REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga remia mažmeninę prekyba kaimo vietovėse savo bei kitų Lietuvos augintojų produkcija. Tuo jau naudojasi ankstesniame paraiškų laikotarpyje suskubę paraiškas paramai verslui kaime kurti bei plėsti pateikę smulkieji verslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Praeitų metų pabaigoje patvirtinus naująsias įgyvendinimo taisykles pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos (KPP) priemones „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ ir „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“ parama tapo dar patrauklesnė. Įgyvendinimo taisyklių 1 priedas pasipildė naujomis remiamomis veiklomis, kurios susijusios su mažmeninės prekybos projektais.

REKLAMA

„Patvirtintos naujosios Europos Sąjungos paramos verslui plėsti ir kurti kaime taisyklės buvo tarsi parengtos specialiai mums“ – džiaugėsi naujais taisyklių pasikeitimais smulkiuoju verslu užsiimanti Audronė Benediktovičiūtė-Kiškienė.

Mažmenine prekyba paukštienos produktais užsiimanti A. Benediktovičiūtė-Kiškienė yra viena pareiškėjų, paraišką pateikusi Europos Sąjungos (ES) paramai gauti pagal priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ dar pirmojo kvietimo metu. Tuomet per mėnesį Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) sulaukė net 268 paraiškų. Apie pusė pareiškėjų šiuo metu  yra jau pasirašę paramos sutartis arba patvirtinti kaip paramos gavėjai.

REKLAMA
REKLAMA

Lėšos pagal KPP priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ skiriamos kaimo parduotuvėms statyti ar atnaujinti.

„Paskutiniąją praeitų metų dieną sulaukėme džiugios žinios – buvo patvirtinta mūsų paraiška paramai gauti. Šiuo metu įgyvendiname pirmąjį projekto įgyvendinimo etapą – vyksta parduotuvės, sandėliavimo ir produktų pakavimo patalpų įrengimas“ – pasakojo parama pasinaudojusi verslininkė.

Įsigis krautuvėlę ant ratų

A. Benediktovičiūtė-Kiškienė jau kelerius metus nuolatinėje prekybos vietoje, Panevėžio centrinėje turgavietėje, prekiauja paukštienos gaminiais – vištiena, kalakutiena, antiena. „Ši mėsa bei jos produktai labai paklausūs, ypač šventiniu laikotarpiu, todėl nuolat turime rūpintis, kad produkcijos nepritrūktų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris prekiauja savo, šalia gyvenančių ūkininkų užauginta bei „Kaišiadorių paukštyno“ produkcija. „Vyras augina kalakutus, tačiau nesame pajėgūs patenkinti viso pirkėjų paklausos, todėl ne tik vežamės „Kaišiadorių paukštyno“ produkciją, bet ir pardavinėjame Panevėžio rajono ūkininkų užaugintas vištas, antis bei kalakutus“.

Mažmenine prekyba užsiimanti moteris jau galvoja apie ateitį, kai įrengus parduotuvės, sandėliavimo ir produktų pakavimo patalpas, galės įsigyti mobilią krautuvėlę. „Antrajame etape esame numatę mobiliąją krauputėlę. Mūsų geografinė padėtis nėra gera, nesame prie didelių magistralinių kelių. O mobili parduotuvė mums leis nuvykti tiesiai pas pirkėją“ – teigė A. Benediktovičiūtė-Kiškienė.

REKLAMA

Kol kas paukštienos produktais jie prekiauja Panevėžio rajone, tačiau įsigijus naują prekybai pritaikytą priekabą ant ratų, pradės prekiauti Kauno bei Vilniaus rajonuose.

„Pirksime modernų kioską su visa reikiama įranga. Taip bandysime plėsti verslo geografiją  bei produkcijos realizaciją. Turime daug klientų ne tik Panevėžyje, bet ir Vilniuje bei Kaune, priimame žmones ir savo ūkyje. Įsigijus mobilų kioską – būsime arčiau pirkėjo“ – pasakojo A. Benediktovičiūtė-Kiškienė.

Veikla kaimo vietovėse

Pagal KPP priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ lėšos skiriamos kaimo parduotuvėms atnaujinti ar statyti, tačiau tik tose vietovėse, kur gyvena ne daugiau kaip 6000 gyventojų.

REKLAMA

ES paramos lėšomis pagal šią priemonę remiama specializuota mažmeninė prekyba vaisiais, uogomis, daržovėmis, mėsa ir mėsos produktai, duona, bandelėmis, jei pareiškėjas pats užsiima gamyba, pardavinės savo arba kelių Lietuvos gamintojų produkciją.

Pretenduoti į šią paramą gali fizinis asmuo, norintis įsteigti labai mažą įmonę. Taip pat – pelno siekianti labai maža įmonė, kurioje dirba mažiau  nei 10 darbuotojų. Tokios įmonės metinės pajamos turi neviršyti 7 mln. Lt, o įmonės balanse nurodyto turto vertė – 5 mln. Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu ir įmonės darbuotojai: ne mažiau kaip pusė jų turi būti kaimo gyventojai. Jei projektas įgyvendinamas savivaldybės centre, jam parama negali būti teikiama.

ES paramos lėšomis pagal KPP priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ gali būti finansuojama iki 65 % tinkamų išlaidų. Didesnė dalis – iki 75 % – kompensuojamų tinkamų išlaidų numatyta tuo atveju, jei planuojamos investicijos yra susijusios su tradiciniais amatais.

Naujos remiamos veiklos

Praėjusių metų pabaigoje KPP priemonės „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ įgyvendinimo taisyklių 1 priedas pasipildė naujomis remiamomis veiklomis, kurios susijusios su mažmenine prekyba.

REKLAMA

Per paskutinį vykusį paraiškų pagal šią KPP priemonę rinkimą paramos galėjo siekti labai mažos įmonės kaimo vietovėje užsiimančios vaisių, uogų, daržovių, mėsos ir mėsos produktų, duonos, bandelių prekyba specializuotose parduotuvėse.

Būtina sąlyga, kelta norintiems kreiptis paramos – pareiškėjas privalo užsiimti pardavinėjamų produktų gamyba ar augalų auginimu. Pardavėjas taip pat gali pardavinėti ir kitų Lietuvos gamintojų užaugintą ar pagamintą produkciją.

Paramos mažmeninei prekybai galėjo siekti tik naujai įsteigta arba jau veikianti labai maža įmonė arba kaimo gyventojas.

Kaimo gyventojas galėjo pretenduoti tik į ne didesnę nei 207,168 tūkst. litų paramą, kuri teikta pagal supaprastintąsias įgyvendinimo taisyklėmis. Labai maža įmonė galėjo siekti didesnės negu 690,56 tūkst. litų paramos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų