0

Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausio diviziono rungtynėse Kaliningrado „Delovaja Rus“ (Rusija) ekipa Vilniuje 9:3 (2:1, 2:0, 5:2) įveikė sostinės VNA komandą ir pakilo į antrąją diviziono vietą, teigiama pranešime spaudai.

Rusijos komanda nė karto neleido pirmauti lietuviams, kurie turėjo šansų pakreipti rungtynių eigą sau naudinga linkme. Pirmajame kėlinyje į Jurijaus Aleksejevo (02:25) ir Aleksejaus Gorlovo (06:12) taiklius smūgius VNA atsakė Danieliaus Nomanovo įvarčiu (07:11).

Antrajame kėlinyje lemiami rungtynių momentai sukosi apie vilnietį Ilja Četvertaką. Ledo ritulininkas turėjo idealų šansą lyginti rezultatą (29:19) baudiniu, tačiau buvo netaiklus. Po minutės rusai padidino skirtumą iki 3:1, kai kiekybinę persvarą išnaudojo J.Aleksejevas. Netrukus I.Četvertakas užsidirbo pašalinimą iš aikštės, o „Delovaja Rus“ tuo pasinaudojo, kai Pavelas Fominychas padidino skirtumą iki 4:1.

Vilniečiams blykstelėjo viltis po dar vieno D.Nomanovo įvarčio (47:40), tačiau rusų atsakymas buvo iškalbingas – trys įvarčiai per tris minutes ir klausimų apie nugalėtoją nebeliko.

Kaliningrado komanda po pergalės pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą taip dar labiau paaštrindama kovą dėl antrosios pozicijos divizione. Tiesa, visos keturios komandos medalius išsidalins finaliniame ketverte kovo 23-24 dieną, tačiau niekas nenori reguliariajame sezone likti ketvirtas ir pusfinalyje varžytis su Elektrėnų „Energija“.

VNA – „Delovaja Rus“ 3:9 (1:2, 0:2, 2:5).

VNA: D.Nomanovas 2, I.Četvertakas, D.Četvertakas po 1 įvartį.

„Delovaja Rus“: J.Aleksejevas, D.Prokopenka po 2, A.Gorlovas, P.Fominychas, N.Ušakovas, A.Zubenka, K.Aleksejevas po 1 įvartį.

Aukščiausio diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „Energija“ 9 9 0 0 0 56:22 27

2. Kaliningrado „Delovaja Rus“ 7 3 0 0 4 30:32 9

3. Vilniaus VNA 9 2 1 1 5 26:40 9

4. Kėdainių LRK 10 2 1 1 7 29:47 9

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.