boeing

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „boeing“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „boeing“.

„Boeing“ lėktuvų katastrofų aukų šeimos siekia, kad įmonei būtų skirta beveik 25 mlrd. dolerių bauda

„Boeing 737 MAX“ lėktuvų katastrofų aukų šeimos trečiadienį paprašė JAV valdžios institucijų skirti šiam aviacijos milžinui iki 24,8 mlrd. dolerių (23,1 mlrd. eurų) baudą ir inicijuoti baudžiamąjį persekiojimą. Toks žingsnis buvo žengtas praėjus dienai po to, kai „Boeing“ generalinis direktorius Dave‘as Calhounas pripažino įmonės saugumo problemų „rimtumą“ ir patikino JAV Kongreso komitetą, kad bendrovė šiuo klausimu daro pažangą.
2024-06-20

Virš Palangos ratus sukęs įtartinas lėktuvas išgąsdino poilsiautojus: pasakė, kas tai buvo

Paprastai jeigu keleivinis lėktuvas su keleiviais suka ratus virš kokio nors oro uosto, tai gali reikšti, kad jis laukia savo eilės ar palankių oro sąlygų nusileisti. Tačiau jeigu oro uostas neužimta, o oras yra puikus, tai gali reikšti, kad pilotai nori sudeginti kuo daugiau kuro, kad avarinio nusileidimo atveju kilus gaisrui jo būtų mažiau. Matyt, apie tai galvodami poilsiautojai suko galvas, kodėl daugiau kaip valandą ratus virš Palangos suka didelis keleivinis lėktuvas.
75 2024-06-19

„Boeing“ lėktuvas ore patyrė siaubą keliantį manevrą: po šio įvykio orlaivio nebeįmanoma naudoti

Gegužės 25 d. „Southwest Airlines“ oro bendrovės „Southwest Flight 746“ reisu 175 keleiviai skrido iš Finikso (JAV) į Oklandą (JAV), kai 9,8 kilometrų aukštyje patyrė siaubingą „svyruojantį vinguriavimą“ (vadinamą „Dutch roll“). Dėl šio incidento orlaivis buvo išregistruotas iš eksploatacijos, skelbia portalas „Daily Mail“. „Dutch roll“ (liet. „svyruojantis vinguriavimas“) yra aviacijoje naudojamas terminas, kuris apibūdina tam tikrą orlaivio judėjimą ore, susidedantį iš sukimosi (angl.
2024-06-17

Per plauką nuo katastrofos: iš Bristolio skrendantis lėktuvas dėl sistemos klaidos vos sugebėjo pakilti nenuriedėjęs nuo tako

Keleivinis TUI lėktuvas „Boeing 737-800“ su 163 keleiviais ir devyniais įgulos nariais kovo 4 d. šiaip ne taip pakilo nuo žemės likus vos 260 metrų iki tako pabaigos. Dėl programinės įrangos gedimo lėktuvas pakilo naudodamas per mažai galios, skelbia portalas „Daily Mail“. Orlaivis, kurio maršrutas vedė į Gran Kanariją, kilo iš Bristolio oro uosto (Jungtinė Karalystė) 1,93 kilometro ilgio 9-ojo kilimo ir tūpimo tako, tačiau jam labai sunkiai sekėsi pakilti.
2024-06-07

Nesibaigiantys pranešimai apie lėktuvų avarijas kelia nerimą – ar vis dar saugu skraidyti?

Šiais metais padaugėjo pranešimų apie sukrečiančius ir kartais tragiškus incidentus lėktuvuose, todėl daugelis klausia, ar vis dar saugu skraidyti. Oro bendrovės „Alaska Airlines“ skrydžio metu iškrito durys, palikdamos „Boeing 737 Max“ orlaivyje didžiulę skylę. Kitas „Boeing“ lėktuvas patyrė tokią stiprią turbulenciją, kad keleiviai rėžėsi į salono lubas.
2024-05-25

JAV vyriausybė paskelbė, kad „Boeing“ pažeidė sutarties dėl kovos su sukčiavimu įstatymų vykdymo sąlygas

JAV teisingumo departamento teigimu, orlaivių gamintoja „Boeing“ pažeidė JAV sudarytą sutartį, ligi šiol suteikusią jai apsaugą nuo baudžiamojo persekiojimo dėl žmonių gyvybių nusinešusių dviejų orlaivių avarijų. „Boeing“ neįgyvendino jokios sutartyje numatytos programos, kad užkirstų kelią JAV kovos su sukčiavimu įstatymų pažeidimams, rašoma antradienį teismui pateiktuose dokumentuose. Vyriausybė nurodė dar nenusprendusi, kokių veiksmų toliau imsis šioje byloje.
2024-05-15

„Boeing“ su keleiviais pakilimo metu nuslydo nuo tako ir užsiliepsnojo: mažiausiai 11 sužeistųjų

Lėktuvas „Boeing 737-300“, kuriame buvo 78 žmonės, kilimo metu užsiliepsnojus varikliui, nuslydo nuo tako. Filmuotoje medžiagoje matyti avarijos padariniai: „Transair“ lėktuvo sparnas padengtas gaisro gesinimo putomis Blaise Diagne tarptautiniame oro uoste netoli Dakaro (Senegalas). Remiantis pranešimais, lėktuvo kairysis sparnas ir variklis užsiliepsnojo dėl hidraulinės problemos kylant – greitėjimo metu.
2024-05-09

Turkijoje avariniu būdu nusileido „Boeing“ lėktuvas

Stambulo (Turkija) oro uoste avariniu būdu nusileido „Boeing 767“ lėktuvas – skrydžio metu buvo pranešta, apie sugedusią važiuoklę. Nusileidus „FedEx“ krovininiam lėktuvui, pasirodė, kad neišsiskleidė jo priekiniai ratai, todėl orlaivio nosis rėžėsi į asfaltą ir sustojo, kol prie jo atvyko avarinės tarnybos automobiliai. Lėktuvas skrido iš Paryžiaus Šarlio de Golio oro uosto į Stambulą.
2024-05-08

JAV FAA pradeda naują tyrimą dėl „Boeing“

JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) pirmadienį paskelbė apie naują tyrimą dėl „Boeing“, kuris inicijuojamas po to, kai šis sunkumų kamuojamas lėktuvų gamintojas atskleidė, kad kai kurie jo darbuotojai praleido „787 Dreamliner“ modelio tolimųjų reisų orlaivių patikrinimus. Pasak „Boeing“, buvo praleisti kai kurie fiuzeliažo ir sparnų jungties patikrinimai, bet vis tiek buvo užregistruota, kad jie buvo atlikti.
2024-05-07

„Boeing“ teigia, kad tiekimo problemos lėtina 787 modelio lėktuvų gamybos procesus

JAV lėktuvų gamintojas „Boeing“ pirmadienį pareiškė savo darbuotojams, kad dėl tiekimo problemų šiuo metu negali išplėsti tolimųjų reisų „787 Dreamliner“ modelio orlaivių gamybos taip greitai, kaip planuota, pranešė transliuotojas CNBC. Įmonė savo 787 modelio lėktuvų gamykloje JAV Pietų Karolinos valstijoje darbuotojams nurodė, kad vėlavimus lemia „keleto pagrindinių detalių“ trūkumas, sakoma trumpoje žinutėje, kurią citavo transliuotojas.
2024-04-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų