REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Naujieji metai už mažiau nei trijų mėnesių, gyventojai jau ieško vietos šventei. Socialiniuose tinkluose daugėja užklausų dėl sodybų, namelių nuomos Naujiesiems. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vadovė tvirtina, kad šiemet norintiems pasitikti kitus metus sodyboje gali tekti pakloti ir 3 tūkst. eurų už parą.

Nors Naujieji metai už mažiau nei trijų mėnesių, gyventojai jau ieško vietos šventei. Socialiniuose tinkluose daugėja užklausų dėl sodybų, namelių nuomos Naujiesiems. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vadovė tvirtina, kad šiemet norintiems pasitikti kitus metus sodyboje gali tekti pakloti ir 3 tūkst. eurų už parą.

REKLAMA

Įvairiose socialinių tinklų grupėse, kur žmonės ieško sodybų savo šventėms, jau dabar pastebima, kad lietuviai domisi, ieško, kur atšvęsti Naujuosius metus.

„PrieEžero.lt“ atstovė: prieš ketverius metus – 50 proc. mažiau užklausų

Kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė tvirtina, kad sodybų užsakymai Naujiesiems jau prasideda, tačiau pandemija pakeitė rinką ir dabar išankstinių užsakymų yra mažiau.

„Tai, kad užklausų daug, rodo, kad žmonės domisi, lygina kainas, tačiau jau pasirašytų sutarčių šiai dienai daug neturime“, – sako A. Vaitkuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau populiarių internetinių svetainių, apgyvendinimo paslaugų katalogus teikiančių „PrieEžero.lt“ ir „PrieJūros.lt“ atstovė Vaida Bartninkienė tikina, kad žiemos šventes žmonės linkę planuoti žymiai anksčiau nei prieš kelis metus.

REKLAMA

„Lygindami užklausimų skaičių rugsėjo 1–spalio 11 dienomis, šiemet jų matome 30 proc. daugiau nei pernai. Tuo pačiu laikotarpiu prieš trejus–ketverius metus užklausimų sulaukta net 50 proc. mažiau“, – tvirtina A. Bartninkienė.

Ji teigia, kad reikia atsižvelgti ir į pandemijos poveikį.

„Ankstesniais metais kelionės į kitas savivaldybes žiemos metu buvo ribojamos arba žmonės vis dar baiminosi galimų ribojimų artimoje ateityje, neplanavo švenčių iš anksto, nes situacija dėl kelionių bei didesnių susibūrimų galėjo bet kada pasikeisti. Tai skatino atidėti švenčių planus paskutinei minutei arba rinktis kitokį švenčių formatą bei vietą“, – sako pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kai kurios sodybos jau turi savo pastovius klientus, todėl būna užsakytos iš anksto.

„Bendraudami su klientais taip pat pastebime, jog šiemet didžioji dauguma sodybų šventiniam laikotarpiui jau yra iš anksto užsakytos, neretai turi pastovius klientus, tradiciškai sugrįžtančius švęsti ten pat kiekvienais metais“, – teigia moteris.

V. Bartninkienė prideda, kad žmonės vis dažniau nori švęsti mažose kompanijose.

„Nauja yra tai, kad jau kelis metus iš eilės sparčiai auga paklausa mažoms sodybėlėms bei nameliams, kurie skirti tik poros ar vienos, dviejų šeimų poilsiui.

Tokių vietų paklausa išaugusi tiek vasaros, tiek žiemos švenčių laikotarpiui. Tai rodo, kad vis daugiau žmonių renkasi poilsį ir šventes ne triukšmingame, dideliame draugų ar giminaičių būryje, o privačiau – tik su artimiausiais draugais bei šeimos nariais“, – sako pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už sodybos nuomą tenka mokėti ir 3 tūkst. eurų

A. Vaitkuvienė teigia, kad sodybų kainos Naujiesiems – įvairios.

„Sodybų kainos Naujųjų metų šventėms paprastai yra panašios kaip vasaros savaitgalių, plius 20–30 proc. Jei namelį šeimai 2 nakvynėms galite rasti ir už 300 eurų, tai didesnė sodyba 20-40 asmenų jau kainuoja 1,5 tūkst.– 3 tūkst. eurų. Viskas priklauso nuo sodybos suteikiamų paslaugų, komforto lygio, naujumo“, – pabrėžia pašnekovė.

O A. Bartninkienė teigia, kad kainų tendencijas apibūdinti – sunku.

„Kainų tendencijas komentuoti sunku, nes mūsų portale pasiūla yra labai plati – kainos labai skiriasi ir priklauso nuo vietovės, objekto paslaugų kokybės, žmonių skaičiaus bei paties renginio ir su klientu privačiai derinamų poilsio ar renginio sąlygų.

REKLAMA

Tačiau kiekvienais metais kainos išauga artėjant švenčių laikotarpiui – užsisakyti sodybą gruodžio mėnesį, be abejo, kainuoja brangiau nei planuojant iš anksto, dar rudenį. Tai tikriausiai yra viena iš pagrindinių priežasčių, skatinančių rezervuoti vietas žiemos šventėms iš anksto“, –  sako A. Bartninkienė.

Pastebėjome, kad Naujuosius metus žmonės mėgsta švęsti didesnėmis draugų kompanijomis – dažniausiai 20, 30 žmonių, dažnai pageidauja pirties, kubilo.

Stebėdami užklausimus sodybų savininkams PrieEžero.LT, tikrai galime patvirtinti tendenciją, jog žmonės planuoti žiemos šventes šiemet pradeda anksčiau nei pernai ar, pavyzdžiui, prieš trejus-ketverius metus.

REKLAMA

Lygindami užklausimų skaičių rugsėjo 1 – spalio 11 dienomis, šiemet jų matome 30 proc. daugiau, nei pernai. Tuo pačiu laikotarpiu prieš trejus-ketverius metus užklausimų sulaukta net 50 proc. mažiau.

Naujametinės kelionės darosi populiaresnės

Nors didelė dalis lietuvių planuoja šventes Lietuvoje, tačiau naujametinės kelionės taip pat populiarėja.

„Novaturas“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė tvirtina, kad Naujųjų metų kelionės sulaukia didelio susidomėjimo.

„Populiariausi kelionių laikotarpiai įprastai sutampa su vaikų atostogomis, vasaros mėnesiais ir būtent didžiosiomis žiemos metų šventėmis. Susidomėjimas kelionėmis šiais laikotarpiais išauga net iki kelių kartų, tai gana įprasta ir kasmet stebima tendencija“, – tvirtina M. Bielinytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„TezTour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pastebi, kad šiemet Naujuosius svetur praleis ženkliai daugiau lietuvių nei pernai.

„Šiais metais didžiąsias metų šventes sutiks 20 proc. daugiau keliautojų, nei pernai metais. Šventiniai periodai, kurie sutampa su moksleivių atostogomis, tampa vis populiaresni.

Tai, kad gyventojai nori šventes sutikti užsienyje, patvirtina ir statistika. „Tez Tour“ vykdytos gyventojų apklausos duomenimis, net 35 proc. lietuvių norėtų Naujuosius metus sutikti svetur, Kalėdas – vienas iš dešimties apklaustųjų“, – akcentuoja I. Aukštuolytė.

„Baltic Tours Group“ poilsinių kelionių ekspertė Ieva Stučinskienė teigia, kad šiemet taip pat pastebėjo didesnį naujametinių kelionių susidomėjimą.

REKLAMA

„Asmeniškai tikrai jaučiu išaugusį susidomėjimą Kalėdinio laikotarpio - Naujametinėmis kelionėmis. Nepaistant to, kad tokiu metu kelionės būna kur kas brangesnės, viešbučiuose šventinės vakarienės ir pasirodymai kainuoja dar papildomai, lietuviai noriai planuoja atostogas būtent šiam laikotarpiui.

Manau, tam įtakos turi ir tuo metu esančios moksleivių atostogos. Beje, šiam laikui dažniausiai rezervacijas atliekame dar vasarą, prasidėjus žiemos sezono išankstiniams pardavimams“, – sako I. Aukštuolytė.

Nera nieko baisiau uz tas kaimo sodybas. Asocialiu alkasu ir narkasu pramogos degradiskai. Inteligentiskas, be zalingu iprociu zmogus su seima tarp tokiu liurbiu neturetu ka veikt.
Klausimas, ka tose sodybose veiksite, be besaikio sprogimo?
Ką, ką. Poterius kalbėsim
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų