REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grybautoja Kretingos rajono Kalgraužių miške aptiko, jos žodžiais tariant, „naudotų tepalų ežerą“.

REKLAMA
REKLAMA

Iniciatyvą „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ įgyvendinantis „Baltijos aplinkos forumas“ informaciją perdavė atsakingiems rajono pareigūnams, kurie, pirminiais duomenimis, ten sako aptikę mazuto.

REKLAMA

„Saulei šviečiant raibuliuoja visom vaivorykštės spalvom, juk ne švęstas vanduo“, – sako naftos dėmę aptikusi Laima.

„Jau ne pirmi metai važiuojame ten grybauti. Matosi, kad ir šernai ateina pasivolioti, praeina raguočių takai. Skaudu, kad niekas nieko nedaro, o tas „ežeras“ plečiasi“, – apgailestauja apie teršalus pranešusi moteris.

Aptiktų teršalų vietos aprašymas gana tiksliai atitinka vienos iš trijų vietovių, į kurias gyventojai prisimena po 1981-aisiais Klaipėdos uoste sudužusio tanklaivio „Globe Assimi“ vežtą išsiliejusį mazutą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pavaduotojos Aldonos Margerienės, pranešime minimą vietą apžiūrėjo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai. „Jie sako, jog vizualiai tai panašu į mazutą, tačiau reikia detalesnių tyrimų, kad būtų galima nustatyti tiksliai, kokios ten medžiagos ir koks užteršimo mastas“. A. Margerienės teigimu, problemą jau imtasi nagrinėti.

Birželį Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicijos užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, daugiau kaip 80 proc. Lietuvos gyventojų aplinkos teršimą įvairiomis atliekomis išskiria kaip vieną svarbiausių gamtosaugos problemų. Tai patvirtina ir jau trečius metus įgyvendinamos akcijos „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ statistika: iš beveik 1200 panešimų – arti pusės informuoja gamtoje paliktas atliekas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pranešimų gausa tik paryškina sistemines aplinkosaugos problemas, kurias spręsti labai gali padėti visuomenės aktyvumas“, – įsitikinęs nevyriausybinės   organizacijos „Baltijos aplinkos forumas“ direktorius Žymantas Morkvėnas. Todėl jis kviečia visus šalies gyventojus aktyviai prisidėti prie akcijos ir maps.lt žemėlapyje susiradus medeliu pažymėtą nuorodą registruoti pastebėtus skriaudžiamos gamtos atvejus.

Lietuvoje įgyvendinama akcija išsiveržia už šalies ribų ir virsta projektu „Guarding Earth“: Europos aplinkos apsaugos agentūra domisi galimybe tokią priemonę pritaikyti ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

BEF nuotr.BEF nuotr.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų