REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Vytautas Gapšys atvežtas į Seimą apkaltai BNS Foto

Šiuo metu laisvės atėmimo bausmę Kauno kalėjime atliekantis Vytautas Gapšys toliau dirba iš įkalinimo įstaigos. Štai trečiadienį vykusiame Teisės ir teisėtvarkos posėdyje buvo svarstomas jo pateiktas įstatymo projektas.

6

Šiuo metu laisvės atėmimo bausmę Kauno kalėjime atliekantis Vytautas Gapšys toliau dirba iš įkalinimo įstaigos. Štai trečiadienį vykusiame Teisės ir teisėtvarkos posėdyje buvo svarstomas jo pateiktas įstatymo projektas.

REKLAMA

Kiek ironiška ir tai, jog V. Gapšio teikiamas įstatymo projektas šiek tiek pakeistų vieną Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) straipsnį – o juk pats V. Gapšys šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę.  Kaip gali laisvės atėmimo bausmę atliekantis asmuo siūlyti keisti baudžiamojo proceso tvarką?

Pagal šį projektą, siūloma šiek tiek pakeisti Baudžiamojo proceso kodekso 304 str. (įžanginė nuosprendžio dalis) turinį – tiesa, numatomi pakeitimai nebūtų itin reikšmingi. V. Gapšys siūlė BPK 304 straipsnio 1 dalyje išbraukti prievolę nuosprendžio įžanginėje dalyje nurodyti kaltinamojo tautybę – anot jo, tautybė nedaro jokio poveikio asmens galimybei nusikalsti.

Šias pataisas V. Gapšys registravo prieš daugiau nei metus – 2023 m. balandžio 6 dieną, tuo metu dar būdamas laisvėje.

REKLAMA
REKLAMA

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, konservatorė Irena Haase pasiūlė V. Gapšio ir jo bendrapartiečių – Viktoro Fiodorovo ir Vaidos Giraitytės-Juškevičienės, teikiamą projektą atmesti.

REKLAMA

„Yra gerbiamo Vilniaus universiteto teisės fakulteto profesoriaus Gintauto Švedo nuomonė, kad fragmentiškai negalima taisyti Baudžiamojo kodekso, norint atsisakyti kai kurių duomenų, reikėtų peržiūrėti visą kodeksą, visus straipsnius, kuriuose yra kalbama apie asmens duomenis ir tuomet nuspręsti, kokius duomenis palikti, o kokių atsisakyti“, – kalbėjo I. Haase.

Galiausiai, V. Gapšio ir jo kolegų teikiamas projektas buvo atmestas bendru 7 komiteto narių sutarimu.

Išjuokė situaciją

Keistą situaciją išjuokė Seimo narė ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Toks įdomus jausmas, kai svarstai Baudžiamojo proceso kodekso pataisas komitete, o pataisų teikėjas  iš kalėjimo, tą BPK išbandęs ant savo kailio“, – savo feisbuke rašė Seimo narė.

Panašiai juokavo ir advokatas Dominykas Vanhara.

Kaip dar studijų metu mums sakė vienas Baudžiamosios teisės dėstytojas  joks teisės studentas BK ir BPK neišmano taip gerai, kaip jau kokį ketvirtą kartą sėdintis kalinys“, – feisbuke rašė advokatas.

Naujienų portalui tv3.lt parlamentarė apmaudavo, jog V. Gapšio apkalta buvo nesėkminga.  

„Man tikrai labai apmaudu, kad V. Gapšio apkalta neįvyko, pademonstruoti dvigubi standartai“, – sakė A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Širinskienės teigimu, buvo pademonstruoti dvigubi standartai – jeigu Petras Gražulis buvo pašalintas iš Seimo už etikos pažeidimą, tai V. Gapšys toliau gali dirbti nuotoliu.  

„Kodėl vienas Seimo narys išmetamas už mygtuko paspaudimą, o kitas Seimo narys nuteistas politinės korupcijos byloje toliau tęsia darbą – turi padėjėjus, vykdo Seimo nario veiklą, o jo projektai toliau svarstomi, kad ir kada buvo registruoti“, – stebėjosi Seimo narė.

Įkalinimo bausmę paskyrė apeliacinis teismas

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad lapkričio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė pirmos instancijos teismo sprendimą ir nuteisė visus kaltinamuosius koncerno „MG Grupė“ (anksčiau vadinosi „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje, trims iš jų buvo paskirtos realios laisvės atėmimo bausmės.

REKLAMA

Buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui skirti šešeri metai laisvės atėmimo ir beveik 19 tūkst. eurų bauda, buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui – pusšeštų metų laisvės atėmimo. Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys taip pat pripažintas kaltu, jam skirti ketveri metai ir šeši mėnesiai laisvės atėmimo. Visi nuteistieji per 3 mėnesius turi teisę kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT). Jie taip pat turi teisę kreiptis į LAT, kad būtų sustabdytas šio Apeliacinio teismo nuosprendžio vykdymas.

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, LAT bausmės vykdymą sustabdo tik išimtinais atvejais. Be to, toks prašymas gali būti teikiamas tik kartu su kasaciniu skundu. Ir jis būtų svarstomas tik tuomet, jei pats kasacinis skundas būtų priimtas. Galimybe skųsti sprendimą jau anksčiau pasinaudojo V. Gapšys. Jis prašo visiško išteisinimo ir atidėti Lietuvos apeliacinio teismo skirtos bausmės vykdymą, kol byla bus išnagrinėta LAT.

Būdamas įkalintu, toliau dirba Seime

Gruodį vykusios apkaltos metu, Seimui  nepavyko panaikinti už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu nuteisto bei laisvės atėmimo bausmę Kauno kalėjime atliekančio Vytauto Gapšio parlamentaro mandato.

Tai reiškia, jog jis ir toliau gali dirbti Seime. Balsuojant nepavyko surinkti 85 balsų už apkaltą nė vienu iš keturių pagrindų, nes buvo net keturi balsavimo biuleteniai. Vienas biuletenis buvo skirtas atimti mandatą už kyšininkavimą dėl nuolaidos Darbo partijos reklamai, antras – už kyšininkavimą, kai buvo suteikta parama viešajai įstaigai, trečias – už prekybą poveikiu, susietą su nuolaida partijai, ketvirtas – už prekybą poveikiu, susietą su parama viešajai įstaigai. Dviem atvejais pavyko surinkti 75 balsus, kitais dviem – 74.  

Ko čia stebitės, visalaika Lietuvą valdė nusikaltėliai, tik vieni sėdi kalėjime, kiti seime
O ar pataisas apie vaiku tvirkinima gal pateike Bartasevicius kada tai bus svarstoma
Zekas istatymu leidejas kazkas ko ir labai noredamas negali isivaizduot o cia va vyksta realiai.Gal jau visai jus ten seime nuzmogejot
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų