REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijoje siekiant suvaldyti pandemiją naudojama labai griežta politika ir priemonės, teigė Lietuvos ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė. 

Kinijoje siekiant suvaldyti pandemiją naudojama labai griežta politika ir priemonės, teigė Lietuvos ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė. 

REKLAMA

Daugiau detalių ji atskleidė TV3 Žinių „Dienos komentare“. 

Kaip Kinijai sekasi kovoti su COVID-19 pandemija, kokios priemonės kinus išskiria iš kitų valstybių? 

Kinija yra labai griežtai pasitvirtinusi ir laikosi unikalios metodikos. Tai nulinio viruso politika, kuri pasireiškia labai griežta įvažiuojančių asmenų kontrole ir labai griežtomis vidaus priemonėmis.

Dar kelios valstybės Indijos, Ramiojo vandenyno regione laikėsi taip pat tokios griežtos nulinės politikos. Matome, kad su vakcinacijos sėkme tos šalys pamažu silpnina kontrolės priemones ir atsiveria, o Kinijoje net nevyksta diskusijos ir toliau ketinama laikytis labai griežtų priemonių. 

Mes matome paskutinių mėnesių pasirengimą Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms, tai manau, kad didele dalimi naujas sugriežtinimas susijęs su tuo. Taip pat Kinijoje yra protrūkis, kokio nebuvo praktiškai nuo pirmosios bangos. Skirtingi regionai ir skirtingi miestai taiko šiek tiek skirtingas priemones, tačiau net ir bazinis, pats žemiausias kontrolės lygis lyginant su Europos ar Lietuvos priemonėmis yra labai aukštas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip techninės priemonės, kurios padeda susekti žmonių judėjimą, jų buvimo vietą Kinijoje, skiriasi nuo Vakarų Europos? 

Yra sveikatos kodas, kurį kažkiek galima lyginti su galimybių pasu, kuris Lietuvoje čia daug kam sukelia problemų. Kai kurie žmonės mano, kad jis riboja mūsų judėjimo galimybes, mūsų teises ir t.t. Tai Kinijoje be sveikatos kodo nenueitumei niekur. 

REKLAMA

Tave už pirmo kampo gali patikrinti apsaugos darbuotojas net ir gatvėje, o įeinant į absoliučiai visas parduotuves, maitinimo įstaigas, į visas įstaigas, netgi namų bendrijas – grįžtant namo tau gali patikrinti sveikatos kodą.

Jį reikia skanuoti. Tai reiškia, kad jis užregistruoja tavo buvimo vietą ir tavo buvimo vieta yra visą laiką žinoma. Tai labai nesunku nustatyti, kur tu fiziškai buvai ir vadovaujantis nuline viruso sekimo metodika, galima bandyti izoliuoti absoliučiai visus, net ir teoriškai kontaktą su infekuotuoju turėjusius asmenis.

O tai Kinijoje ir daroma iki tokio lygio, kad jei reikia iškart uždaro mokyklą, sustabdomas traukinys. Praėjusį mėnesį buvo atvejis, kai virš 200 greitojo traukinio keleivių buvo nuvežti tiesiai į karantiną. 

REKLAMA
REKLAMA

Ar Kinijoje diskutuojama apie psichologinius pandemijos padarinius bei nuotolinio darbo ir ugdymo problemas?

Griežta tvarka Kinijoje yra remiama pakankamai plačiai. Šalyje taip pat egzistuoja cenzūra, todėl sunku pasakyti, kiek nepasitenkinimo gali būti reiškiama viešai. Mes matome, kad tam tikras nepasitenkinimas pratrūksta socialiniuose tinkluose, tačiau didele dalimi ši politika yra remiama. 

Yra labai griežta kontrolė, todėl žmonės neturi pasirinkimo. Visas naratyvas sudėliotas taip, kad viruso kontrolė – pats svarbiausias tikslas.

Buvo toks pavyzdys, kad gegužę buvo labai nedidelis protrūkis ir europietis verslininkas, turintis Kinijoje fabriką, pasakojo, kad suradus vieną atvejį 10 kilometrų spinduliu buvo uždarytos visos įmonės.

Kitą vertus, Rytų Azijoje žmonės yra labai disciplinuoti, ypač higienos prasme. Kadangi virusų protrūkių buvo ir ankščiau, ir didelis užterštumas, žmonės tiesiog noriai patys dėvi kaukes, matuojasi temperatūrą. 

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Mes nuo komunizmo vadavomes, tam, kad vėl prie jo gryžtume?
@AA Vakseri, o tu noretum taip pagyventi? Susileisk dar viena doze ir dziaukis ribojsis cia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų