REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Lietuviai pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate (nuotr. SCANPIX)

Kovo 18 d. Monrealyje (Kanada) svarbiausias sezono kovas pradės visas pasaulio dailiojo čiuožimo elitas. Planetos dailiojo čiuožimo pirmenybėse tarp stipriausių išvysime ir ne vieną mūsų šalies atstovą. 

6

Kovo 18 d. Monrealyje (Kanada) svarbiausias sezono kovas pradės visas pasaulio dailiojo čiuožimo elitas. Planetos dailiojo čiuožimo pirmenybėse tarp stipriausių išvysime ir ne vieną mūsų šalies atstovą. 

REKLAMA

Kanadoje kuo geresnį pasirodymą surengti ir teisėjus sužavėti šokių ant ledo rungtyje stengsis Paulina Ramanauskaitė su Deividu Kizala bei Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius. Moterų vienetų rungtyje taip pat išvysime ir jaunąją Lietuvos atstovę Medą Variakojytę. 

Vos prieš pora mėnesių puikiais Lietuvos atstovų pasirodymais galėjo džiaugtis Kaune Europos čempionato kovų susirinkusi stebėti publika, tad įdomu, ar mūsų šalies čiuožėjams savo meistriškumą pavyks įrodyti ir už Atlanto. 

Ar pavyks dar pagerinti rezultatą?

Geriausia Lietuvos čiuožėjų pora A. Reed ir S. Ambrulevičius sausio mėnesį sudrebino Kauną. Jie ne tik pagerino savo rekordą už laisvąją ir ritminę programas surinkę iš viso 203,37 balo, tačiau tokio įvertinimo užteko ir istorinei Europos čempionato bronzai. 

REKLAMA
REKLAMA

Palyginimui, 2023 m. Europos čempionate A. Reed ir S. Ambrulevičius surinko 197,67 balo ir liko ketvirtoje vietoje. 

Jei žvelgtume į pasaulio pirmenybes, Lietuvos pora 2023 m. čempionate liko toli nuo medalių, tačiau pasiekė ir geriausią rezultatą, ir rekordinę vietą. Su 199,20 balo jie galutinėje įskaitoje įsitvirtino 7-i. 

REKLAMA

Tiesa, dabartinis rekordas (203,37) A. Reed ir S. Ambrulevičiui ir pernai nebūtų garantavę medalių, tačiau bendroje įskaitoje jie būtų palypėję vienu laipteliu aukštyn – į 6-ąją vietą. 

Kita Lietuvos pora – P. Ramanauskaitė ir D. Kizala – šių metų Europos čempionate savo sezono ir asmeninių rekordų nepagerino, tačiau nusivilti savo pasirodymu tikrai neturėjo.

154,85 balo čiuožėjams garantavo 16-ą vietą, o 2023 m. lietuviai Europos pirmenybėse surinko 136,20 balo ir buvo 17-i. 

Visgi lyginant šiųmetinį P. Ramanauskaitės ir D. Kizalos pasirodymą Europoje su praeitų metų pasaulio čempionato rezultatais, laisvojoje programoje surinkti 60,76 balo nebūtų suteikę galimybės pademonstruoti ritminį šokį. 

REKLAMA
REKLAMA

2024 m. geriausiųjų 20-uką užbrėžė Mariia Ignateva ir Danijilas Szemko su 63,88 balo, o lietuvių pora tada su 58,06 balo liko 26-ti. 

Pagrindiniai bronzinės poros konkurentai 

Visos 2023-aisiais A. Reed ir S. Ambrulevičių aplenkusios poros taip pat jau ruošiasi į Kanadą. Būtent tos šešios poros ir turėtų tapti Lietuvos čiuožėjų pagrindiniais konkurentais.

Pernai Japonijoje auksą nuskynė amerikiečių pora Madison Chock ir Evanas Batesas. Jie iš laisvosios programos ir ritminio šokio bendrai surinko 226,01 balo ir antroje vietoje likusią porą aplenkė daugiau nei 6 balais. 

Sidabru 2023 m. pasipuošė Lietuvoje šiemet viešėjusi italų pora Charlene Guignard ir Marco Fabbri. Jie pasaulio pirmenybėse surinko 219,85 balo, o šių metų Europos čempionate Kaune šie čiuožėjai iškovojo auksą, kurį jiems atnešė surinkti 214,38 balo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palyginimui šiųmetinis jų rezultatas Europoje praeitų metų pasaulio čempionate juos būtų išstūmę už medalių ribos į 4-ąją vietą. 

Bronzą pernai iš Japonijos išsivežė Kanados atstovai Piper Gilles ir Paulas Poirier, kurie surinko 217,88 balo. 

A. Reed ir S. Ambrulevičiui rimtas išbandymas turėtų būti ir dar trys poros, kurios praeitame pasaulio čempionate lentelėje išsirikiavo aukščiau. 

4-oje vietoje tada liko britai Lilah Fear ir Lewisas Gibsonas (214,73 balo), kurie šiemet Kaune surinko 210,82 balo ir pasipuošė sidabru. 

5-ąją vietą užfiksavo Kanados čiuožėjai Laurence Fournier Beaudry ir Nikolajus Sorensenas (214,04 balo), o vienu laipteliu aukščiau nei Lietuvos atstovai buvo amerikiečiai Caroline Green ir Michaelis Parsonsas.

REKLAMA

Jaunosios čiuožėjos debiutas

Be jau puikiai pažįstamų Lietuvos porų į Kanadą išvyko ir tarp moterų besivaržysianti Meda Variakojytė. 16-metei lietuvei tai bus debiutas pasaulinėje arenoje. 

Geriausias lietuvės sezono ir karjeros rezultatas trumpojoje programoje yra 50,34 balo, o tai, lyginant su praeitų metų čempionatu, jai nebūtų garantavę patekimo į TOP-20, kurios gauna galimybę parodyti ir laisvąją programą. 

Su tokiu rezultatu M. Variakojytė 2023 m. Japonijoje būtų užėmusi 31-ą vietą. 

Nepaisant to, jaunajai čiuožėjai vien pasirodymas tokiose varžybose yra neįkainojama patirtis. M. Variakojytė jau turėjo galimybę čiuožti ir praeitų metų Europos čempionate, tačiau nedidelę traumą patyrusi lietuvė iki trumposios programos pradžios atsigauti nespėjo. 

REKLAMA

Tame čempionate dėl traumos nestartavo ir Aleksandra Golovkina bei Jogailė Aglinskytė.

Skandalai dar prieš čempionato pradžią

Nors čempionatas dar nė neprasidėjo, tačiau užsienio žiniasklaidoje jau sklando ne tik pozityvios nuomonės. 

Vienas iš geriausių pasaulio ledo šokėjų N. Sorensenas sporto sąžiningumo komisaro biuro sausio mėnesį buvo apkaltintas seksualiniu smurtu prieš buvusią trenerę. 

Dokumentuose teigiama, kad moteris, kuriai tuo metu buvo 22-eji, pasakojo, kad 23-ejų metų sportininkas po vakarėlio ją prieš jos valią laikė prispaudęs ant lovos ir seksualiai išnaudojo.

Kopenhagoje (Danija) gimęs šokėjas ant ledo praeitų metų planetos pirmenybėse su partnere Laurence Fournier Beaudry užėmė penktąją vietą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų