REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant rinkimams, politikai vilioja rinkėjus pažadais sumažinti mokesčius, padidinti atlyginimus ir pan. Tokia tendencija šiuo metu vyksta Lenkijoje ir, pasak ekonomisto, netrukus gali ateiti ir į Lietuvą.

Artėjant rinkimams, politikai vilioja rinkėjus pažadais sumažinti mokesčius, padidinti atlyginimus ir pan. Tokia tendencija šiuo metu vyksta Lenkijoje ir, pasak ekonomisto, netrukus gali ateiti ir į Lietuvą.

REKLAMA

Taigi, savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas vardijo 5 politinių Lenkijos partijų siūlymus artėjant rinkimams.

Anot jo, Lietuvos politikai neblogai žino, kas vyksta Lenkijoje ir iš ten kai kurie pasisemia idėjų bent jau diskusijoms.

„Liko mažiau negu mėnuo iki parlamento rinkimų Lenkijoje. Štai kokiais populistiniais siūlymais rinkėjus vilioja Lenkijos partijos ir kaip galbūt mūsiškiai politikai irgi panaudos kitąmet mūsų šalyje, irgi artėjant rinkimams.

Pavyzdžiui, siūloma, kad vaiko pinigai Lenkijoje didėtų nuo 500 iki 800 zlotų. Tai būtų 172 eurai per mėnesį“, – rašė ekonomistas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje šiuo metu vaiko pinigai siekia 85,75 euro.

Taip pat Lenkijoje siūloma neapmokestinamąjį pajamų dydį (NDP) nustatyti didesnį nei minimali mėnesinė alga (MMA).

REKLAMA

„Siūloma NDP padidinti nuo 2500 iki 5000 zlotų. Priminsiu, dabar Lenkijoje minimali mėnesio alga yra 3600 zlotų, o nuo sausio 1 d. bus 4300 zlotų (928,57 euro). Kita partija kiek kuklesnė – siūlo NPD padidinti „tik“ iki MMA.

Taip pat partijos siūlo leisti gyventojams į pensiją išeiti ne tik pagal nustatytą amžių, bet ir pagal sukauptą darbo stažą, sukaupus 38 metų stažą moterims ir 43 metus – vyrams“, – Lenkijos partijų siūlymus vardijo T. Povilauskas.

Dar, anot jo, siūloma, įteisinti Darbo kodekse 35 valandų darbo savaitę bei padidinti kasmetinių atostogų skaičių iki 35 dienų.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat sumažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) tarifą nuo 23 iki 8 proc. grožio paslaugoms. Viena partija siūlo iš viso panaikinti gyventojų pajamų (GPM) mokestį. Teigiama, kad nereikalingas ir brangus administravimas, paskatins šalies konkurencingumą pasaulyje.

O pirmo būsto turėtojams, įsigijusiems būstą su paskola, siūloma susimažinti mokamą GPM per sumokėtų paskolų palūkanų sumą. Mokytojams politikai siūlo iškart didinti algas 30 proc. O vietoje dabartinės „Sodros“ steigti valstybinį pensijų banką, kad nedingtų pinigai bendrame katile, kaip, kad yra dabar“, – toliau pasiūlymus vardijo ekonomistas.

T. Povilausko teigimu, iki 2026 metų žadama, kad nekils mokesčiai.

„Turbūt pastebėjote, siūlymai susiję su mokesčių mažinimu arba valstybės išlaidų didinimu, apie mokestinių pajamų didinimą kalbėti prieš rinkimus nepriimtina“, – atkreipė dėmesį ekonomistas.

Ankstesnė Lietuvos valdžia iš esmės nuo Lenkijos nusižiūrėjo vaiko pinigus ir paramą jaunoms šeimoms būstui įsigyti regionuose.

Šaunuoliai Lenkai, reiks turbūt galvoti apie Lenkijos pilietybę.
ateis ir į Lietuvą.
Pensininkai negauna nei tryliktos, nei keturioliktos pensijos.
Iki Lenkijos mums toli.
Lietuvos politikams Lietuvos piliečiai nelabai rūpi
Gal vel reikia naujos Liublino unijos? Tai padetu pagaliau atsikratyti nuolatinio kryziuociu Landsdergijos puolimo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų