REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

54-ios mirtys – tiek per vakar Lietuvių numirė nuo COVID-19. Tai didžiausias mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios. Epidemiologai prognozuoja, kad artimiausiu metu mirštančių žmonių tolygiai daugės. 

54-ios mirtys – tiek per vakar Lietuvių numirė nuo COVID-19. Tai didžiausias mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios. Epidemiologai prognozuoja, kad artimiausiu metu mirštančių žmonių tolygiai daugės. 

REKLAMA

Be to, mokslininkai spėja, kad Didžiojoje Britanijoje rastas mutavęs koronavirusas jau atkeliavo iki Lietuvos.

Tuo metu šalies Prezidentas Gitanas Nausėda kreipiasi į tautą – prašo Kalėdas švęsti namuose ir nesugalvoti vykti į svečius.

„Čia už lango matau egles, ten varnos tupi, laukia, bet nekarkia, reiškiasi, viskas tvarkoje, nesulauks jos. O su plaučiais po truputį tvarkausi, stinga deguonies, dvipusis uždegimas, tai dabar nuolatos turiu kaukę ir vis pakvėpuoju“, – sako žurnalistas, buvęs Seimo narys Vytautas Kvietkauskas.

Jis guli Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, kovoja su COVID-19 sukeltu plaučių uždegimu.

„Turiu tokį įsigijęs labai gerą prietaisą. Pamatuoja deguonies lygį kraujyje, turėtų būti 97 normaliai, kai pajudu, krinta iki 82, netgi 76, o tai reiškia – jau dūstu. Va, matote, čia yra toks prie sienos prijungtas deguonies aparatas ir per jį aš gaunu deguonį“, – pasakoja V. Kvietkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lietuvos ligoninėse iš viso guli 2451 pacientas, iš jų 1384, kaip ir Kvietkauskas, naudojasi deguonies sistemomis.

„Jeigu aš namie turėčiau tokį aparatą deguonies, man nereikėtų viso šito aptarnavimo, liktų laisva lova. Paslaugos, lova, palata, maitinimas. Visą tai aš galėčiau turėti namuose, jei turėčiau šitą aparatą. Jeigu valstybė, sveikatos apsaugos sistema galėtų susitvarkyti su tiekimu, tai mes sutaupytumėme milžiniškus pinigus ir atlaisvintumėme vietos sunkesniems ligoniams negu aš“, – teigia V. Kvietkauskas.

REKLAMA

Per vakar šalies laboratorijos aptiko 1871 naują infekciją, nuo COVID-19 mirė 54 žmonės. Tai didžiausias koronaviruso aukų paros skaičius nuo pat pandemijos pradžios.

„Kuo daugiau serga, tuo daugiau hospitalizuojama. Iš hospitalizuotų asmenų, jeigu apie 2000 asmenų, apie 10 procentų yra sunkių ligonių. Reiškiasi, reanimacijoje guli virš 200 žmonių, intubuotų ligonių yra nemažas procentas. Mirčių skaičius, tikėtina, kad bus didesnis“, – kalbėjo epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Sėdėkit jūs toje Anglijoje, atvažiuosit čia savaitei draugų aplankyti, mes sėdime užsidarę, stengiamės neplatinti viruso, o jūs dar tą naują atvešite. Ar geriau per gyvenimą prarasti vienas Kalėdas. Ar geriau per vienas Kalėdas prarasti gyvenimą“, – sako V. Kvietkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Apie naują pavojingą koronaviruso mutaciją kalba ir mokslininkai, kurie spėja, kad Didžiojoje Britanijoje atrasta nauja viruso atmaina jau plinta ir Lietuvoje.

„Ar galėjo atsirasti viruso variantas Lietuvoje? Aš su didele tikimybe pasakyčiau, kad taip“, – pasakoja sveikatos ekspertų tarybos narė Edita Sužiedėlienė.

Lietuvos laboratorijos turi visą reikalingą įrangą, kuri leistų stebėti, kaip plinta pakitęs koronavirusas. Tiesa, mokslas atsitrenkia į vieną problemą – pinigus. Lietuvos tyrėjai tiesiog neturi reikalingo finansavimo.

„Sekos kaista, kaip ir bet kurie molekuliniai didelės apimties tyrimai, jie reikalauja regentų, kurie nepigūs, finansavimo šioje vietoje trūksta, įrenginiai būtų vietoje, bet finansavimas reagentų turi būti užtikrinamas“, – teigia E. Sužiedėlienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos mokslininkai šią idėja sugalvojo ne patys. Valstybėms tirti viruso mutacijas rekomenduoja Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras. Lietuvos mokslininkai taip pat rekomenduoja stebėti visus gyventojus grįžusius iš Didžiosios Britanijos.

Prezidento sveikatos ekspertų taryba taip pat įžvelgė pozityvių pokyčių Lietuvoje. Gyventojų judėjimą Lietuvoje galima matuoti pagal „Google" mobilumo duomenis. Kuo procentas mažesnis, tuo gyventojai mažiau keliauja. Prieš pat dalies parduotuvių uždarymą padidėjęs žmonių mobilumas prekybos centruose, po ribojimų įvedimo staiga krito. Panaši situacija ir su parkais. Lietuvos gyventojai šiuo metu juda mažiau, rodikliai primena pirmojo pavasarinio karantino rezultatus.

REKLAMA

„Žinome, kad gyventojų mobilumas smarkiai koreliuoja su pandemijos plėtra, ir tai teikia tam tikro optimizmo, žvelgiant į ateitį“, – kalbėjo prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Mieli Lietuvos žmonės, šiandien prašau jūsų pagalbos Lietuvai, kiekvieno jūsų rankose mūsų šalies ateitis, nuo jūsų priklauso, kokia 2021 m. bus mūsų valstybė. Ar atlaikiusi pandemijos išbandymą ir apsaugojusi piliečių gyvybes, ar skaičiuojanti piliečių netektis, kurių galėjome ir privalėjome išvengti. Didžiąsias metų šventes kviečiu sutikti kitaip.

Nuoširdžiai dėkoju tiems, kurie tyliai nematomi laikosi karantino taisyklių. Virusas negailestingas, tačiau jis nėra visagalis. Mes galime jį nugalėti. Kalbant krepšinio terminais, panaudokime kolektyvinės gynybos sistemą, kad įtikinamu rezultatu laimėtumėme antrąjį kovos su virusu kėlinį.

Pirmieji skiepai Lietuvą, kaip ir visą Europos sąjungą pasieks dar šią savaitę, laukti liko nedaug, todėl prašau visų ir kiekvieno: per Šventas Kalėdas dalinkimės viltimi, bendraukime, bet likime namuose“, – sako prezidentas G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų