REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujame tyrime buvo nagrinėjamas vakcinacijos nuo COVID-19 poveikis vaisingumui apvaisinimo mėgintuvėlyje (IVF) metu. Išvada: naujienos labai geros.

Naujame tyrime buvo nagrinėjamas vakcinacijos nuo COVID-19 poveikis vaisingumui apvaisinimo mėgintuvėlyje (IVF) metu. Išvada: naujienos labai geros.

REKLAMA

Tyrimas nerado reikšmingų skirtumų tarp vakcinuotų ir neskiepytų pacientų atsako į kiaušidžių stimuliavimą, kiaušinėlių kokybę, embriono vystymąsi ar nėštumo baigtį, – pranešime teigė medicinos mokslų daktarė Devora A. Aharon, pirmoji tyrimo autorė. – Mūsų atradimas, kad vakcinacija neturi įtakos šiems rezultatams, turėtų įtikinti tuos, kurie bando pastoti arba yra ankstyvame nėštume.“

Straipsnis, apie kurį ji kalbėjo, yra „vienas didžiausių tyrimų, skirtų apžvelgti pacientų, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19, vaisingumo ir IVF ciklo rezultatus“, buvo paskelbtas žurnale „Obstetrics & Gynecology“.

Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) yra vienas iš aukštųjų technologijų metodų, padedančių žmonėms susilaukti kūdikių. Tai apima menstruacinio ciklo slopinimą, tada kiaušidžių stimuliavimą, kad jos gamintų daug daugiau kiaušinėlių nei įprastai. Tada šie kiaušinėliai surenkami ir apvaisinami mėgintuvėlyje, sukuriant embrionus, kurie vėliau perkeliami atgal į gimdą. Kartais tuos embrionus galima užšaldyti, jei tėvus ištiktų komplikacijos ar vėliau norėtų susilaukti kito vaiko. Nuostabu, kad tokie embrionai gali būti laikomi užšaldyti daugiau nei pusę amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA

Naujajame tyrime pacientai buvo stebimi dviem skirtingais proceso etapais: kiaušidžių stimuliacija ir užšaldyto-atšildyto embriono perkėlimas. Tyrėjai nustatė, kad paskiepytų pacienčių, kurioms buvo atlikta kiaušidžių stimuliacija, kiaušinėlių paėmimo ir apvaisinimo lygis buvo panašus, taip pat jos turėjo tiek pat sveikų embrionų, kaip ir neskiepytos pacientės.

REKLAMA

Panašiai pacienčių, kurios gavo atšildytus embrionus, nėštumas buvo toks pat sėkmingas, nepaisant vakcinacijos būsenos.

„Pasitelkdami mokslą ir didelius duomenis galime padėti nuraminti reprodukcinio amžiaus pacientes ir padėti joms pačioms priimti geriausius sprendimus, – sakė vyresnysis autorius Alanas B. Coppermanas. – Žmonėms bus paranku žinoti, kad COVID-19 vakcina neturi įtakos jų reprodukciniam potencialui.“

Jau atlikta nemažai tyrimų, tiriančių COVID-19 vakcinų saugumą nėštumo metu – šią temą nuo pat pirmųjų vakcinacijos dienų slegia klaidinga informacija ir gandai.

REKLAMA
REKLAMA

Lapkričio mėn. pasaulis turėjo rimtų įrodymų, kad vakcinos yra saugios nėščioms moterims ir jų dar negimusiems palikuonims, o naujesni tyrimai atskleidė „pražūtingas“ galimas nesiskiepijimo pasekmes nėštumo metu.

Nepaisant to, baimė, susijusi su nėštumu ir vaisingumu, ir toliau buvo minima kaip dažna abejonių dėl vakcinos priežastis. Dar praėjusią savaitę buvo paskelbtas tyrimas, dar kartą patvirtinantis, kad vakcinos nedaro įtakos vaisingumui (nors ironiška, kad užsikrėtimas COVID-19 gali turėti įtakos), o žmonės, bandantys pastoti po vakcinacijos, gali tikėtis to paties, kaip ir tada, kai bandė pastoti prieš pandemiją.

Tačiau žmonėms, kuriems reikia pereiti visas vaisingumo gydymo procedūras, net ir ne pandemijos laikas yra emociškai sunku. Naujajame tyrime dar kartą patvirtinama, kad vakcinacija nėra susijusi su tikimybe pastoti ar patirti nėštumo komplikacijų, mokslininkai tikisi išsklaidyti kai kurias iš šių baimių.

„Skiepijimas mRNR vakcinomis nuo COVID-19 neturi įtakos sėkmės rodikliams, gautiems taikant pagalbinio apvaisinimo technologiją“, – sakė tyrimo autorius Erkanas Buyukas, reprodukcinės sistemos endokrinologas ir nevaisingumo specialistas. – [Pacientės] neturėtų bijoti, kad vakcinacija pakenks šių gydymo būdų sėkmei ar nėštumui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų