fechtavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fechtavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fechtavimas“.

Lietuvos fechtuotojai skynė medalius tarptautiniame turnyre Lenkijoje

Varšuvoje ilgąjį savaitgalį net 38 Lietuvos atletai kovėsi kasmetiniame „Varšuvos Undinėlės“ tarptautiniame fechtavimo turnyre. Suaugusių mėgėjų moterų grupėje Živilė Žilionė iškovojo aukso medalį. Visas kovas pogrupyje laimėjusi sportininkė, atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki finalo, kuriame 15:8 nugalėjo lenkę Agnieszka Stanczyk. Asta Igarienė pogrupyje laimėjusi 4 kovas iš 5, vėliau tik pusfinalyje pralaimėjo nugalėtoja tapusiai Ž. Žilionei 10:15 ir pasipuošė bronzos medaliu.
2024-03-12

Gindamas Ukrainos laisvę žuvo perspektyvus fechtuotojas

Ukrainiečių fechtuotojas Fediras Epifanovas žuvo kare, gindamas savo šalį. Jam buvo 19 metų. „Fediras išvyko ginti Ukrainos nuo pirmųjų Rusijos invazijos dienų – dėl to būdamas 18 metų jis sustabdė sportinę karjerą.
2023-12-18

Lietuvos fechtuotojos iš Šiaurės šalių čempionato parsiveš sidabrą

Spalio 4-9 d. Kariku (Estija) vyko Šiaurės šalių fechtavimo festivalis. Varžybose sportininkai dalyvavo šešiose amžiaus grupėse, asmeninėse ir komandinėse rungtyse, kovėsi trimis ginklais – špaga, kardu ir rapyra. Lietuvą tarp Šiaurės šalių atstovavo beveik pusšimtis špagistų. Čempionatą pradėjo jaunių vaikinų grupė. Geriausiai sekėsi Ryčiui Raukčiui, kuris pogrupyje laimėjo 5 iš 6 kovų ir atkrintamosiose iš karto pateko tarp 32 geriausiųjų.
2023-10-10

Fechtavimo turnyre Ženevoje Tamošiūnas sugebėjo aplenkti beveik 70 varžovų

Ženevoje (Šveicarija) vykstančiame „Satellite“ serijos fechtavimo turnyre kovėsi ir vienintelis Lietuvos atstovas Mindaugas Tamošiūnas. Vyrų špagos rungtyje lietuvis pateko į 20-ą atrankos grupę. Ten M.Tamošiūnas 5:0 nugalėjo šveicarą Paulą Pfeiferį, 4:5 nusileido danui Jakobui de Richelieu, 5:4 įveikė čilietį Joaquiną Bustosą, 5:1 pranoko šveicarą Adrieną Salekį, 4:5 pralaimėjo italui Edoardo Roviglionei ir 4:5 nusileido prancūzui Mathiasui Biabiany.
2023-09-30

Ažukaitė aplenkė pusšimtį varžovų Serbijoje

2023 m. Rugsėjo 24 d. Belgrade (Serbija) vyko pirmasis naujo fechtavimo sezono Pasaulio Satelitas, kuriame Lietuvą atstovavo Viktė Ažukaitė. Varžybos sukvietė 77 fechtuotojas iš daugiau nei dvidešimties šalių. Pogrupių etape V. Ažukaitė nugalėjo Serbijos, Rumunijos, Bulgarijos, Taipėjaus sportininkes ir nusileido tik Sakartvelo fechtuotojai, kuri iškovojo visas pergales pogrupyje.
2023-09-26

Ukrainos fechtavimo federacija reikalauja, kad diskvalifikuota fechtuotoja būtų grąžinta į varžybas

Ukrainos fechtavimo federacija ketvirtadienį pareikalavo, kad sportininkė Olha Charlan būtų sugrąžinta į pasaulio čempionatą po to, kai buvo diskvalifikuota už tai, kad atsisakė paspausti ranką nugalėtai varžovei iš Rusijos. „Mes jau pateikėme protestą Tarptautinės fechtavimo federacijos biurui, – žurnalistams sakė Ukrainos fechtavimo federacijos prezidentas Mychaila Iliaševas.
370 2023-07-27

Neįtikėtina situacija pasaulio fechtavimosi čempionate: ukrainietė diskvalifikuota, nes atsisakė spausti ranką rusei

Fechtuotoja Olha Charlan ketvirtadienį tapo pirmuoju ukrainiečių sportininku, nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, susirėmusiu su rusų ar baltarusių atletais. Ukrainiečių fechtuotoja pasaulio čempionate nugalėjo rusę Aną Smirnovą. Ukrainos sporto ministerija trečiadienį vėlai vakare pakeitė savo ankstesnę politiką ir nebedraudžia sportininkams varžytis su rusais ar baltarusiais, kurie rungtyniauja kaip neutralūs atletai.
165
2023-07-27

Lietuvos fechtuotojos Europos žaidynių komandų varžybose užėmė 16 vietą

Europos žaidynėms artėjant link pabaigos, į paskutiniąsias dvikovas stojo Lietuvos fechtuotojos. Moterų špagų komandinėse varžybose lietuvės pateko tarp 16 geriausių komandų. Atrankos varžybose Olivijos Mašalo, Paulinos Bajorūnaitės-Stauskės, Viktės Ažukaitės ir Lurdės Grabovskytės atstovaujama Lietuvos rinktinė 45:35 nugalėjo Belgijos sportininkes ir pateko į šešioliktfinalį. Tai lėmė, kad lietuvės turėjo galimybę fechtuotis dar keturiose kovose.
2023-06-29

Aštuntoji Europos žaidynių diena: lietuvių pasirodymai fechtavimo, triatlono, badmintono, bokso ir šaudymo iš lanko varžybose

Europos žaidynėms įgavus pagreitį savo pasirodymą jose antradienį lietuviai surengė fechtavimo, triatlono, badmintono, bokso, šaudymo iš lanko, regbio, breiko ir šiuolaikinės penkiakovės varžybose.  Šaudymas iš lanko „Be galo džiaugiamės ta viena laimėta dvikova – šaudymui iš lanko tai yra istorinis įvykis. Lankininkai dalyvavo visose trijose Europos žaidynėse ir pagaliau pavyko išplėšti pirmąją pergalę”, – teigė Lietuvos rinktinės trenerė Inga Timinskienė.
2023-06-28

Didelė dalis rusų ir baltarusių neįleisti į pasaulio fechtavimo ir tekvondo čempionatus

Nors kai kurios tarptautinės sporto federacijos ir pranešė, kad pagal tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rekomendacijas įsileis į savo varžybas rusus ir baltarusius kaip neutralius atletus, tačiau pastariesiems patekti į svarbiausius čempionatus nėra taip paprasta. Didelė dalis rusų ir baltarusių nesugeba atitikti neutralaus atleto sąlygų.