tarptautinės šeimos dienos proga. Jis rodytas ir renginyje.

Sveikinime šalies vadovas teigė, kad vienos lyties asmenų santykiai turi būti sureguliuoti, tačiau laikantis Konstitucijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų