• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vairuotojams, mėgstantiems viršyti greitį, vis dažniau teks krapštyti piniginę ir mokėti baudas arba nuimti koją nuo akseleratoriaus pedalo. Mat Lietuvoje šiemet baigiami ir bus įjungti dar 100 naujų vidutinio greičio matuoklių. Kai kuriuos kelio ruožus jie matuos beveik ištisai.

Vairuotojams, mėgstantiems viršyti greitį, vis dažniau teks krapštyti piniginę ir mokėti baudas arba nuimti koją nuo akseleratoriaus pedalo. Mat Lietuvoje šiemet baigiami ir bus įjungti dar 100 naujų vidutinio greičio matuoklių. Kai kuriuos kelio ruožus jie matuos beveik ištisai.

REKLAMA

Tiesa, kad vairuotojai nelakstytų, automobilių kelių direkcija slepia kur ir kada nauji vidutiniai greičio matuokliai pradės fiksuoti jūsų greitį. O ar patys vairuotojai patenkinti tokiais pokyčiais?

Nenustebkite, jei keliuose išvysite vis daugiau apie vidutinį greičio matavimą įspėjančių ženklų. Mat šiemet Lietuvoje atsiras 100 naujų vidutinių greičio matuoklių.

„Šiuo metu mes jau turime 81 vidutinio greičio matavimo ruožą veikiantį arba, kitaip sakant, 162 kameras. Kiekvienam ruože yra po dvi kameras. Šiuo metu diegiama dar yra 50 ruožų arba dar 100 kamerų“, – teigia Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas Darius Ražinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Didžioji dalis naujų vidutinio greičio matuoklių bus įdiegti aplink šalies didmiesčius: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų. Taip pat ir aplink mažesnius miestus: Trakus, Plungę, Prienus.

REKLAMA

Anot automobilių kelių direkcijos atstovų, dauguma vidutinio greičio matuoklių jau yra pastatyta, dalis derinama, o kiti artimiausiu metu pradės veikti, tačiau, tiksliai kur ir kada direkcija neatskleidžia.

„Kai yra įrengiamas matuoklis, yra įrengiami ir informaciniai kelio ženklai. Ir iš tikrųjų, aišku, ir paskatinti vairuotojus iš tikrųjų laikytis kelių eismo taisyklių ir saugaus greičio nepaisant to ar yra matuoklis, ar jis veikia, ar neveikia“, – kalba D. Ražinskas.

O vairuotojai, anot vilniečių, nors ir mažiau, bet vis dar laksto. Tad kuo daugiau greičio matuoklių – tuo geriau, sako jie:

REKLAMA
REKLAMA

„Aš gyvenu prie Žaliųjų ežerų, ten yra 30–40 kilometrų zona. Mane pralenkia 90.“

„Jeigu yra vidutinis greičio matuoklis, prispaudžia tave į kampą. Tu nebeturi kur dėtis, turi važiuoti leistinu greičiu.“

„Jeigu yra prasta statistika, manau, reikia imtis priemonių kažkokių.“

„Daugiau surinks mokesčių, atsipirks greičio matuokliai ir taip va išloš pinigų iš nedrausmingų vairuotojų.“

„Iš vienos pusės gal ir gerai, o iš kitos pusės, jeigu reikia kažkur tai paskubėti, gal nelabai.“

„Greitis 70, bet jis neegzistuoja. Gal pagaliau bus vieną kartą tvarka kažkokia keliuose. Žiūrėkit, kiek avarijų. Nors greitis dar ne viskas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kelio ruožai, kuriuose stovės vidutinio greičio matuokliai parenkami atsižvelgiant į eismo intensyvumą, įvykių skaičių, ruožo pavojingumą.

„Tose vietose, kuriuose yra įrengti matuokliai mažėja įvykių skaičius. Ypatingai skaudžių įvykių, kai yra sužalojami žmonės ar žūsta. O taip pat matome, kad ir bendras viso srauto vidutinis greitis tampa artimas to, kurio reikalauja kelio ženklai“, – tvirtina D. Ražinskas.

Kad vairuotojai vengia spustelėti akseleratorių rodo ir skaičiai. Visgi policija mano, kad prie to prisideda ne tik didėjantis vidutinio greičio matuoklių skaičių keliuose, bet ir pačių vairuotojų sąmoningumas.

„Per praėjusių metų pirmąjį pusmetį buvo užfiksuota šiek tiek daugiau nei 400 tūkstančių greičio viršijimo atvejų. Jeigu žiūrėtume šiuos metus, yra užfiksuota šiek tiek mažiau greičio viršijimo atvejų, tai yra 350 tūkstančių“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Laura Salokaitė.

REKLAMA

 Gyventojai, anot policijos, dažniausiai greitį viršija 10–20 kilometrų per valandą. Ir tai yra beveik pusė visų greičio viršijimo atvejų.

„Tikrai yra tokių vairuotojų, kurie leistiną greitį viršija 100 ir daugiau kilometrų per valandą“, – teigia L. Salokaitė.

Kai kurie kelio ruožai bus matuojami praktiškai be tarpų, o ypač daug dėmesio sulauks keliaujantys iš Vilniaus į Ukmergę. Ten tokie greičio matuokliai bus įrengti net trijuose kelio ruožuose, kurių bendras ilgis sudarys apie 50 kilometrų.

Kelius asilai tvarkykit
Jei tiek žmonių viršijo leistiną greitį, tai gal laikas ji šiek tiek padidinti! Laikas seniems klierikams išlipti iš žigulių mąstymo. Per tą laiką pasikeitė ir padangos ir patys automobiliai. Galiausiai žmonių reakcija. Tie kas dabar kuria taisykles užaugo ant medinių arkliukų, o tie kas dabar viršiją leistiną greitį užaugo ant kelių pas vairuojantį tėtį. Ką jau sakyti apie ateinančią kartą, jie jau laksto su el.paspirtukais. Važiavimas dabartinei kartai ateina kartu su mamos pienu.
Kad ne galvotumėte, kad rašo jaunuolis. Man jau virš 50 . Važiuoti leistinu greičiu man nuobodu ir ima miegas. Sėdai važiuot tai važiuok , ir nebus kada nei lupas dažyti nei fb naujienas skaityt.
Gali džiaugtis tik pensininkai arba lėtapėdžiai moliai kurie velkasi dar mažiau, nei leistinas greitis arba antra juosta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų