REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalbėdama „Gender Loops“ programą, kuri ikimokyklinio amžiaus vaikus turėtų mokinti tolerancijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministro (SADM) patarėja Jolanta Ramonienė sako, kad vienas klausimas yra, ar darželyje reikėtų kalbėtis apie seksualinę orientaciją, ir „visai kas kita yra skatinti“. „Norime būti pirmaujantys visur, net ir ne ten, kur reikia“, - pareiškė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Klausimų daugiau nei atsakymų

J. Ramonienė teigė, kad „Gender Loops“ programa gal ir būtų gera, tačiau joje painiojamos dvi skirtingos sąvokos – lyčių lygybė ir lytinė orientacija. „Karalius ir karalius – ar tai yra lyčių lygybė?“ - retoriškai klausė patarėja pridurdama, kad taip siekiama „įvesti sumaištį“. „Mūsų specialistai užmetę akį pastebėjo, kad daugiau programa yra nukreipta į berniukus. Kur čia lyčių lygybė?“.

REKLAMA

Tiesioginės transliacijos metu atsakinėjusi į klausimus J. Ramonienė sakė, kad „Gender Loops“ programos projektas buvo skirtas tik metodikos, kuria paskui būtų galima vadovautis kuriant mokymo programas, sukūrimui. J. Ramonienė patvirtino, kad ši plačiai nuskambėjusi programa dar nėra įtraukta į darželių ugdymo programas, tačiau „tėveliai turi realaus pagrindo susirūpinti, kad ta metodika galėjo būti testuota Lietuvoje“. Ar taip tikrai buvo, aiškinasi speciali darbo grupė, kurios narė yra ir J. Ramonienė. SADM patarėja žada, kad visa darbo grupės išaiškinta informacija bus skelbiama viešai. Jos išvados turėtų būti pateiktos iki mėnesio pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA

Buvo skelbta, kad, kad pagal šią metodiką vien Vilniuje yra apmokyta 320 vaikų darželių auklėtojų. Tačiau SADM patarėja paneigė tokias kalbas. Tie 320 specialistų buvo apmokyti ne pagal šią metodiką, o pagal programą „Lygių galimybių pamokos Vilniaus miesto darželiuose“. „Tačiau mes galime daryti prielaidą, kad tie ugdytojai, kurie buvo supažindinti su lyčių lygybės klausimais ikimokyklinėse ugdymo institucijose, pilnai gali ir toliau naudotis tais metodais“. - sakė J. Ramonienė.

Skelbiasi atstovaujantys Lietuvos poziciją

Kitas neaiškumas „Gender Loops“ programoje – jos teisinis santykis tiek su Europos Komisija, tiek su Lietuvos institucijomis. Anot J. Ramonienės, Europos Sąjungoje nėra nuostatų šeimos srityje, kurios būtų privalomos visoms ES šalims. „Prievartos šeimos srityje negali būti“, - pabrėžė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekte teigiama, kad „Gender Loops“ programa išreiškiama Lietuvos ir dar kelių ES valstybių pozicija lyčių lygybės klausimu. „Dėl to iš tiesų turėsime papildomų klausimų fondui“, - nenorėdama sutikti su šiuo programos teiginiu sakė J. Ramonienė. Darbo grupė laukia Švietimo ir mokslo ministerijos išaiškinimo, kiek teisiškai reglamentuota yra „Gener Loops“ programa. Taip pat aiškinamasi, kokia yra pačių auklėtojų laisvė rinktis programą ikimokyklinėse institucijose.

Smurtinės pasakos geriau nei pasakos apie du karalius

Kalbėdama apie dabar taip eskaluojamą pasaką apie du princus, kurie įsimylėjo ir susituokė, J. Ramonienė sakė, kad bus aiškinamasi, kokią įtaką šia pasaka buvo siekiama padaryti vaikams.

REKLAMA

„Pasakos iš tiesų formuoja vaiko suvokimą. Ir ne veltui pasakose yra kovojama su slibinais“, - aiškino J. Ramonienė ir piktinosi, kad dabar esą bandoma įrodyti, kad slibinai turi būti mūsų draugai ir galima naudotis blogomis priemonėmis, kad būtų pasiekiamas gėris.

Aiškindama, kuo smurtinės pasakos neva yra geresnės nei pasakos apie homoseksualius princus, J. Ramonienė tikino, kad pirmosiose yra „gilesnė prasmė“ - vaikai mokomi kovoti su blogiu. Tačiau ar antrosios pasakos irgi nemoko teigiamo dalyko – tolerancijos?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų