REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą plūstant karo pabėgėliams iš Ukrainos, Lietuva imasi papildomų paramos ukrainiečiams priemonių. Jau kitą savaitę Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateiks siūlymą skirti paramą ukrainiečius apgyvendinusiems lietuviams. Taip pat bus organizuojama milžiniška paramos ukrainiečiams rinkimo akcija, jiems bus suteikiamos maisto kortelės.

Į Lietuvą plūstant karo pabėgėliams iš Ukrainos, Lietuva imasi papildomų paramos ukrainiečiams priemonių. Jau kitą savaitę Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateiks siūlymą skirti paramą ukrainiečius apgyvendinusiems lietuviams. Taip pat bus organizuojama milžiniška paramos ukrainiečiams rinkimo akcija, jiems bus suteikiamos maisto kortelės.

REKLAMA

Apie tai penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Raudonojo kryžiaus vadovė Kristina Meidė ir Maisto banko vadovas Simonas Gurevičius.

Navickienė: kitą savaitę siūlysime išmokas ukrainiečius priimantiems lietuviams

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pabrėžia, kad Lietuva susiduria su dideliu nuo karo bėgančių ukraineičių skaičiumi. Pasak jos, per parą į Lietuvą atvyksta daugiau nei du tūkst. ukrainiečių.

Jie registruojasi registracijos centurose, čia trumpai atsigauna, gauna maisto ir kitų būtinųjų produktų paketus.

Kaip sako ministrė, bendradarbiaujama su nevyriausybinėmis orgnaizacijomis. Virš 16 tūkst. žmonių yra gavęs paramą iš Maisto banko, iš viso išdalinta virš 30 tūkst. paketų. Dirba apie penki tūkst. savanorių, teikiamos psichologų paslaugos.

REKLAMA
REKLAMA

„Tam tikra koordinacija yra reikalinga visų geros valios žmonių, kruie nori prisidėti ir pridėti šiame etape. <…> Raudonasis kryžius intensyviai koordinuoja, kad paramos būtų derinamos per nevyriausybines organizacijas – Raudonąjį kryžių, maltiečius, Caritą, „Gelbėkit vaikus“ ir Maisto banką“, – kalbejo M. Navickienė.

REKLAMA

Šią savaitę Seime buvo priimtas paketas dėl socialinės paramos žmonėms, kurie atvyksta iš Ukrainos. Pasak jos, tai nėra kažkuo ypatingesnis paketas, negu tas, kurį gauna nepasiturintys Lietuvos gyventojai.

M. Navickienė informuoja, kad ministerija dar kitos savaitės pradžioje planuoja pasiūlyti papildomas išmokas tiems lietuviams, kurie priima ukrainiečius pas save. Taip siekiama padidinti gyvenimo vietų pasiūlą ukrainiečiams.

Ministrė kol kas negali įvardinti, kokios sumos bus skiriamos ukrainiečius priimantiems lietuviams. Pasak jos, suma bus maždaug analogiška toms, kurias galima gauti būsto nuomos kompensacijos prasme. Suma prisklausys nuo to, kiek ukrainiečių bus priimama gyventi.

REKLAMA
REKLAMA

„Artimiausiu metu tą spręsime per operacijų vadovo sprendimą šiandien arba pirmadienį vėliausiai sprendimas bus priimtas“, – teigė M. Navickienė.

Svarstoma, kad ši priemonė galėtų būti taikoma apie tris mėnesius, ministerija mano, kad toks laikotarpis yra pakankamas integruotis į darbo rinką ir apsiprasti. Be abejo, dėl trukmės bus kalbama vėliau, kai bus matoma reali situacija.

Kreipėsi į lietuvius: ukrainiečiams šiuo metu reikia higienos priemonių

Lietuvos Raudonojo kryžiaus vadovė Kristina Meidė pastebi, kad prasidėjus karui Ukrianoje Lietuva susidūrė su dar viena didele krize. Šiandien Lietuvoje yra registruota daugiau nei 20 tūkst. ukrainiečių, tikimasi, kad skaičiai tik didės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dirbame visuose registracijos centruose, Raudonasis kryžius koordinuoja didžiąsias nevyriausybines organizacijas – maltiečius, Caritą, Maisto banką, „Galbėkit vaikus“. Tai reiškia, kad funkcijomis esame pasidalinę ir bandome atliepti žmonių poreikius.

Kai matai žmones registracijos centre, supranti, kiek pagalbos riekia šiandien ir kiek dar jos reikės. Žmonės atvyksta arba su mažais krepšeliais, bet yra atvejų, kai žmogus turi tik rankinę. Ir tas žmogus – didžioji dalis – moterys su vaikais“, – kalbėjo K. Meidė.

Pasak jos, atvykę žmonės dažniausiai turi tik vieną komplektą drabužių, nevyriausybinės organizacijos juos aprūpina drabužiais, higienos priemonėmis.

REKLAMA

K. Meidė skaičiuoja, kad tokia pagalba buvo suteikta daugiau nei 16 tūkst. žmonių. Ji teigia, kad pagalbos reikės tik daugiau.

Raudonojo kryžiaus vadovė dėkojo visiems aukojusiems ir prisidėjusiems prie pagalbos ukrainiečiams.

Šiuo metu savanoriauti yra užsiregistravę apie 15 tūkst. žmonių. K. Meidė teigia, kad šiuo metu dirba penki tūkst. savanorių, o kitų įveiklinti organizacija net nespėja.

„Noriu pakartoti, kad pagalba būtų koordinuota. Negalime sau leisti priimti visų daiktų, ką žmonės norėtų atnešti. Suprantu, kad geros valios yra daug ir žmonės nori padėti. Mūsų patalpos yra ribotos, šiandien galime priimti tik tuos daiktus, kurie šiandien yra reikalingi žmonėms, apsigyvenantiems Lietuvoje.

REKLAMA

Nuo šiandien prašome visų geros valios žmonių – kas galite prisidėkite aukomis, kas galite, prisidėkite higienos prekėmis“, – sako K. Meidė.

Ji informuoja, kad visų nevyriausybinių organizacijų skyriuose nuo šiandien bus priimama pagalba higienos prekėmis. Sąrašai, ko tiksliai reikės, bus išplatinti socialinėse medijose.

„Dar kartą atsiprašysiu, kitų daiktų mes negalime rinkti, nesame pajėgūs. Tačiau jeigu jų prireiktų, mes visuomet išeisime ir garsiai jų paprašysime“, – sakė K. Meidė.

Maisto bankas organizuos milžinišką akciją, ukrainiečiams bus dalijamos maisto kortelės

Maisto banko vadovas Simonas Gurevičius skaičiuoja, kad Maisto bankas ukrainiečiams išdalijo daugiau nei 16 tūkst. maisto davinių. Jis pabrėžė, kad tiek pagalbos suteikti pavyko dėl geros valios lietuvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra ačiū ne tik nuo mūsų organizacijos – tai yra ačiū, kurį ištarė kiekvienas ukrainietis, atėjęs į Maisto banko padalinį“, – pasakoja S. Gurevičius.

Dar kitą savaitę planuojama išdalinti apie 10 tūkst. maisto paketų. Taip pat planuojama pradėti dalinti maisto korteles, su kuriomis atėję į prekybos centrus ukrianiečiai galės apsipirkti.

„Tokiu būdu tikimės suteikti žmonėms daugiau orumo, daugiau galimybės pasirinkti, ką nusipirkti“, – teigė S. Gurevičius.

Maisto bankas taip pat organizavo maisto siuntas į Ukrainą. Jis skaičiuoja, kad apie 300 tonų yra nukeliavę į Ukrainą.

„Turime veiktu sutelktai ir koordinuotai, negalime nešti atskirų maisto produktų į atskirus Maisto banko skyrius. Mes organizuosime kitą svaaitgalį visuose prekybos centruose vietas, kur bus renkami produktai tiek Lietuvos, tiek Ukrainos žmonėms. Mes koordinuotai organizuosime milžinišką Maisto banko akciją, kviečiu kiekvieną žmogų kitą penktadienį, šeštadienį prisijungti prie Maisto banko akcijos ir atnešti ilgo galiojimo produktus į bet kokią parduotuvę“, – kalbėjo S. Gurevičius.

Jis pabrėžė, kad ukrainiečiams reikėtų aukoti tik tokius produktus, kurių yra prašoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų