Rimantas Jankauskas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Rimantas Jankauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Rimantas Jankauskas“.

Antakalnio kapinėse rasti keistai palaidoti dviejų žmonių kūnai: aiškinamasi, kas jie

Dalyvaudami Antakalnio kapinių Menininkų kalnelio platinimo darbuose, archeologai aptiko beveik šimto žmonių palaikus. 64 atidavė tirti antropoplogams. Dviejų žmonių kūnai mokslininkams užminė net ne vieną mįslę. Svarstoma, ar du kūnai gali būti Lietuvos partizanų kūnai, ar kitos KGB režimo aukos? Mokslininkai atsakys atlikę išsamesnius tyrimus. O štai platinti Menininkų kalnelio teritoriją Vilniaus savivaldybė nutarė pritrūkusi vietų laidoti.

Artritas žmoniją kamuoja nuo neatmenamų laikų: profesorius įvardijo pagrindines ligos atsiradimo priežastis

Archeologų ir antropologų darbais įrodyta, kad artritas žemėje egzistuoja nuo tada, kai gyvos būtybės įgavo tvirtą kaulinį skeletą. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, neurologas, manualinės terapijos specialistas Jonas Girskis teigia, kad šiandieninė medicina turi daug veiksmingų priemonių, padedančių įveikti sąnarių skausmą, tik yra svarbi sąlyga – reikia tinkamai nustatyti skausmo priežastis.
2022-04-12

Radus A. Ramanausko-Vanago palaikus, aiškėja naujos detalės

Mokslininkai sako, kad partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų radimas yra didžiulio ankstesnio įdirbio rezultatas. Specialistai taip pat atskleidžia, kad geras institucijų bendradarbiavimas leido labai greitai identifikuoti palaikus, kurie atkasti tik praėjusį penktadienį.

Aiškėja, kas buvo rasta ant Gedimino kalno: archeologai viešina detales

2017 metais Gedimino kalno aikštelėje, vykdant kalno tvarkybos darbus, Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologų grupė atliko archeologinius tyrimus, kurių metu buvo aptikti septyniolikos asmenų palaikai. Daryta prielaida, jog tai gali būti 1863–1864 metų sukilėlių palaikai. Šis atradimas sustiprino poreikį supažindinti visuomenę su šiuo sukilimu ir jo dalyviais bei nulėmė Lietuvos nacionalinio muziejaus tradiciškai rengiamų ketvirtadienio kultūros istorijos vakarų ciklo temą.
Aktualijos 2018-04-12

Juodoji mirtis: maro užkratas Europą pasiekė dar akmens amžiuje

Mokslininkų komanda, vadovaujama tyrėjų iš Maxo Plancko instituto Vokietijoje, ištyrusi daugiau nei 500 dantų ir kaulų mėginių, išskyrė ir atkūrė marą sukeliančios bakterijos  Yersinia pestis  genomą.   Maro pėdsakų turintys palaikai rasti Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Estijoje ir Kroatijoje.
2017-11-23

Kur geriau studijuoti: Lietuvoje ar užsienyje?

Dažnai kalbama apie studijas užsienyje privalumus ir tai, kad ten mokslas yra aukštesnės kokybės. Tačiau kokie yra Lietuvos studijų privalumai ir kodėl reikėtų rinktis studijuoti Lietuvoje? Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Jankauskas pasakoja, kad Lietuvoje esančios aukštosios mokyklos nėra nei blogesnės, nei geresnės, o viskas priklauso nuo pačios įstaigos studijų kokybės.
2015-08-05

VU mokslininkai kompiuteriniu tomografu tiria Egipto mumijas

Vilniaus universiteto medicinos fakulteto mokslininkai bendradarbiaudami su „Medea“ diagnostikos centro rentgenologais atlieka Lietuvos nacionaliniame muziejuje saugomų 4 senovės Egipto mumijų tyrimus kompiuteriniu tomografu. Lietuvos Nacionalinis muziejus iš viso turi 2 vaikų ir 3 suaugusių egiptiečių mumijas. Viena vaiko mumija šiuo metu yra muziejaus Kauno skyriuje, tad tiriamos tik 4 Egipto mumijos iš Vilniaus nacionalinio muziejaus. Jos į Lietuvą buvo atgabentos XIX-tojo amžiaus pabaigoje.
2013-05-23

Mumijos pasaulyje ir Lietuvoje

Viena iš šiuolaikinės kultūros tabu yra mirtis. Mirties baimė kelia ir paradoksalų susidomėjimą viskuo, kas su ja susiję – taip pat ir žmogaus kūnu po mirties. Mumijos, kaip viena iš kūno išlikimo formų, nuo seno yra ypatingo susidomėjimo objektas. Tiek dirbtinai, tiek ir natūraliai mumifikuotų kūnų randama visame pasaulyje. Antra vertus, mumifikuoti žmonių palaikai yra neįkainojamas mokslinių žinių apie praeityje gyvenusius žmones šaltinis.
2012-09-10
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų