REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turbūt tapo įprasta, kad po kiekvieno smarkesnio lietaus miesto gatvės daugiau ar mažiau patvinsta. Nors atsakingų valdininkų teigimu, baimintis tvano nereikėtų, bet akivaizdu, kad šalyje išpopuliarėję guminiai botai šiauliečiams turėtų būti savaime suprantama garderobo detalė, o automobilių vairuotojai turėtų išsiimti laivininkystės leidimus.

Turbūt tapo įprasta, kad po kiekvieno smarkesnio lietaus miesto gatvės daugiau ar mažiau patvinsta. Nors atsakingų valdininkų teigimu, baimintis tvano nereikėtų, bet akivaizdu, kad šalyje išpopuliarėję guminiai botai šiauliečiams turėtų būti savaime suprantama garderobo detalė, o automobilių vairuotojai turėtų išsiimti laivininkystės leidimus.

REKLAMA

Problema kartojasi

Po kiekvieno gausesnio lietaus Šiaulių miesto gatvės patvinsta. Tilžės, Žemaitės, Architektų, Vytauto, Stoties, P. Cvirkos, Dvaro ir kitos gatvės tampa sunkiai pravažiuojamos. Ne vienerius metus tose gatvėse dirbantys verslininkai yra prasitarę, kad problema kartojasi kasmet. Šiaulių miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis sako, kad administracijai ši problema yra žinoma.

„Ji susidaro tik tais atvejais, kai lietaus krituliai ypač gausūs ir kai kuriose vietose (neretai tuo pasinaudoja išdykaujantys vaikai: užkiša lietaus surinkimo šulinių groteles), o priemonės padarinių tvarkymui įprastai naudojamos „Šiaulių vandenų“. Tokia problema susidaro dėl lietaus nuotekų kanalizacijos kai kuriose vietose prastos būklės, kurios gerinimui nepakanka įprastos priežiūros“, - dienraščiui „Šiaulių naujienos“ teigė A. Adomaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Potvynio nesibaimina

Kadangi problema kartojasi kasmet, kyla klausimas, ar dėl pasikartojančių užtvindymų Savivaldybei neteko gyventojams ar įmonėms atlyginti nuostolius, taisyti sugadintą infrastruktūrą. A. Adomaitis tikina, kad dėl šios problemos nuostolių atlyginti nereikėjo.

REKLAMA

Bet ar miestui negresia potvynis, juk jeigu net trumpas, bet smarkus lietus užtvindo gatves, kas būtų, jei taip lytų ilgėliau. „Yra tartasi miesto ekstremalių situacijų komisijoje. Galimybės, kad miestui grėstų užtvindymas (dėl kritulių, dėl patvinusios upės ar kitų gamtinių ar kitokių reiškinių) nėra“, - užtikrino A. Adomaitis.

Menkas pralaidumas

Paviršinio vandens nuotekų kanalizaciją nuo 2001 metų prižiūri Savivaldybei pavaldi UAB „Šiaulių vandenys“. Bendrovė taip pat šalina liūties sukeltus padarinius. Specialistų teigimu, gatvės tvinsta dėl geografinės padėties (miestas yra dauboje) bei mažo kanalizacijos tinklų pralaidumo. Bet net ir įrengus didesnio pralaidumo kanalizaciją, anot specialistų, geriau nepasidarytų.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėl per mažo paviršinių nuotekų tinklų pralaidumo ir žemės reljefo, liūčių metu dažniausiai patvinsta žemesnėse miesto vietose esančios gatvės. Tai minėtos Žemaitės, P. Cvirkos, Architektų ir kt. gatvės. Į žemesnes vietas subėga vanduo nuo didžiulio ploto, o dėl mažesnio tinklų pralaidumo vanduo nespėja taip greitai nubėgti per lietaus surinkimo groteles. Liūčių metu su vandeniu atitekantys lapai ar šiukšlės užkiša lietaus surinkimo groteles ir tai taip pat stabdo vandens nutekėjimą. Tose miesto gatvėse net ir įrengus didesnio pralaidumo lietaus nuotakyną dėl didelio kritulių kiekio liūčių metu nepavyktų išvengti užtvindymų“, - tikino UAB „Šiaulių vandenys“ ryšių su visuomene atstovė Džiuljeta Martinaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Smarki liūtis

Viena iš stipresnių liūčių buvo per šių metų Jonines – tą kartą praūžusi smarki liūtis kelioms valandoms paralyžiavo eismą centrinėse miesto gatvėse. Netikėtai patvinusios gatvės vairuotojams kėlė galvos skausmą – Architektų gatvėje iš pietinio miesto rajono į centrą pervažiavę viaduką automobiliai įpuolė į gilią balą. Kiti vairuotojai nebandė savo transporto priemonių galimybių ir atbuline eiga prieš eismą viaduku grįžo atgal.

Tačiau ir nusukus J. Jablonskio gatve bei bandant patekti į Tilžės gatvę naudos buvo mažai, nes Tilžės gatvė įvairiuose ruožuose taip pat buvo patvinusi. Nuo vandens pertekliaus skendo ir Žemaitės, P. Cvirkos, Vytauto gatvės, bulvaras, prekybos centrų požeminės aikštelės. Į kai kurias gatves atskubėjo UAB „Šiaulių vandenys“ avarinės tarnybos, darbuotojai atkimšinėjo kanalizacijos šulinius, kitur prireikė ir mechaninių siurblių.

REKLAMA

„Įmonė patyrė tik eksploatacines išlaidas (likviduojant pasekmes dirbo daugiau žmonių, sunaudota daugiau kuro). Dėl liūčių draudiminių įvykių nebuvo. Bendrovės avarinė tarnyba yra pasirengusi tokiems atvejams. Darbo dienomis dirba aštuonios brigados, o savaitgaliais ir švenčių dienomis – keturios. Tokio brigadų kiekio pakanka. Esant poreikiui, papildomai kviečiami darbuotojai bei pasirūpinama reikalinga technika. Bendrovės avarinei tarnybai vidutiniškai penkis kartus per metus tenka likviduoti liūčių sukeltus padarinius. Patvinus gyventojai turėtų kreiptis į mūsų centrinę dispečerinę“, - situaciją komentavo D. Martinaitienė.

Šiauliuose po kiekvienos liūties miesto gatvės kuriam laikui patvinsta. Specialistų teigimu, taip yra dėl miesto reljefo bei siaurų vandens nutekėjimo kanalų.

Mindaugo LAURINAIČIO nuotr.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų