REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dirbantys tėvai, auginantys vaikus iki vienerių metų, gaus mažesnes motinystės (tėvystės) pašalpas, jei gaus nedraudžiamųjų pajamų.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas. Už jas balsavo 71 parlamentaras, nė vienas nebuvo prieš ir nesusilaikė.

REKLAMA

Pataisos numato, kad jei tėvai gaus darbo pajamų, kurios nėra draudžiamosios, pavyzdžiui, pajamos iš Europos Sąjungos ar užsienio valstybės, iš individualios veiklos, turint verslo liudijimą, jei nuo jų nemokamas socialinio draudimo įmokos, pašalpa bus proporcingai mažinama.

Dabar pašalpa mažėja tik dėl draudžiamųjų pajamų. Tačiau pataisos numato, kad jei tėvai, pavyzdžiui, pagal autorinę sutartį pajamų gavo už darbą, atliktą iki vaiko priežiūros atostogų, jos neturės įtakos pašalpai.

REKLAMA
REKLAMA

Konstitucinis Teismas (KT) 2012 metų vasarį paskelbtoje išvadoje yra nurodęs, kad tokiu reglamentavimu nepaisoma iš pagrindinio šalies įstatymo kylančių lygiateisiškumo ir kitų principų.

Nuo praėjusių metų liepos 1-osios tėvai, išeinantys auginti vaikų, gali pasirinkti vienerių arba dvejų metų motinystės (tėvystės) atostogas, nuo kurių trukmės priklauso mokamos pašalpos dydis.

Jeigu vienas iš tėvų nusprendžia pašalpą gauti iki vaikui sueis vieneri metai, jam mokama 100 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio dydžio siekianti pašalpa. Jeigu mama arba tėtis nusprendžia pašalpą gauti iki vaikui sueis dveji metai, pirmaisiais vaiko gyvenimo metais šeimai mokama 70 proc., o antraisiais – 40 proc. vieno iš tėvų gauto darbo užmokesčio dydžio pašalpa. Antraisiais metais ši pašalpa mokama ir tuo atveju, jei vaiką auginanti mama arba tėtis pradeda dirbti ir gauna papildomų pajamų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau vaiko priežiūros atostogos truko dvejus metus, tačiau tėvai galėjo gauti motinystės (tėvystės) pašalpą tik tuo atveju, jei negaudavo kitų pajamų, taip pat pašalpos netekdavo tuo atveju, jei atostogų metu juos pasiekdavo atlygis už anksčiau atliktą darbą – būtent tokius sprendimus teismams ir apskundė tėvai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų