REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Nauji įrodymai skandina Kremliaus teoriją: lėktuvą Ukrainoje numušė Rusijos kariuomenė (nuotr. Gamintojo)

„Bellingcat“ įrodė, kad Malaizijos oro linijų lėktuvą „Boeing 777“ virš Ukrainos numušęs priešlėktuvinės gynybos įrengimas „Buk“ atkeliavo iš Rusijos. Tyrėjai paviešino nuotrauką, įrodančią, kad 2014-ųjų vasarą lėktuvą numušęs „Buk“ priklausė Rusijos zenitinių raketų brigadai.

14

„Bellingcat“ įrodė, kad Malaizijos oro linijų lėktuvą „Boeing 777“ virš Ukrainos numušęs priešlėktuvinės gynybos įrengimas „Buk“ atkeliavo iš Rusijos. Tyrėjai paviešino nuotrauką, įrodančią, kad 2014-ųjų vasarą lėktuvą numušęs „Buk“ priklausė Rusijos zenitinių raketų brigadai.

REKLAMA

Su leidiniu RBK bendravę tyrime įvardijami asmenys, ir pats nuotraukoje užfiksuotas asmuo patvirtino jos tikrumą.

Nauji įrodymai

Tarptautinė ekspertų grupė „Bellingcat“ aptiko naują „Buk 332“, numušusio MH17 skrydžio lėktuvą virš Donbaso, nuotrauką. Nuotrauka patvirtina, kad mašina buvo priskirta 53-iajai zenitinių raketų brigadai (karinis dalinys nr. 32406). Tai yra paskutinė žinoma nuotrauka prieš perkeliant įrenginį iš Rusijos į Ukrainą. Nuotrauka daryta 2013-aisiais, tačiau internete pasirodė tik 2015-ųjų vasarį, pažymima naujoje ataskaitoje.

​Fotografijoje matyti vyras, fone už kurio išdėstytas „Buk 332“, už jo – rožinis konteineris, skirtas raketos „3M8 Krug“ pervežimui. Kaip išsiaiškino RBK, žmogus nuotraukoje užsiima karinės technikos remontu. Mechanikas (anot RBK, redakcija žino jo vardą) paaiškino, kad atlikdamas savo darbą buvo daugelyje Rusijos miestų.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat patvirtino, kad Kurse jis „tikrai buvo“ 2013-aisiais, ir, „tikriausiai“, 2014 metais. Tai, kad „Buk“ šioje fotografijoje yra tas pats, kaip ir numušęs Ukrainoje „Boeing“, įrodo matomi balti skaičiai ant priešlėktuvinio ginklo, įkrovimo gabaritų žymės ir transportavimo žymenys.

REKLAMA

„Jie yra tokiose pačiose vietose, kaip ir „Buk 332“, kuris buvo užfiksuotas Rusijoje 2014-ųjų birželį ir Ukrainoje 2014 metų liepą“, – teigiama ataskaitoje.

Fotografija su mechaniku buvo padaryta 53-iosios brigados transporto kieme, teigiama ataskaitoje. Tai patvirtina ir kita nuotrauka, paviešinta nežinomo kario 2014-ųjų rugpjūtį (kursanto pavardė ataskaitoje nėra nurodoma, žinoma tik tai, kad jis bandė iš Kursko persikelti į vieną iš Maskvos aukštųjų mokyklų). Šioje nuotraukoje pavaizduotas tas pats rožinis konteineris ir „Buk 332“. Geogairė (angl. Geotag) patvirtina, kad fotografija daryta Maršalo Žukovo kaime, netoli Kursko, 53-iosios brigados teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Geolokaciją ataskaitos autoriams pavyko patvirtinti ir pasinaudojus palydovo nuotraukomis.

Numušė civilių lainerį

„Boeing 777“ buvo numuštas 2014-ųjų liepos 17 dieną 16:20 vietos laiku. Malaizijos oro linijų lėktuvu skrido 298 žmonės, visi jie žuvo. Dauguma skidusiųjų buvo Nyderlandų piliečiai. Praėjus kelioms valandoms po išpuolio, Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonės puolė pranešinėti apie „sėkmingai numuštą Ukrainos kariuomenės krovininį lėktuvą“. Vėliau, paaiškėjus, kad numuštas buvo civilių laineris, pranešimai buvo pakeisti į kaltinimus Ukrainos pusei. Rusijos žiniasklaida puolė platinti konspiracines versijas, kurios tarptautinės tyrėjų grupės buvo atmestos, kaip neturinčios pagrindo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nyderlandų saugumo taryba galutinėje ataskaitoje dėl katastrofos priežasčių patvirtino, kad lėktuvas buvo numuštas raketos „žemė-oras“, paleistos iš „Buk“. Yra nustatyta ir paleidimo vieta, kurią tuo metu kontroliavo Rusijos palaikomi smogikai. Tyrėjų grupė šiuo metu bando nustatyti konkrečių asmenų, atsakingų už įrenginio pervežimą iš Rusijos į Ukrainą ir pačios raketos paleidimą, tapatybes.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų