REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzija kreipėsi į Lietuvą, prašė suteikti paramą. Mūsų karinis bendradarbiavimas su Prancūzija vienas intensyviausių, santykiai vystosi augančia linkme“, – per posėdį sakė Seimo narys Artūras Paulauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo nutarimo projekte skelbiama, kad Lietuvai reikėtų siųsti Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivį su įgula ir aptarnaujančiu personalu, kurį sudaro iki 10 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų, ne daugiau kaip 40 dienų, iki 2014 m. birželio 1 d., dalyvauti Prancūzijos vadovaujamoje operacijoje Centrinės Afrikos Respublikoje ir kitose regiono valstybėse.

REKLAMA

Pasak A. Paulausko Lietuvos dalyvavimas prancūzų misijoje Afrikoje sustiprintų mūsų šalies galimybę aktyviai dalyvauti sprendžiant svarbias saugumo užtikrinimo problemas pasaulyje. Jo nuomonei pritarė ir užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka.

„Prancūzija tęsia dvigubą politiką, ji skeptiškai žiūri į Ukrainos galimybę tapti NATO nare. Prancūzija pati sukūrė tokia situaciją, tai imperialistinė valstybė ir ne taip lengva sutikti, kad mūsų vyrai ten važiuotų. Yra nemažas pavojus gyvybei“, – prieš pasisakė „Drąsos kelio“ partijos narys Algirdas Vaclovas Patackas.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiai nuomonei prieštaravo liberalas Eugenijus Gentvilas: „Kolonializmo pasekmė – Krymo situacija, tik tai – rusiškas kolonializmas. Lietuva yra apsisprendusi kurią pusę palaikys. Reikia dalyvauti ten, kur NATO šalims verta dalyvauti. Tai vertybinis Lietuvos apsisprendimas.”

Darbo partijos narys Mečislovas Zasčiurinskas bandė gąsdinti, kad Lietuvai ir taip gresia pavojus. Jo manymu, neverta siųsti Lietuvos karių, kai jie reikalingi pačios šalies gynybai. „Jei turim karinių pajėgumų siųsti į kitas šalis – tai negąsdinkite, kad Lietuva pavojuje”, – sakė M. Zasčiurinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į šią pastabą Nacionalinio saugumo ir gynybos narys Kęstutis Masiulis atsakė, kad bus siunčiamas tik vienas orlaivis. „Jei Lietuvą užpuls, su juo nebus bombarduojama Rusija. Mes padedame atlikti humanitarinę pagalbą. Žūsta žmonės, mes turime padėti“, teigė – K. Masiulis.

Parlamentarai po svarstymo pritarė ypatingos skubos balsavimui. Už Lietuvos karių dalyvavimą Prancūzų operacijoje Centrinėje Afrikoje pritarė 80 Seimo narių. ]

Sandra Vilimaitė

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų