Elektros perdavimo sistemos operatorės duomenimis, balandžio mėnesio vidutinė didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje siekė 75 Eur / MWh. Tai 19 proc. mažiau nei kovo mėnesį.
Pasak bendrovės Rinkos plėtros skyriaus vadovės Aistės Krasauskienės, daugiausia įtakos elektros kainoms balandį turėjo 99 proc. Lietuvos suvartojimo padengusi vietos gamyba ir rekordinė vėjo ir saulės jėgainių generacija.
„Visą praėjusį mėnesį Lietuvoje stebėjome itin didelę vietos elektrinių gamybą, kuri, pagal preliminarius duomenis, siekė net 887 GWh. Tai vos 6 GWh mažiau nei visas Lietuvos elektros suvartojimas balandį – 893 GWh. Nors galutiniai duomenys dar skaičiuojami, tačiau jau dabar galime teigti, kad praėjęs mėnuo buvo ypatingas“, – pranešime cituojama A. Krasauskienė.
Elektros suvartojimas mažėjo
Pasak ekspertės, oro sąlygos ir šventinės dienos lėmė, kad balandį elektros suvartojimas buvo mažiausias nuo 2023 m. liepos.
Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusį mėnesį preliminariai siekė 893 GWh. Palyginti su kovu, vidutinis elektros suvartojimas per mėnesį mažėjo 8 procentais.
Bendrai Lietuvoje per balandį buvo pagaminta 887 GWh elektros energijos – 7 proc. daugiau nei praeitą mėnesį, kai generacija siekė 825 GWh. Vietos elektrinės užtikrino 99 proc. šalies elektros energijos suvartojimo.
Analizuojant preliminarius Lietuvos gamybos duomenis, vėjo elektrinės balandį gamino daugiausiai – apie 37 proc. visos Lietuvos gamybos. Jų generacija sumažėjo 14 proc.
Tuo metu šiluminių jėgainių gamyba išaugo 13 proc., saulės elektrinių gamyba augo 83 proc., o hidroelektrinių generacija sumažėjo 4 proc. Kitų elektrinių generacija siekė 52 GWh.
Bendras importo srautas sudarė 12 proc. šalies suvartojimo. Importas į Lietuvą sumažėjo 23 proc., palyginti su kovo duomenimis. Balandį importas iš Skandinavijos per „NordBalt“ jungtį siekė 82 proc., iš Latvijos 7 proc., o iš Lenkijos importuota 11 procentų.
Eksportas praėjusį mėnesį išaugo 26 proc. nuo 206 GWh iki 259 GWh. Didžiausia eksporto dalis buvo nukreipta į Latviją – 67 proc., 26 proc. į Lenkiją, o likę 7 proc. į Skandinaviją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!