REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
25
Vilniuje nužudytas 18-metis Audriaus Bareišio nuotr.

Meilės, o gal tiksliau būtų sakyti nevaldomų emocijų ir alkoholio „kokteilio“ pasekmės tik ką praėjusį savaitgalį stipriai sukrėtė Lietuvą. Dėmesio centre atsidūrė jauni žmonės, tarp kurių kilus žiežirboms aiškinantis santykius dėl merginos (pirminiais duomenimis – aut. past.), įvyko kruvinas susirėmimas, kuris pasiglemžė jauną gyvybę.

25

Meilės, o gal tiksliau būtų sakyti nevaldomų emocijų ir alkoholio „kokteilio“ pasekmės tik ką praėjusį savaitgalį stipriai sukrėtė Lietuvą. Dėmesio centre atsidūrė jauni žmonės, tarp kurių kilus žiežirboms aiškinantis santykius dėl merginos (pirminiais duomenimis – aut. past.), įvyko kruvinas susirėmimas, kuris pasiglemžė jauną gyvybę.

REKLAMA

Vienas naujausių ir skaudžiausių incidentų įvyko Vilniuje, praėjusio šeštadienio vakarą, Žalgirio gatvėje. Mediniame name lėbavo grupė jaunuolių. Dalis jų tebuvo sulaukę vos 18 metų. Bent jau įtariamasis nužudymu ir jo auka. Pirminiais duomenimis, įkaušusių jaunuolių grupėje pradėta aiškintis santykius dėl merginos. Veiksmas persikėlė į kiemą, kur ir įvyko kruvina drama. Vieno iš konflikto dalyvių rankose atsidūręs peilis tapo mirties nuosprendžiu kitam 18-mečiui.

Dar vienas kruvinas konfliktas įvyko vasario 14-sios vakarą. Subačiaus gatvėje. Šįkart nė žodžiu neužsimenama apie alkoholį, bet scenarijus pakankamai panašus. Dviem nepilnamečiams Meilės diena baigėsi ligoninėje. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad Vilniuje du paaugliai susikibo dėl merginos. Per grumtynes nuo pistoletu (!) ginkluoto vaikino kitas gynėsi peiliu. Grumtynių metu itin sunkiai sužalotas 16-metis atsidūrė reanimacijos skyriuje. Medikų pagalbos prireikė ir kitam konflikto dalyviui.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kas sukelia sveiku protu sunkiai suvokiamą agresiją ir kiek alkoholio vartojimas lemia tokį neadekvatų jauno žmogaus elgesį, medicinos psichologės dirbančios su priklausomybėmis Neringos Bagdonaitės komentaras:

REKLAMA

„Iš tikrųjų yra labai sunku pateikti bendrą – viską paaiškinantį atsakymą. Pradėsiu nuo to, kad visais atvejais reikėtų pažvelgti į situaciją daug giliau. Vertinant jaunuolių elgseną derėtų pasidomėti, ką jie apskritai veikė ir kaip jiems sekėsi tvarkytis su gyvenimu iki lemtingo atvejo? Iš kokios šeimos jie kilę, kaip jiems sekėsi mokslai mokykloje, ar būta agresyvaus arba nusikalstamo elgesio apraiškų ankstyvame amžiuje? Ar jų istorijoje nėra buvę sunkių galvos ar psichologinių traumų (smurtavimo jų aplinkoje)? Kokia yra jų kriminalinė istorija? Ar jie studijuoja, kokios yra jų socialinės rolės? Ar yra bent viena atsakinga/reikšminga socialinė rolė?

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu sužinoti, ar jie turi kažkokių aukštesnių tikslų, ar jie balansuoja tik ties žemiausių poreikių patenkinimo lygmeniu? Gal alkoholis jiems tėra tas vienintelis būdas pasijausti reikšmingais, pasitinkinčiais savimi, kontroliuojančiais situaciją? Neretai tai tampa vienintele jaunimo siekiamybe, prestižu.

Yra dalis žmonių, kuriems savaitgalį būtinai reikia prisigerti ir ieškoti nuotykių, taip suteikiant gyvenimui daugiau spalvų. Taip elgiasi tie žmonės, kurių emocinė branda nėra pakankama, kad siektų aukštesnių gyvenimo tikslų, plėtotų savo talentus ar interesus.

Kitas aspektas, agresyviai ar žiauriai elgiasi ne tik socialinės rizikos šeimose augę jauni žmonės. Turime pavyzdžių, kai tokie žmonės ateina ir iš turtingų šeimų. Taip vadinamas „auksinis jaunimas“ taip pat prisidirba. Kas žino, gal tose sėkmingose šeimose buvo tiek daug dirbama, jog vaikų emociniai poreikiai buvo apleisti. Vaikui gal materialiai nieko netrūko, tačiau augdamas pasyvioje tėvystėje, taip ir nesulaukė trokštamo dėmesio ir emocinių poreikių patenkinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Emocinis nepriteklius, nuoskaudos, neigiami jausmai vartojant alkoholį suintensyvėja, veržiasi iš pasąmonės. Kartais jaunas žmogus net nesuvokia, kodėl taip atsitiko. Vėliau jie negali paaiškinti, kaip kažkoks pavydas baigėsi tokiu žiauriu elgesiu. Chroniškas, besaikis alkoholio vartojimas didina asmenybės degradaciją, paryškina bet kokias neigiamas žmogaus asmenybės savybes. Dažnai vartojant alkoholį net ir „normaliam“ žmogui pasireiškia nepagrįstas nerimas, neracionalios baimės.

O jei žmogus dar nėra emociškai subrendęs, turi klaidingus įsitikinimus apie gyvenimą, stokoja pasitikėjimo savimi, tai pradėjus dažnai vartoti alkoholį, tie dalykai tik ryškėja ir pradeda dominuoti. Ypatingai tas pastebima tarp jaunimo. Žiauraus elgesio efektas dar labiau sustiprėja, kai esama ne vienam, o nebrandžių jaunuolių grupėje.

REKLAMA

Kai konflikto priežastimi įvardija meilė, konkreti mergina, tai derėtų taip pat žvelgti į asmens praeitį, į santykius su svarbiausiais asmenimis. Kodėl esant santykyje atsiranda poreikis savintis merginą, o jei tai nepavyksta, kam skirtas tas pyktis? Čia daug lemia matyti šeimos santykių modeliai, gautas dėmesys, vertybės, kurios buvo diegiamos vaikystėje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų