Ispanijos karalienė Leticija
Ispanijos karalienė konsortė Leticija buvo mėgstamiausia Ispanijos karaliaus Felipės VI žmona, kuri ištekėjo, kai jam jau buvo 30 metų.
Tuometinio kronprinco Felipės tėvai ieškojo nuotakos, viena iš kandidačių buvo Švedijos kronprincesė Viktorija, tačiau jaunasis princas ryžtingai pareiškė, kad ves tik tą moterį, kurią mylės, rašo tsn.ua.
Ir nesvarbu, ar tai bus asmuo iš karališkosios šeimos, ar paprastas žmogus. Leticija Ortiz Rokasolno buvo būtent tokia – mergina iš paprastos šeimos. Paprasta, ne karališkojo kraujo ir praeityje išsiskyrusi.
Leticija baigė Madrido Komplutensijos universitetą ir įgijo žurnalistikos magistro laipsnį. Būsimoji karalienė visada labai atsakingai žiūrėjo į studijas, mėgsta skaityti ir aistringai domisi literatūra.
Taip stipriai, kad dešimt metų susitikinėjo su savo mokyklos mokytoju (žinoma, ne mokykloje) ir 1999 m. už jo ištekėjo.
Alonso Guerrero Pereza ne tik dėstė literatūrą, bet ir rašė. Jų santuoka buvo įregistruota tik Almendralejo miesto rotušėje ir truko tik metus.
2000 m. jie išsiskyrė, vaikų neturėjo. Po skyrybų su būsimąja Ispanijos karaliene jis turėjo dar vieną santuoką, o 2019 m. vedė vaikystės draugę Mariją Dolores Corrales.
Pora gyvena ramų gyvenimą atokiau nuo žurnalistų ir kamerų.
Karalienė Camilla
Camilla yra antroji Jungtinės Karalystės karaliaus Karolio III sutuoktinė. Jos mergautinė pavardė – Camilla Rosemary Shand.
Jos tėvai priklausė aukštesniajai visuomenės klasei, todėl Camilla turėjo galimybę bendrauti su karališkosios šeimos nariais.
Tačiau pirmasis jos vyras buvo Andrew Parker-Bowlesas, tuo metu - gvardijos karininkas, su kuriuo Camilla susipažino šeštajame dešimtmetyje savo jaunesniojo brolio Simono dėka. Jie gana ilgai susitikinėjo, kol 1971 m. būsimoji karalienė susipažino su princu Charlesu (karaliumi Karoliu III) ir jį įsimylėjo.
Andrew Parkeris Bowles sužinojo, kad Camilla buvo įsimylėjusi, o Charlesas atsakė jai tuo pačiu, todėl dėl jos nekovojo ir ėmė domėtis Charleso seserimi princese Anne.
Jei karalienė Elžbieta II tada būtų leidusi savo vyriausiajam sūnui ir pretendentui į sostą vesti Camillą, ji nebūtų galvojusi apie santuoką su Andrew.
Tačiau Elžbieta II jokiu būdu nebūtų leidusi savo sūnui vesti tokios moters kaip Camilla. Velso princas buvo išsiųstas tarnauti į karinį jūrų laivyną, o Camilla, jam tarnaujant, nusprendė atnaujinti santykius su Andre, nepaisydama daugybės jo romanų, ir netrukus už jo ištekėjo.
Kaip tik tuo metu vyras jau buvo išsiskyręs su princese Anne. Apie sužadėtuves, kaip tuo metu buvo įprasta, 1973 m. buvo paskelbta skelbimu laikraštyje „The Times“.
Kai 1973 m. birželį Camilla ištekėjo, jai buvo 25-eri, o Andrew – 33-eji. Vestuvėse taip pat dalyvavo karališkieji svečiai – karalienės sesuo princesė Margaret, dukra princesė Anne – ir karalienė Elžbieta II. Vestuvių dieną Camilla gavo laišką iš Charleso, kuris jai rašė, kad ji sudaužė jo širdį.
Camilla ir Andrew kartu susilaukė dviejų vaikų – sūnaus Tomo ir dukters Lauros. 1994 m. gruodį pora pateikė skyrybų prašymą, motyvuodama tuo, kad jau daug metų gyvena atskirai. Vaikai augo, ir daugiau jų kartu nieko nelaukė.
O Charleso santykiai su Camilla atsinaujino 1986 m. – pasak būsimojo karaliaus, kaip tik tada, kai jo santuoka su princese Diana galutinai subyrėjo.
Sasekso hercogienė Meghan
Princo Harry žmona, amerikiečių aktorė Meghan Markle, taip pat buvo ištekėjusi prieš susipažindama su princu Harry.
Nuo 2004 m. Meghan susitikinėjo su kino režisieriumi Trevoru Engelsonu, už kurio ištekėjo 2011 m. rugsėjį. Jai buvo 30, jam – 35, vestuves šimtui svečių iškėlė Jamaikoje.
Santuokos registracija ir vestuvių pokylis vyko paplūdimyje, o šventė užsitęsė keturias dienas.
Santuoka truko tik dvejus metus, sakoma, kad ji subyrėjo neatlaikiusi Meghan šlovės, kuri tuo metu kaip tik sulaukė didelio populiarumo dėl serialo „Force Majeure“.
2013 m. gegužę pora kartu nebegyveno, o tų pačių metų rugpjūtį oficialiai pateikė skyrybų prašymą. Įdomu tai, kad Meghan išsiskyrė su Trevoru paštu, atsiųsdama jam dokumentus ir žiedą. Vyras sunkiai išgyveno skyrybas, užsisklendė savyje, su niekuo nebendravo.
O žurnalistai, sužinoję, kad jis yra buvęs princo Harry sužadėtinės vyras, siūlė jam dideles sumas už „karštas“ jų santuokos detales.
Reikia pripažinti, kad jis neėmė pinigų ir nepateikė jokių detalių. O 2019 m. jis vedė antrą kartą. Jo išrinktoji buvo dietologė Tracy Kerland, jie santuokoje susilaukė dviejų vaikų.
Wallis Simpson, Vindzoro kunigaikštienė
Wallis yra didžioji karaliaus Edvardo VIII (karalienės Elžbietos II dėdės) meilė. Jis taip stipriai ją mylėjo, kad dėl jos jis atsisakė sosto. Tai įvyko 1936 m.
Wallis niekada nebuvo gražuolė, tačiau vyrų dėmesio jai taip pat netrūko. Prieš sutikdama Velso princą (tokį titulą tuo metu turėjo Edvardas), ji buvo ištekėjusi du kartus.
Pirmą kartą Wallis ištekėjo 1916 m., būdama 20 metų, už karo lakūno Winfieldo Spencerio. Jie susipažino, kai mergina lankėsi pas savo pusseserę Corrine Mustin. Deja, Vinas turėjo problemų su alkoholiu, nors buvo daug pasiekęs ir labai sėkmingas savo profesijoje. Tarnyba paskatino dažnai kraustytis, Wallis sekė paskui savo vyrą.
Ir 1927 m. ji nusprendė, kad nori skyrybų. Šioje pirmoje nepavykusioje santuokoje Wallis ir Winas apgaudinėjo vienas kitą. Sklido gandai, kad ji turėjo romaną su grafu Galeazzo Ciano, nuo kurio pastojo. Nėštumas buvo nepageidaujamas, ir, kaip teigiama, Wallis pasidarė nepavykusį abortą. Dėl to moteris visam gyvenimui liko nevaisinga. Tačiau tai nesutrukdė Wallis ištekėti antrą kartą. Po metų Wallis stovėjo prie altoriaus su išsiskyrusiu verslininku Ernestu Simpsonu.
Antroji santuoka buvo daug sėkmingesnė: šeima persikėlė į Londoną, kur Wallis Simpson gyveno laimingą gyvenimą, lankėsi visuomeniniuose vakarėliuose ir viename jų susipažino su mergina vardu Telma Furnes, kuri, kaip paaiškėjo, buvo Velso princo Edvardo meilužė. Būtent Thelma supažindino Wallis su būsimuoju Anglijos karaliumi. Tai įvyko 1931 m.
Kadangi moteriai nereikėjo pinigų, o didžiąją dalį laisvalaikio praleisdavo Londono visuomenėje, su princu Edvardu jie matydavosi labai dažnai. O 1934 m. tarp jų užsimezgė romanas, Velso princas, kaip pasakojo būsimam karaliui artimi dvariškiai, buvo tiesiog apstulbintas šios moters.
Edvardas rimtai tikėjosi, kad šeima pritars santuokai su ja, tačiau tais metais sosto įpėdinio santuoka su dukart išsiskyrusia moterimi buvo kažkas neįtikėtino ir nepasiekiamo. Edvardo šeima šaltai sutiko Wallis, kai jis išdrįso ją pristatyti savo tėvui, karaliui Jurgiui V, ir motinai, karalienei Marijai.
Po tėvo, karaliaus Jurgio V, mirties Edvardas įžengė į sostą ir tapo karaliumi Edvardu VIII. Savo įžengimo į sostą paskelbimą jis stebėjo pro Švento Jameso rūmų langą, kartu su dar ištekėjusi Wallis Simpson, kuri, matyt, netrukus turėjo tapti naująja Anglijos karaliene.
Tačiau jo norui vesti išsiskyrusią moterį nepritarė nei jo pavaldiniai, nei anglikonų bažnyčia, nei vyriausybė, priešinosi ir karališkoji šeima.
Tapo akivaizdu, kad karalius negalėjo laukti leidimo tuoktis, ir jis priėmė kardinalų sprendimą - atsisakyti sosto savo brolio Alberto (žinomo kaip karalius Jurgis VI, karalienės Elžbietos II tėvas) naudai.
1936 m. gruodžio 10 d. Edvardas, dalyvaujant trims broliams, pasirašė abdikacijos aktą, o kitą dieną per radiją pareiškė: „Supratau, kad be mylimos moters pagalbos ir paramos neįmanoma pakelti sunkios atsakomybės naštos ir atlikti savo, kaip karaliaus, pareigų taip, kaip norėčiau.“
1937 m. Wallis išsiskyrė ir vėl pasivadino mergautine Warfield pavarde. Tų pačių metų birželio 3 d. Wallis ir Edvardas susituokė Chateau de Cande, Prancūzijoje, kur gyveno didžiąją savo gyvenimo dalį.
Karalius Jurgis VI suteikė jiems Vindzoro hercogo ir hercogienės titulus. Pora neturėjo vaikų.