REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas po antrojo svarstymo pritarė patobulintam 2021 m. valstybės biudžeto projektui, už kurį galutinai bus balsuojama birželio 22 d. Už šį sprendimą balsavo 81 Seimo narys, prieš – 1, susilaikė 35 parlamentarai.

Seimas po antrojo svarstymo pritarė patobulintam 2021 m. valstybės biudžeto projektui, už kurį galutinai bus balsuojama birželio 22 d. Už šį sprendimą balsavo 81 Seimo narys, prieš – 1, susilaikė 35 parlamentarai.

REKLAMA

„Birželio mėnesį atnaujinus ekonominės raidos scenarijų turime koreguoti valstybės biudžetą dėl pasikeitusių makroekonominių rodiklių ir pasikeitusių valstybės pajamų prognozių. Biudžetas keičiamas atsižvelgiant į gerėjančią epidemiologinę situaciją, kurią veikia ir vakcinavimo tempai.

Pagrindinė žinia su biudžeto pakeitimu yra tai, jog numatomas biudžeto deficitas bus gerokai mažesnis. Taip pat numatyta papildomai išlaidų susijusių su įtampa pasienyje Baltarusijoje, bei papildomos lėšos gynybai, vykdant įsipareigojimus NATO“, − pristatydama naujausius pakeitimus kalbėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Pinigų daugiau, nes ekonomikai geriau

Pasak finansų ministrės, BVP pokytis, kuris buvo numatytas šiems metams 2,6 proc. kovo mėnesio scenarijuje, atsižvelgiant į gerėjančią situaciją, yra gerinamas ir numatoma, kad šiais metais ekonomika augs 4,1 proc. BVP, kitais metais – 4,4 proc.

REKLAMA
REKLAMA

G. Skaistė akcentavo, kad atnaujinus pajamų prognozes reikšmingai mažėja valdžios sektoriaus deficitas – šiuo metu jis sieks 6,9 proc. BVP vietoje anksčiau planuoto 8,4 proc. BVP.

REKLAMA

Po Vyriausybės peržiūros ir atnaujinto ekonominės raidos scenarijaus valstybės biudžeto pajamos yra didinamos 613,1 mln. eurų, kurių 382,4 mln. eurų sudarytų pajamos iš pridėtinės vertės mokesčio dėl didesnio gyventojų vartojimo ir atidėtų mokesčių.

Pelno mokesčio pajamos didinamos 38,8 mln. eurų dėl projektuojamo didesnio 2021 m. BVP augimo ir patikslintų prielaidų dėl atidėtų mokėjimų. Akcizų pajamos didinamos 30,2 mln. eurų.

Gyventojų pajamų mokesčio pajamos į valstybės ir savivaldybių biudžetus didinamos 232,2 mln. eurų dėl numatomo spartesnio darbo užmokesčio fondo augimo 2021 m. Vertinant tik valstybės biudžeto pajamas iš gyventojų pajamų mokesčio, jos didėja 136,8 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Pajamos iš dividendų ir valstybės įmonių pelno įmokų didinamos 24,9 mln. eurų, įvertinus įmonių priimtus sprendimus dėl šių įmokų mokėjimo už veiklos rezultatus 2020 m.

Pajamas iš gyventojų pajamų mokesčio į savivaldybių biudžetus numatoma padidinti 95,4 mln. eurų, o palyginti su gruodžio mėn. patvirtintu biudžetu savivaldybių pajamos augs 141,1 mln. eurų.

Gynybai irgi skirs daugiau pinigų

Patobulintame projekte valstybės biudžeto asignavimus siūloma didinti 55 mln. eurų, iš jų 20,7 mln. eurų papildomai skiriama Krašto apsaugos ministerijai įsipareigojimams, susijusiems su naryste NATO, vykdyti 2021 m. užtikrinant 2,03 proc. BVP skyrimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vidaus reikalų ministerijai numatoma papildomai skirti 15,9 mln. eurų. Didžioji dalis šių lėšų numatyta sienos su Baltarusija apsaugai, iš jų stebėjimo sistemoms įrengti – 11,5 mln. eurų. Dėl išaugusios nelegalios migracijos 4,3 mln. eurų bus skirta valstybės sienos su Baltarusijos Respublika kontrolei sustiprinti ir palapinių miesteliui įkurti Užsieniečių registracijos centre. Siekiant pagerinti infrastruktūrą Lavoriškių, Šalčininkų ir Raigardo pasienio kontrolės punktuose Susisiekimo ministerijai papildomai bus skiriama 1,05 mln. eurų.

Be to, atsižvelgdama į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto išvadoje pateiktus pasiūlymus ir institucijų ir įstaigų pasiūlymus, patobulintame įstatymo projekte, nekeičiant bendros asignavimų sumos, Vyriausybė siūlo perskirstyti asignavimus tarp asignavimų valdytojų.

REKLAMA

Pagal svarstomą projektą, tikslinamos 2021 metų valstybės biudžeto pajamos kartu su ES ir kitomis tarptautinės finansinės paramos lėšomis sudarytų 12 mlrd. 437,4 mln. eurų, asignavimai išlaidoms ir turtui įsigyti – 16 mlrd. 615,3 mln. eurų (asignavimai viršytų pajamas 4 mlrd. 177,9 mln. eurų).

Pagal Seimo statutą, biudžetiniais metais Seimas gali pakeisti valstybės biudžetą. Jis keičiamas pagal tą pačią tvarką, pagal kurią sudaromas, priimamas ir tvirtinamas. Keičiant valstybės biudžetą, gali būti nesilaikoma dalies nustatytų terminų. Valstybės biudžeto pakeitimo įstatymas priimamas posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma, jeigu jam neprieštarauja Vyriausybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų