• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkija sudarė su Didžiąja Britanija net 4,6 mlrd. eurų vertės sandorį, didžiausią istorijoje tarp šių dviejų šalių, kuriuo numatoma sukurti lenkų oro erdvės gynybos sistemą. Raketų paleidimo sistemas ir pačias raketas gamins Europos šalių karinės pramonės gigantė MBDA.

Lenkija sudarė su Didžiąja Britanija net 4,6 mlrd. eurų vertės sandorį, didžiausią istorijoje tarp šių dviejų šalių, kuriuo numatoma sukurti lenkų oro erdvės gynybos sistemą. Raketų paleidimo sistemas ir pačias raketas gamins Europos šalių karinės pramonės gigantė MBDA.

REKLAMA

Didžioji Britanija užtikrins Lenkijos pajėgų antžeminės oro pajėgų sistemos, galinčios atremti tokias grėsmes, kaip sparnuotosios raketos ar naikintuvai daugiau nei 40 kilometrų spinduliu, diegimą. CAMM-ER tipo oro gynybos sistemą pagamins bendra Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Italijos bendrovė MBDA.

Didžiosios Britanijos MBDA padalinio ir Lenkijos gynybos pramonės atstovų PGZ pasirašytoje sutartyje numatyta, kad MBDA eksportuos daugiau nei 1 tūkst. CAMM-ER raketų ir 100 paleidimo sistemų. Raketas kurs bendrai Didžiosios Britanijos ir Italijos MBDA gamintojai, rašoma „Financial Times“.

4 mlrd. svarų (apie 4,6 mlrd. eurų) sandoris yra didžiausios vertės MBDA istorijoje pasirašyta ginkluotės eksporto sutartis. Šių metų balandį Lenkija jau pasirašė sutartį su MBDA dėl trumpojo nuotolio raketų tiekimo, kurios vertė siekia 1,9 mlrd. Šie susitarimai leis Lenkijai įgyvendinti savo šalies oro gynybos sistemos projektą NAREW.

REKLAMA
REKLAMA

Šių metų rugsėjį Lenkijos vyriausybei sudarius sutartį su PGZ, „Narew“ sistemoje bus naudojamos MBDA raketos CAMM-ER, taip pat lenkų radarai, transporto priemonės ir kita įranga bei JAV integruota mūšio valdymo sistema (IBCS).

REKLAMA

„Tai dar vienas svarbus žingsnis į priekį mūsų istoriniuose gynybos ryšiuose su Lenkija, tiekiant naujos kartos oro gynybos pajėgumus, kurie bus aiški atgrasymo priemonė mūsų priešininkams“, – sakė JK gynybos sekretorius Grantas Shappsas.

Šis projektas yra daugelį metų trukusio bendradarbiavimo tarp šalių gynybos sistemų tąsa. Didžiosios Britanijos gynybos ministerija skelbia, kad „dalijimasis technologijomis ir svarbiais įgūdžiais tarp šalių vyksta jau daugiau nei 15 metų“. Taip pat akcentuojama tai, kad Lenkija yra NATO rytinio flango šalis, kuri nusprendė stiprintis gynybą po Rusijos agresijos Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA

MBDA priklauso Didžiosios Britanijos „BAE Systems“, prancūzų „Airbus“ ir italų „Leonardo“ bendrovėms.

„Narew“ oro gynybos sistemos pavadinimas turi ir simbolinę reikšmę. 1939-aisiais Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietiją pasirašė Molotovo-Ribentropo paktą, pagal kurį Lenkijos teritorija buvo padalinta tarp šalių palei Narevo, Vyslos ir Sano upių vagas.

Oho. tai bent, o Lietuva vis dar yra be priedangų piliečiams, ir be Priešraketinės apsaugos . Ir plauna mazgus sau apie divizijos sukūrimą, apie metro statybas Vilniuje atsakinga Vyriausybė ruošia pasipriešinimo planą
O mes prisipirksim akmenų, nes ginklus tai ir tuos, kur turėjom, atidavėm Ukrainai. Kaip sako vyriausybė, mums ginklų nereikia, mus apgins NATO. Na, arba neapgins, kas ten juos žino, mes gi ne NATO, nes NATO ginkluojasi, o mes nusiginkluojame, nors keletą rusiškų šaudyklių ir nupirkom pasieniečiams, taip penkiems vyrams vie AK automatą.
Lenkai ginkluojasi, o lietuviai rūpinasi kaip pasisavinti gynybai skirtas lėšas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų