Kauniečius nuo Covid-19 skiepys Centrinio pašto rūmuose

Kaune visuotinė COVID-19 vakcinacija bus vykdoma Centrinio pašto rūmuose, antradienį pranešė savivaldybė.

„Planuodami visuotinį skiepijimą, ieškojome tokios vietos, kuri būtų ne tik patogi, bet ir gerai žinoma visiems gyventojams. Šiandien tuščias stovintis buvęs Kauno centrinio pašto pastatas pasirodė būtent toks. Didelė erdvė pastato viduje padės užtikrinti saugias ir pakankamai greitas procedūras, kad per visuotinę vakcinaciją pavyktų aptarnauti kuo daugiau žmonių“, – pranešime cituojamas Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Pasak jo, ypač svarbu, kad skiepijimo vieta būtų patogiai pasiekiama ir viešuoju transportu. Tai padės be didesnių problemų atvykti vyresnio amžiaus gyventojams.

Kaip teigia savivaldybė, šios patalpos priklauso Lietuvos paštui, su kuriuo planuojama sudaryti nuomos sutartį. Tokiam sprendimui antradienį pritarė ir Kauno miesto taryba.

Anot pranešimo, pirmoji vakcinų dozė bus skirta koordinuojančiai regiono ligoninei – LSMU Kauno klinikų personalui. 

Vėliau bus skiepijami slaugos ir globos įstaigų pacientai bei darbuotojai, medikai, vyresni nei 65 metų bei lėtinių ligų turintys gyventojai. Centrinio pašto rūmuose bus skiepijami tie, kurie galės atvykti patys.

„Čia dirbs Kauno poliklinikos suburta komanda, kuri užtikrins sklandų ir saugų vakcinavimo procesą“, – informuoja savivaldybė.

Planuojama, kad startavus masinei vakcinacijai, pasiskiepyti norintys gyventojai turės užsiregistruoti specialiai tam skirtoje sistemoje ir paskirtu laiku atvykti į vietą.

Buvusio centrinio pašto pastate per dieną galėtų būti vakcinuojama iki 1400 žmonių. Prireikus būtų pasitelkiamos ir papildomos tam tinkamos patalpos.

Pas slaugos ir globos įstaigų pacientus atvyks bei juos paskiepys specialios iš Kauno poliklinikos medikų sudarytos mobilios komandos. Į pagalbą ketinama pasitelkti vyresnių kursų medicinos ir slaugos studentus.

REKLAMA

Taip pat papildomam darbui Kauno vakcinavimo centruose registruotis kviečiami ir kvalifikuoti Kauno regiono medikai.

Europos Komisija pirmadienį suteikė oficialų leidimą platinti Europos Sąjungoje bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso, Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendavus atlikti šį žingsnį.

Leidimas platinti vakciną atveria galimybę pradėti pirmuosius skiepijimus visame 27 šalių bloke iškart po Kalėdų.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-12-22 11:58:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kauno konservatoriai patriotai pirmieji begs skiepytis Rusijoje pagamibta vakcina.
Atsakyti
0

A
Ar
2020-12-22 13:37:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar svaru kieno gaminta , ar svarbu kad kvaraba užmušama,bral?
Atsakyti
0

P
P
2020-12-22 14:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Abejoju ar leks skiepitis kas juk sventes
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų