• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę Vilnių sudrebinusių thrash metalo gigantų „Kreator“ lyderis Mille Petrozza prieš koncertą turėjo laiko pabendrauti su žurnalistais. Grupės vokalistas, dainų žodžių ir muzikos autorius kalbėjo apie ryšį su gerbėjais, muziką, politiką ir žadėjo, kad naujo albumo neteks laukti ketverius metus.

REKLAMA
REKLAMA

- Visų pirma, ačiū, kad atvykote į Lietuvą.

- Mes labai to laukėme – tai mūsų pirmas kartas čia.

- Kaip grupė, kuri daug koncertuoja, ar jūs vis dar matote auditorijų skirtumus tarp šalių, kurias aplankote?

REKLAMA

- Taip, žinoma. Žmonės pietuose arba rytuose yra labai entuziastingai nusiteikę, kadangi čia neatvyksta daug grupių - tai yra didelis pliusas pasirodymo atmosferai. Mes labai laukiame publikos reakcijos. Per savo karjerą mes daug koncertavome, tačiau dar nė karto nebuvome atvykę į Lietuvą. Todėl mes labai laukiame savo pasirodymo ir tikimės, kad publika bus entuziastinga – nes mes gyvai grojame geriau, kai sulaukiame reakcijos iš minios. Publikos energija persiduoda mums.

REKLAMA
REKLAMA

- Dažnai sakoma, kad metalo koncertams labiau tinka pietinės šalys. O kaip Rytų Europa?

- Kol kas, kiek koncertavome, matėme labai daug entuziazmo. Koncertas Sofijoje buvo labai geras, Lenkijoje buvo taip pat puiku.

- Albumas „Hordes of Chaos“ buvo išleistas vos prieš mėnesį. Koks publikos atsakas į jį?

- Labai labai geras. Panašu, kad naująsias dainas priima panašiai kaip ir senąsias – tai geras ženklas. Mes matome, kad žmonės, kuriems patinka senieji mūsų įrašai, mėgsta ir šį. Per koncertus tarp senų ir naujų dainų atsiranda harmoninga sąveika, o tai yra labai šaunu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Jūsų karjera tęsiasi jau 25 metus. Ar tau vis dar svarbi gerbėjų nuomonė apie naujus albumus?

- Nėra nieko svarbiau. Svarbiausias dalykas – kad ne tik mes džiaugtumėmės savo muzika, bet ir publika. Priešingu atveju mūsų darbas yra bevertis.

Negalime staiga išleisti džiazo albumo – esame atsakingi „Kreator“ klausytojams. Jeigu kada nors liausimės klausę savo gerbėjų nuomonės,  pasitrauksime iš scenos. Nebebūtų prasmės.

- Koks tavo požiūris į kolegas iš kitų metalo grupių, kurie tvirtina, kad jie kuria tik sau?

REKLAMA

- Tai melas. Nors, manau, kai kurios grupės taip daro, pavyzdžiui, „Opeth“. Jie gyvena savo pasaulyje ir, tikiu, jie kuria muziką tik sau. Panašiai turbūt yra ir su daugiau progresyviųjų grupių - „Tool“, „Rush“. Tačiau kitos grupės – death, thrash metalo – nori atsako iš klausytojų. Tačiau nėra taip, kad „Kreator“ groja tai, ką žmonės nori, kad jie grotų. Akcentas yra ryšys su publika – mes grojame muziką, kurią mylime, ir mūsų fanams ji patinka. Mes nesame priversti groti tai, ką dabar grojame.

- „Kreator“ buvo nesuprasti savo užkietėjusių gerbėjų, kai buvo išleisti tie keturi albumai, pradedant „Renewal“ ir baigiant „Endorama“, kurie ganėtinai skyrėsi nuo ankstesnių  darbų. Kodėl nenusprendei įkurti naujos grupės, naujo projekto, kaip tai padaro kiti muzikantai?

REKLAMA

- Aš galvojau apie tai. Tuo metu man atrodė, kad mūsų klausytojai žengs kartu su mumis, tačiau aš klydau. Kita vertus, kai aš klausau savo mėgstamų grupių, pavyzdžiui, „Iron Maiden“, aš nenoriu, kad jie išleistų progresyviojo roko, gotikinį ar industrinio stiliaus albumą. Todėl aš suprantu klausytojus - „Kreator“ yra skiriamasis ženklas, ir žmonės nori klausyti atitinkamos muzikos, kai jie perka „Kreator“ įrašus. Tačiau tai nereiškia, kad aš gailiuosi įrašęs tuos albumus – man patinka „Endorama“. Tačiau sutinku, kad galbūt buvę geriau juos išleisti įkūrus naują projektą... Bet man niekada nepatiko šalutiniai projektai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Tačiau dalyvavai „Voodoocult“?

- Bet tai nebuvo mano projektas. Jį sukūrė Philip Boa, jis ir buvo dainininkas. Aš jame dalyvavau, bet buvau tik pagalbininkas – grojau gitara.



- Su „Violent Revolution“ grįžote prie savo thrash šaknų. Ar tai buvo sąmoningas sprendimas?

- Mes nenorėjome nusamdyti klavišininko, kaip tai tapo populiaru, kai mes koncertavome po albumo „Endorama“. Tai ne mūsų stilius, todėl pasirinkome, kuriuo keliu eisime toliau. Mes paėmėme kai kuriuos elementus iš „Endorama“ ir sujungėme su thrash stiliaus dainomis, dėl kurių „Kreator“ ir yra žinomi. „Violent Revolution“, „Enemy Of God“ ir „Hordes Of Chaos“ yra stilių mišinys. Beklausydami jų, galite girdėti ryšį su „Endorama“, jeigu jūs žinote šį albumą. Daugelis žmonių apie jį nenutuokia.

REKLAMA

- Nors „Hordes Of Chaos“ albume nėra naujovių, panašu, kad jis yra melodingesnis nei ankstesni darbai. Ar tai Sami įtaka? (Sami Yli-Sirniö – gitaristas, prie grupės prisijungęs 2001 metais.)

- Sakykime taip – tai aš rašau visą muziką. Sami kuria nuostabias harmonijas – tai tikrai jo įtaka, kai jūs girdite tas ilgas melodingas dalis gyvų pasirodymų metu. Jeigu aš būčiau vienintelis grupės gitaristas, gitaros partijos būtų tikrai paprastesnės. Tačiau aš rašau dainas, taigi į klausimą galiu atsakyti ir taip, ir ne.



- Pastaruoju metu daug kalbama apie thrash muzikos atgimimą...

REKLAMA

- Jeigu atvirai, daug grupių save vadina thrash grupėmis, tačiau aš nemanau, kad jos tokios yra. Tačiau tai nereiškia, kad aš laikau jas blogomis.Tokios grupės kaip „Violator“, „Warbringer“ gerai kopijuoja stilių, tačiau man trūksta dainų. Aš vis dar laukiu grupių, kurios turėtų tokį skambesį kaip „Violator“ ar „Warbringer“ ir turėtų dainų, kokias turi „Exodus“ ar „Slayer“. Kol kas aš to nematau. Galiu atvirai pasakyti – aš nematau thrash atgimimo. Tačiau matau, kad vyksta kažkas įdomaus undergrounde, kam daro įtaką thrash metalas. Tačiau man nelabai svarbu, kokiam žanrui priklauso grupė – svarbiausias dalykas yra geros dainos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- „Kreator“ buvo šiek tiek pamiršti JAV kurį laiką. Kokia situacija dabar? Ar sulaukiate užtarnautos pagarbos?

- Mes netrukus ten pradėsime savo turą ir, manau, gausime pagarbą. Nesakau, kad mes nusipelnėme jos – niekas šiame pasaulyje nieko nenusipelno.

Mes anksčiau turėjome didelį gerbėjų ratą JAV, tačiau dešimtajame dešimtmetyje metalas buvo užmirštas. Ir toliau koncertavome, bet mums blogai sekėsi. Visgi pastarieji turai buvo vykę, ir tikiuosi, kad šiemet mūsų koncertai ten bus taip pat nuostabūs. Mūsų koncertus apšildys „Exodus“, o tai yra tarsi svajonės išsipildymas, kadangi aš esu didelis jų fanas. Kai aš augau, jie buvo mano dievaičiai. Kas vakarą matyti Gary Hold  grojantį gitara ant scenos... tai bus nuostabu!

REKLAMA

- Kokie artimiausi jūsų planai? Ar jau vyksta kūrybos procesas?

- Kol kas ne. Tačiau aš manau, kad kito albumo nereikės laukti 4 metus. Tikiuosi, kad kitas mūsų įrašas pasirodys po 2-3 metų, nes aš nenoriu ilgai laukti. Prieš tai labai daug koncertavome ir mums reikėjo laiko atrasti proto ramybę prieš pradedant kurti naujas dainas.

- Nebesi jaunuolis...

- Aš mėgstu sakyti, kad turiu gyvenimo patirties. (Juokiasi.)

- Ar nepavargsti nuo koncertų ir turų?

- Šiek tiek, tačiau aš dar nesijaučiu seneliu. Vis dar esu kupinas jėgų. Grojant tokią muziką, nėra svarbu tavo fizinis amžius. Svarbu, kas yra širdyje – ar tu jauti muziką, kai esi ant scenos? Ar jauti energiją? Tai, ką tu nori pasakyti grodamas? Ryšį su muzika? Net jei ir groji daugiau nei 20 metų, tai vis dar svarbu.

REKLAMA

- Paskutinis klausimas – Esenas („Kreator“ gimtasis miestas) kitais metais bus Europos kultūros sostinė. Ar jūs dalyvausite kokiuose projektuose?

- Kol kas mums niekas to nesiūlė. Žinau, kad Vilnius šiemet yra kultūros sostinė. Ar čia vyksta kažkas kultūros labui? Vokietijoje vyksta tie patys purvini dalykai – jie turi tonas pinigų projektams ir dėlioja juos iš vienos kišenės į kitą. Nematau priežasties, kodėl jie turėtų prašyti „Kreator“ dalyvauti kokiame nors projekte. Manau, kad mes jiems esame kažkoks kultūrinis fenomenas, kuris jų nedomina. Jiems įdomu tik viena – pasiimti pinigus, dalį paskirti kokiams nors netikram projektui, o likusius pasilikti sau. Žinoma, jie skelbė konkursus dėl projektų – daug mano draugų siūlė savo idėjas, tačiau nė vienas jų nebuvo priimtas, nes viskas buvo nuspręsta jau anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų