Profesorė: mutavęs Covid-19 greičiausiai pasiekė ir Lietuvą

Mutavęs Covid-19 virusas, nuo kurio išplitimo Didžiojoje Britanijoje užsidarė dauguma Europos šalių, galėjo pasiekti ir Lietuvą. Lietuvos mokslininkai neabejoja, kad virusas šalį galėjo pasiekti per asmenis, kurie atvyko iš Didžiosios Britanijos.

Lietuva nuo šios savaitės uždarė nutraukė skrydžius iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą. Analogiškai dėl mutavusio Covid-19 viruso, kuris išplito Didžiojoje Britanijoje, elgiasi ir kitos Europos Sąjungos šalys.

„Greičiausiai ir Lietuvoje mes tikrai turime tų variantų įvežtų per pastarąjį laikotarpį“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo Sveikatos ekspertų tarybos grupės narė, profesorė Edita Sužiedėlienė.

Į klausimą, ar šalį tikrai galėjo pasiekti nauja viruso atmaina, ji atsakė: „Su didele tikimybe pasakyčiau, kad taip. Bet reikia dabar greitai organizuoti stebėseną“. 

„Yra nustatytas naujas viruso variantas. Tai yra variantas, kuriame nustatytos mutacijos, ne viena, bet kelios, viruso genome jų sankaupa nemaža. Viena iš mutacijų, susijusi su viruso ataugėlės vieno iš svarbesnių baltymų, kuris sąveikauja su žmogaus ląstelėmis. 

Ta viruso atmaina per pastarąsias savaites nustatyta išplitusi Didžiojo Britanijoje, jau ir pavienės šalys fiksuoja tuos variantus“, – sakė E. Sužiedėlienė.

Vis dėlto, jos teigimu, viruso mutacijos gali būti susijusios ir su neefektyvia viruso diagnostika.

„O kitas dalykas, reikia stebėti tų variantų plitimą ir vykdyti nuolatinį monitoringą. Bet yra viena didelė problema, kad nustatyti tokias mutacijas reikia atlikti visą viruso genomo analizę. Didžioji Britanija yra tuos tyrimus išplėtojusi iki didelio masto, bet mes tuo pasigirti negalėtume. 

Reikia tuos tyrimus nedelsiant pradėti vykdyti ir atlikti stebėseną žmonių, kurie pastaruoju metu galėjo būti susiję su to viruso išplitimu kitose šalyse“, – rekomendavo E. Sužiedėlienė.

Portalas tv3.lt plačiau rašė apie naująją viruso atmainą ir tai, kuo ji gali būti pavojinga.


Rašyti komentarą...
M
Margo
2020-12-22 11:36:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu visiems karantinas,tai reiskia visiems.As gyvenu Vilniuje ir negaliu nuvaziuot pas tevus i Lentvari,jie rizikos grupeje.Kam tada apribojimai salyje,jeigu. vel veza virusą .As irgi pasiilgau tevuku,giminaiciu,bet sukanbus dantys laikausi apribojimu.
Atsakyti
-3

N
Nesvarbu
2020-12-22 11:12:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai žinoma kad pasieks juk jau vyriausybė svarsto kaip parsivesti iš Anglijos lietuvius.
Atsakyti
-8

S
SIMAS
2020-12-22 11:21:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas ...
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų