REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarpparlamentinis bendradarbiavimas ir aktyvus moterų politikių dalyvavimas Europos Sąjungos (ES) dabartinės ir ateities politikos formavime yra būtinybė, kadangi moterų diskriminacija, smurtas prieš moteris, moterų, ypač jaunų ir vyresnių, teisių pažeidimai, nepakankamas moterų atstovavimas parlamentuose ir aukščiausiuose postuose, giliai įsišakniję lyčių stereotipai, konservatyviai mąstančių politikų ir religinės valdžios institucijų pastangos kištis į privatų individų gyvenimą, į nacionalinę politiką ir švietimą yra esminės priežastys, kviečiančios ES valstybes bendroms ir suderintoms pastangoms įgyvendinti lyčių lygybę, lygių galimybių politiką ir skirti daugiau dėmesio lytiniam švietimui, lyčių kvotoms, lygių galimybių įstatymams.

REKLAMA
REKLAMA

Tai Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos 50-ajame posėdyje (L COSAC) Vilniuje, pirmą kartą Europos Sąjungos (ES) istorijoje vykusiame COSAC moterų forumo inauguracinio susitikimo atidaryme pažymėjo šio forumo koordinatore išrinkta Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narė, Seimo Europos reikalų ir Žmogaus teisių komitetų narė Marija Aušrinė Pavilionienė.

REKLAMA

„Inauguracinis COSAC moterų forumo posėdis yra istorinis įvykis. Šiame forume dalyvauja ir vyrai, ir moterys, kurių veikla bus tęsiama ir tų valstybių, kurios pirmininkaus ES Tarybai, parlamentuose. Norėčiau išreikšti savo padėką COSAC moterų forumo iniciatoriams ir toms moterims, kurios istorijos bėgyje paaukojo savo gyvenimus tam, kad patriarchalinė visuomenė pasikeistų ir lyčių lygybė taptų įmanoma“, - savo kalboje taip pat sakė M. A. Pavilionienė.

Po moterų forumo susitikimo M. A. Pavilionienė tvirtino: „Tikiuosi tolesnio Europos parlamentarų bendradarbiavimo, harmonizuojant lyčių lygybės ir žmogaus teisių politiką Europos Sąjungoje. Kviečiu ES valstybių narių parlamentų narius pagalvoti apie tai, kaip pakeisti „asimetrinę Europą“, kaip COSAC diskusijose išsireiškė buvęs Europos Parlamento Pirmininkas Patas Koksas (Pat Cox), kad joje būtų kuo mažiau socialinių skirtumų; kaip sukurti lyčių lygybės, lyčių pusiausvyros ir lygių galimybių politiką, kai švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos sistemos, socialinių ir žmogaus teisių sferos yra paliktos nacionalinei kompetencijai, kuri gali būti žmogaus teisių pažeidimų ir kliūčių progresui lygybės link pateisinimas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų