REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nagų grybelis – problema, kurios gydymas prailgsta. Įsisenėjęs nagų grybelis kenkia ne tik grožiui. Gydytojus neramina ir nauja nagų grybelio rūšis, galinti išplisti po vidaus organus. Apie tai, kokie nagų grybelio tipai yra pavojingiausi, pasakoja gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.

Nagų grybelis – problema, kurios gydymas prailgsta. Įsisenėjęs nagų grybelis kenkia ne tik grožiui. Gydytojus neramina ir nauja nagų grybelio rūšis, galinti išplisti po vidaus organus. Apie tai, kokie nagų grybelio tipai yra pavojingiausi, pasakoja gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.

REKLAMA

Kojų ir rankų nagų grybelį įtarti galima tuomet, kai ima perštėti tarpupirščiai, atsiranda smulkių pleiskanų, sustorėja arba suplonėja nagų plokštelės. Ši nemaloni liga pažeidžia nago plokštelę, todėl nagas auga nelygus, gruoblėtas, pilkšvai gelsvas. Tiek rankų, tiek kojų nagų grybeliu galima užsikrėsti bet kur: parduotuvėje matuojantis batus, viešbučio kambaryje, viešajame baseine, pirtyje.

Gydytoja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė sako, jog nagų grybelis tampa vis dažnesne liga. Grybelio plitimas priklauso nuo žmogaus imuniteto, bendros organizmo būklės ir genetikos.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikai iki 18 metų serga retai – vos apie 1 proc. Suaugę žmonės serga dažniau. Maždaug 20 proc. asmenų virš 60 metų kovoja su šia problema. Beveik trečdalis žmonių, sergančių cukriniu diabetu, turi ir nagų grybelį“, – aiškina gydytoja.

REKLAMA

Specialistė priduria, kad nagų grybelis siejamas su uždara ir nešvaria avalyne.

Dažniausia vaikų kojų grybelio priežastis – kito vaiko išaugti batai, kuriais mamos mielai dalijasi. Dalijimasis nėra blogai, tačiau prieš savo vaikui aunant dėvėtą avalynę, būtina ją dezinfekuoti“, – pataria specialistė.

Gydytoja pastebi, jog žmonės, kuriems pakinta nagai, pirmiausia yra linkę įtarti grybelį. Iš tiesų, tik 50 proc. atvejų ši diagnozė pasitvirtina.

Tai gali būti medžiagų apykaitos sutrikimai, traumos, genetinės deformacijos“, – kitas galimas problemas vardina specialistė.

REKLAMA
REKLAMA

Yra nustatytos trys pagrindinės grybelio rūšys, kurios pažeidžia nagus. Dažniausias tipas – dermatofitų grupės grybeliai, kurie puola nagus. Jie būna tik odoje, neauga vidaus organuose, todėl negali išplisti toliau žmogaus odos. Dažnėjantis kitos rūšies grybelis – pelėsinis. 

Jis gali būti pasigaunamas ir nuo žemės. Jis pavojingas asmenims su nusilpusiu imunitetu, taip pat gali atsirasti dažnai nagus lakuojant ilgalaikiu nagų laku. Anksčiau šio grybelio tipo nebuvo, jis sunkiai pasiduoda gydymui bei gali nukeliauti ir į vidaus organus“, – teigia J. Karčiauskienė.

Trečia grupė – mieliagrybiai. Juo užsikrėsti gali tie, kurie daug dirba rankomis ar kurių pėdos ilgai drėksta uždaruose batuose. Šis grybelis pažeidžia nagus ir apynages.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja atkreipia dėmesį, jog didelė rizika grybeliui atsirasti yra ir pedikiūras, nes nukarpomos aplink nagą esančios odelės. O kaip tik jos yra barjerinė nagų apsauga nuo infekcijų. Nagų grybelis – ne tik estetinė problema, jį gydyti yra būtina.

Jį gydyti reikia vien dėl to, kad nebūtų platinamas ir sumažėtų rizika užkrėsti kitus žmones. Ne visi grybeliai gali būti visiškai išgydyti, tačiau tai užkerta kelią jį platinti kitiems“, – teigia Jurgita Karčiauskienė.

galima laikyti, jog grybelis išgydytas, tik kai nagas pilnai nuauga. Visgi, kojų nagai auga lėtai, tad tai gali užtrukti 1-2 metus. 

Apsisaugoti nuo nagų grybelio yra sudėtinga, tačiau tam tikrų taisyklių yra būtina laikytis kiekvienam. Kaip išvengti kojų nagų grybelio sužinokite TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.

Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12 val. per TV8 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“. 

 

 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų