REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulyje didėjant vartojimui ir sparčiai senkant žuvų ištekliams Tarptautinės žvejų dienos proga žvejai buvo raginami žvejoti atsakingai.

REKLAMA
REKLAMA

Žvejo bilietas būtinas

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys teigė, kad žuvų išteklius išsaugoti padėtų atsakinga žvejyba. „Žvejyba Lietuvoje nuo seno buvo vienas iš svarbiausių amatų, tačiau ištobulėjus žvejybos įrangai, didėjant vartojimo mastams, žuvų ištekliai sparčiai senka“, – teigė L.Balsys. Pasaulinės maisto ir žemės ūkio organizacijos specialistai apskaičiavo, kad šiandien pereikvota net 52 proc. pasaulio žuvų išteklių, dar 28 proc. itin sumažėję. Mokslininkų teigimu, norint išsaugoti žuvų išteklius, kai kurių žuvų rūšių žvejybą ir vartojimą reikia sumažinti arba net laikinai sustabdyti, kad žuvų ištekliai pagausėtų.

REKLAMA

Žaliųjų partijos nariai Tarptautinės žvejų dienos proga surengė akciją, kurios metu aplankė sostinėje veikiančias žūklės reikmenų parduotuves ir padalijo žvejams skirtą informacinę medžiagą, kokiu laikotarpiu ir kokias žuvis leidžiama žvejoti.

Gamtosaugininkai primena, kad žvejai turėtų nepamiršti įsigyti žvejo bilietą, kurį dabar galima užsisakyti ir internetu. Beje, kiekvienas save gerbiantis žvejys sugautas žuvis, kurios yra mažesnės nei leidžiama, ir tas žuvis, kurias draudžiama gaudyti ar draudžiama žvejoti konkrečiu metu, turėtų paleisti atgal į vandens telkinį.

REKLAMA
REKLAMA

L.Balsio teigimu, kad būtų išsaugoti žuvų ištekliai, reikia griežtesnės žuvininkystės politikos, užtikrinančios, kad jie būtų valdomi pagal mokslininkų rekomendacijas. „Žuvų išteklių išsaugojimu turi būti suinteresuoti ir patys žvejai. Tam reikia ir glaudesnio bendradarbiavimo su nemenka Lietuvos žvejų bendruomene, ir jos švietimo“, – teigė L.Balsys.

Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos pagal Berno konvenciją saugomos nėgių ir žuvų rūšys, gyvenančios ar gyvenusios Lietuvos vandenyse: jūrinė, upinė bei mažoji nėgė, sturys, perpelė, sykas, seliava, lašiša, kiršlys, salatis, saulažuvė, skersnukis, srovinė aukšlė, sparis, žiobris, ožka, kartuolė, paprastasis kirtiklis, auksaspalvis kirtikli, vijūnas, šamas, paprastasis kūjagalvis, smėlinis ir paplūdimių grundalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujos taisyklės

Aplinkos ministerija informuoja, kad liepos 6 d., šeštadienį, visi galės nemokamai žvejoti visuose neišnuomotuose ir išnuomotuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, taip pat Nemuno deltos regioniniame parke. Žvejybai nereikės mėgėjų žvejybos leidimo ar žvejo mėgėjo bilieto. Norintiesiems žvejoti jūroje, privačiuose ir tuose telkiniuose, kuriuose organizuota limituota (licencinė) žvejyba, teks įsigyti mėgėjų žvejybos leidimus. Nemokamai žvejoti galima dukart per metus – liepos 6 d. ir rugpjūčio 15 d. Aplinkos ministro Valentino Mazuronio sprendimu apribotas kai kurių leidžiamų naudoti žvejybos įrankių ir kabliukų kiekis. Velkiaudamas vienas žvejys galės naudoti ne daugiau kaip du spiningus. Kitas naujas reikalavimas – upėse pastebimai sumažėjus salačių ir ūsorių, leidžiama sugauti ne tris, kaip ligi šiol, o dvi šias žuvis.

Žvejojant salačius, kurie yra Europos Bendrijos svarbos rūšis, negalima naudoti daugiau kaip du masalus. Taip pat uždrausta žvejyba vadinamaisiais laiveliais arba rogėmis. Dar viena naujovė – neribojamas leidžiamų gaudyti žiobrių dydis. Aplinkos ministerija primena, kad iki liepos 15 d. negalima gaudyti plačiažnyplių ir siauražnyplių vėžių, taip pat lašišų ir šlakių, neįsigijus žvejo mėgėjo kortelės šioms žuvims žvejoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų