• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Lietuvos fechtavimo sportas: populiarėja ir tikisi kelialapio į olimpiadą

Tarptautinės fechtavimo federacijos šimtmetis!

Su 100 metų jubiliejų švenčiančia Tarptautine fechtavimo federacija (FIE) didesnius žingsnius populiarinant šį seniausią olimpinį sportą žengia ir Lietuvos fechtavimo federacija (LFF). 2015 metais ji ėmėsi organizuoti Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo čempionatą Kaune.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaunas turi didžiausią potencialą. Gal būtume neišdrįsę, bet per dvejus pastaruosius metus laikinojoje sostinėje rengėme tarptautinius jaunių ir jaunimo turnyrus. Tikiuosi, pavyks suorganizuoti gerą čempionatą“, – per trečiadienį surengtą specialią spaudos konferenciją sakė Lietuvos fechtavimo rinktinės vyriausioji trenerė Rasa Ažukienė.

REKLAMA

Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo čempionas, kuriame dalyvautų 9 šalys, kainuotų apie 75 tūkst. litų. „Daugiausia pinigų būtų skiriama salės nuomai, teisėjų maitinimui ir prizams. Tikimės miesto paramos ir ieškome rėmėjų, kurie galėtų padengti pusę šių varžybų sumos“, – sakė ji.

Lietuvos fechtuotojai dalyvauja pasaulio ir Europos čempionatuose, auga perspektyvi jaunoji karta. Anot R. Ažukienės, kol kas į olimpines žaidynes patekti gana sudėtinga, nors mūsų šalies atstovai ir dalyvauja olimpinės atrankos varžybose: „Tikiuosi, kad į kitą – 2016 metų olimpiadą – prasibrausime. O realiausias kandidatas tai padaryti – kaunietis Tomas Krasikovas.“

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje šiuo metu trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – veikia 7 fechtavimo klubai ir organizacijos. 10 mūsų šalies trenerių savo patirtį perduoda maždaug 350 fechtuotojų. „Plėtra tik prasidėjo, norinčių užsiimti šiuo sportu daugėja. Mūsų tikslas – kokybė ir geras rezultatas“, – tvirtino LFF prezidentas Vytautas Polujanksas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad populiarinti fechtavimo sportą padeda ir specialus FIE fondas „Už fechtavimo ateitį“ – skyrė 30 tūkst. litų paramą ir 60 aprangos komplektų, kurie buvo išdalyti klubams. „Tai trečdalis 2013 metų LFF biudžeto“, – kalbėjo V. Polujanskas.

Kartu su R. Ažukiene LFF prezidentas lapkričio 29 dieną ketina viešėti Paryžiuje, kur bus minimas 100 metų Tarptautinės fechtavimo federacijos įkūrimas. Fechtavimas – viena iš penkių olimpinių sporto šakų, įtrauktų į olimpinę programą nuo pat pirmųjų žaidynių 1896 metais.

REKLAMA

Šios sporto šakos lyderiai – italai. Jie per visą istoriją laimėjo 121 olimpinį medalį, prancūzai – 115, o vengrai – 83. FIE šiuo metu vienija 148 nacionalines federacijas, tarp jų ir Lietuvos.

TIK FAKTAI

Vilniaus fechtavimo klubo nariai kviečia į ES programos „Veiklus jaunimas“ finansuojamo projekto „Kovok!“ nemokamus seminarus. Daugiau informacijos rasite paspaudę ČIA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų