REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulinėse rinkose nafta jau kurį laiką pinga ir pastebimas jos kainos stabilizavimas, bet šalies degalinės kainų mažinti nežada.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša LTV „Panorama“, Lietuvoje esančios degalinės greičiausiai degalų neatpigins, aiškindamos, kad naftos kaina sudaro vos trečdalį galutinės kainos.

REKLAMA

Juoduoju auksu vadinama nafta pasaulyje jau beveik mėnesį pardavinėjama pigiau – jaučiamas barelio kainos stabilizavimasis – apie 110 dolerių. Specialistai aiškina, kad pastebimos pigimo tendencijos.

Viena galimų to priežasčių – baimė dėl pasaulio ekonomikos – lėtėjant jos augimui, lėtėja ir naftos produktų paklausa.

„Kita, taip pat baimė, o mums gal džiaugsmas, kad pasibaigus konfliktams Libijoje naftos gavyba gali būti atnaujinama artimiausiomis savaitėmis. Tad į rinką pateks papildomi naftos kiekiai, o tai gali daryti spaudimą naftos kainai“, – prognozavo „Finastos“ finansų analitikas Tadas Poviliauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje benzinas ir dyzelinas kainuoja daugiau nei keturis su puse lito. Didžiųjų degalinių tinklų atstovai komentuoti galimus kainų pokyčius atsisakė. Smulkiąsias degalines vienijančios sąjungos vadovas sako, kad tikėtis žymesnio degalų pigimo – naivu.

„Noriu pasiginčyti, nes naftos kaina yra apie 115 dolerių už barelį, nelabai ji nukrito nuo 120 dolerių. Degalinėse kainos irgi šiek tiek nukrito 10–15 centų. Naftos kainą taip pat labai įtakoja ir dolerio kursas, kuris mėnesio pradžioje buvo 2,40, tai dabar yra 2,54, o doleris yra tiesiogiai susijęs prie naftos kainų. Tai nelabai ir krenta“, – argumentavo Verslininkų, prekiaujančių naftos produktais, sąjungos tarybos pirmininkas Romas Sadauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Finansų analitikai sako, kad degalai Lietuvoje turi prielaidų pigti, būtent dėl įvykių pasaulyje; tačiau minimaliai.

„Pokyčiai bus skaičiuojami tik keliolika centų, bet ne litais ar keliasdešimt centų. Nes žaliavinės naftos kaina galutinėje degalų kainoje sudaro tik apie 1/3 visos kainos“, – sako T. Poviliauskas.

SEB banko analitikų skaičiavimu, degalai Lietuvoje per pastaruosius trejus metus pabrango maždaug 44 procentais.

Arnas MAZĖTIS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų