Lietuvių akistatoje Eurolygoje – Tado Sedekerskio klubo pergalė paskutinę sekundę

Pergalingo metimo vaizdo įrašas

Fantastišką pergalę Eurolygoje iškovojo Vitorijos „Baskonia“ (10-8) klubas su Tadu Sedekerskiu. Baskai namuose po dramatiško mūšio 75:73 (13:12, 13:25, 24:16, 25:20) paskutinėmis sekundėmis nukovė Atėnų „Panathinaikos“ (10-7) krepšininkus, kurių gretose žaidžia Marius Grigonis.

Graikams tai buvo pirmoji nesėkmė po keturių paeiliui laimėtų rungtynių turnyre.

T.Sedekerskis per 32 minutes pelnė 10 taškų (4/4 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 6 atšokusius kamuolius, blokavo 2 metimus, išprovokavo 4 pražangas, padarė 3 klaidas, 2 sykius prasižengė ir surinko 16 naudingumo balų.

M.Grigonis žaidė 31 minutę, pasižymėjo 11 taškų (4/5 dvit., 0/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 6 atšokusius, perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 pražangas, padarė klaidą, 3 sykius prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Svečiai ėmė dominuoti antrajame kėlinyje ir prieš didžiąją pertrauką susikrovė dviženklį pranašumą (26:37).

Po didžiosios pertraukos skirtumas išaugo iki 17 taškų (31:48). Visgi, tai pažadino aikštės šeimininkus, kurie netrukus atsakė atkarpa 12-0 (43:48).

Ketvirtajame kėlinyje graikai vėl mėgino bėgti (52:61), bet ispanai rankų nenuleido ir sugebėjo išlyginti rezultatą (63:63).

Likus žaisti minutę, Kostas Sloukas baudos metimu didino svečių persvarą iki 3 taškų (70:73). Kitoje atakoje Chima Moneke smeigė tritaškį ir rezultatas vėl tapo lygus (73:73).

Kendrickas Nunnas vėliau dukart metė pro šalį atkuodamas krepšį iš toli, o du taškus pelnė Codi Milleris-McIntyre'as – 75:73.

Pratęsimą išplėšti dar mėgino Kostas Mitoglou, bet šis skriejo pro šalį ir pergalė liko baskų rankose.

„Baskonia“: Chima Moneke 20 (4/5 dvit., 2/3 trit., 6/7 baud., 13 atk. kam., 34 n. b.), Matthew Costello 11 (1/6 trit.), Tadas Sedekerskis ir Codi Milleris-McIntyre'as po 10, Markusas Howardas 9, Vanja Marinkovičius 8.

„Panathinaikos“: Kendrickas Nunnas 25 (8/15 dvit., 3/10 trit.), Kostas Sloukas (3/4 trit.) ir Marius Grigonis (0/5 trit.) po 11, Jerianas Grantas 9 (5 rez. perd., 4 per. kam.), Kostas Antetokounmpo ir Kostas Mitoglou po 7.