• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnai kalbama apie studijas užsienyje privalumus ir tai, kad ten mokslas yra aukštesnės kokybės. Tačiau kokie yra Lietuvos studijų privalumai ir kodėl reikėtų rinktis studijuoti Lietuvoje?

Dažnai kalbama apie studijas užsienyje privalumus ir tai, kad ten mokslas yra aukštesnės kokybės. Tačiau kokie yra Lietuvos studijų privalumai ir kodėl reikėtų rinktis studijuoti Lietuvoje?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Jankauskas pasakoja, kad Lietuvoje esančios aukštosios mokyklos nėra nei blogesnės, nei geresnės, o viskas priklauso nuo pačios įstaigos studijų kokybės.

REKLAMA

„Užsienio universitetų yra įvairių ir vaikams reikia atidžiai pasirinkti, kad neapsigautų, nes medžiojančių studentus universitetų yra įvairių ir su įvairia studijų kokybe. Suprantama, jeigu yra galimybė rinktis Oksfordą, Kembridžo universitetus tai ten ir reikėtų studijuoti, tačiau jeigu universitetas nėra aiškus reikėtų būti atsargiems“, - tikino R. Jankauskas.

Profesorius vardindamas studijų privalumus Lietuvoje ir trūkumus užsieni pirmiausia įvardina studijų kainą. Nes užsienyje studijuoti yra brangu, net jeigu studentas gauną stipendiją ar paramą jam dar iškyla ir papildomų išlaidų.

REKLAMA
REKLAMA

„Pačios studijos yra įvairios, bet būna taip, kad užsienyje nėra tokio lankstumo ir studentams ten nesuteikiama galimybė studijuoti ir kartu dirti“,- pasakojo pašnekovas.

R. Jankauskas įvardina ir kultūrinį bei kalbinį stresą, kurį studentai ten patiria

Pats tas gyvenimas užsienyje yra stresas ir gali būti sunkiau įsijungti į studijas. Nes žmogui patekimas į mažiau pažįstamą kultūrą yra sudėtinga. Jau nekalbant apie tai, kad namai, draugai ir artimieji toli. Tačiau aišku tai labai priklauso nuo žmogaus“, - tikino profesorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas mano, kad baigus studijas Lietuvoje, neretai studentas lengviau ir paprasčiau randa vietą. Tuo tarpu užsienyje neretai kyla sunkumų.

„Jau ne tie laikas, kad kiekvienas diplomas užtikrina gerą darbą ir geras pajamas. Tai labai priklauso nuo kokiame universitete studijavo ir kaip pritampa prie darbinės aplinkos“, - pasakojo R. Jankauskas.

Vilniaus universiteto profesorius teigė, kad baigus studijas užsienyje ir grįžus į Lietuvą gali kilti problemų su darbo paieškomis, nes kai kurių specialybių specifika skiriasi ir gali tekti pasimokyti papildomai, kad prisitaikyti prie rinkos.

REKLAMA

„Gali būti problema prisitaikyti prie rinkos, priklausomai specialybės, bet nemanau, kad tai yra neišsprendžiama problema. Jeigu žmogus ten išmoko mokytis, tai jis greit tuos dalykus išmoks ir pasivys. Tarkime teisė – teisė yra nacionalinė, tačiau studijavus teisę Britanijoje tu išmoksti jos specifiką o Lietuvoje yra kitokia“, - dėstė pašnekovas.

R. Jankauskas rekomenduoja gerai pasverti, nes užsienyje ne visada yra taip gerai kaip įsivaizduojame. Svarbiausia susidėlioti tikslus, ką žadame gyvenime veikti.

„Aš tikrai neagituoju, kad studijuokite tik Lietuvoje. Mes gyvename globaliame pasaulyje ir visos galimybės yra atviros. Aš netgi paraginčiau kuo daugiau pamatyti, tačiau tas žinias parvežti į Lietuvą“, - tikino Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Jankauskas

REKLAMA

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas nemano, kad studijų kokybė priklauso nuo to, kurioje šalyje ji yra.

„Jos labai aiškiai priklauso nuo aukštosios mokyklos ir kokią studijų kokybę pateikia. Kaip pavyzdį būtų galima teigti, kad tiek Lietuvoje būtų galima rasti universitetų ir kolegijų, kurios geresnės už esančias užsienyje. Lygiai taip pat atvirkščiai būtų galima rasti pilna aukštųjų mokyklų užsienyje, kurios yra geresnės už Lietuvoje esančias“, -teigė P. Baltokas.

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas teigia, kad yra sudaryta daugybė įvairiausių reitingų ir aišku Lietuvos aukštosios mokyklos nepatenka į jų viršūnes.

„Yra kelios priežastys, kodėl Lietuvos aukštosios mokyklos nepatenka į reitingų aukštumas: pirma dėl mažo valstybės finansavimo, o antra, kad Lietuvoje nėra aukštas pragyvenimo lygis dėl ko studentai negalėtų ir negebėtų mokėti dar didesnių sumų kaip vysta Europos sąjungoje ir pasaulyje,“ – tikino Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų