REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno įvairių tautų kultūrų  centras, bendradarbiaudamas su Žmogaus teisių  stebėjimo institutu ir nacionaline UNESCO komisija, žymi savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas ir kviečia dalyvauti filmų ciklo „Kas jungia ir skiria“ renginiuose. Kviečiame į naujausių Lietuvos tautines mažumas pristatančių filmų peržiūras, po kurių vyks diskusijos su filmų autoriais bei režisieriais. Įėjimas nemokamas.

REKLAMA
REKLAMA

Seansų  tvarkaraštis:

Kovo 16 d. 17.30 val. Dokumentinis filmas „Vilniaus getas 2009“ (2009 m., 40 min., režisierius A. Lelkaitis)

REKLAMA

Kovo 18 d. 17.30 val. Dokumentinis filmas „Lietuvos moldavai“ (2009 m., 36 min. režisierius I. Bujor)

Dokumentinis filmas „Per 20 metų...“ (2009 m., 34 min. režisierės L. Bartkienė ir  R. Ražinskaitė)

Kovo 20 d. 17.30 val. Dokumentinis filmas „Litvakai. Nuo Vilniaus iki Jeruzalės“ (2008 m., 40 min. autorė Rūta Sinkevičienė)

2009-aisiais žurnalisto ir režisieriaus Audriaus Lelkaičio sukurtas dokumentinis filmas „Vilniaus getas 2009“, atspindi skaudžias daugialypės diskriminacijos apraiškas Vilniaus romų bendruomenėje. Filmas buvo sukurtas remiant Europos Bendrijų programai PROGRESS, jo premjera įvyko žmogaus teisių kino festivalio Ad Hoc: Nepatogus kinas metu. Vilniuje šis filmas bus demonstruojamas tarptautinio kino festivalio Kino pavasaris programoje (žr. www.kinopavasaris.lt).

REKLAMA
REKLAMA

Filme atskleidžiama Vilniaus kirtimų gyvenvietės romų kasdienė būtis ir socialinės atskirties problemos. Juos dažnai vadina „Vilniaus čigonų taboru“, bet taboras – tai laisvanoriškai susibūrusių ir laisvai klajojančių romų bendrija. Prieš bene 50 metų sovietų valdžia Kirtimuose prie Vilniaus apsistodavusius romus savotiškai įkalino: priregistravo viename pastate ir paliko tarp dangaus ir žemės – šiandien niekas jiems čia nepriklauso, nei žemė, nei vargani nameliai, kuriuos miesto valdžia imasi griauti. Iš žmonių atėmė jų gyvenimo būdą, bet, regis, nieko nedavė mainais. Šiandien juos kalina nebe griežtas sovietinis režimas, bet nematoma izoliacijos siena, sunkiai peržengiama iš abiejų pusių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dokumentinio filmo „Lietuvos moldavai“ (2009 m.) scenarijaus autorius ir režisierius Ion Bujor (Ion Bužor), pripažintas Moldovoje žurnalistas, nepriklausomos televizijos „Mirador“ studijos „Bujor“ vadovas. Filme pasakojama apie Lietuvos ir Moldovos Respublikos žmogiškus ir kultūrinius ryšius, apie moldavų ir lietuvių tautų susigiminiavimą. Tai atskleidžia 30 metų Lietuvoje gyvenančių brolių moldavų gyvenimo istorija ir jų kelionė į vyndaryste ir nuotaikingomis švenčių tradicijomis garsią  Moldovą.

Dokumentinis filmas „Per 20 metų...“ (2009 m., rež. Liucija Bartkienė ir Romena Ražinskaitė)

Tai filmas apie moldavų – rumunų bendriją „Dačija“. 1989 m. suburtos organizacijos nariai nuo pat pirmųjų gyvavimo dienų aktyviai dalyvavo Lietuvos tautinio atgimimo judėjime, „Baltijos kelyje“ stovėjo susikibę rankomis su lietuviais. Per dvidešimtį gyvavimo metų jie augo, keitėsi, saugojo savo identitetą ir iš lietuvių mokėsi tautinių ambicijų. Visi bendruomenės renginiai buvo nukreipti į tai, kad ne tik ji pati bet ir Lietuvos visuomenė kuo daugiau sužinotų apie rumunų ir moldavų kultūrą bei istoriją.

REKLAMA

Dokumentinis filmas „Litvakai. Nuo Vilniaus iki Jeruzalės“ (2008 m., filmo autorė Rūta Sinkevičienė)  

Filme kalbinamas Izraelio prezidentas Šimonas Peresas, rašytojas Icchokas Meras, Viačeslavas Ganelinas ir kiti Lietuvoje gimę ir augę žydai, repatrijavę į Izraelį, tačiau nepraradę ryšių su Lietuva. Šiuolaikiniame ir istoriniame kontekste filmas pasakoja, kodėl litvakai vadinami išskirtiniais žydų tautos žmonėmis, kiek jie padovanojo Lietuvai ir kiek paliko išvažiavę į Izraelį.

Filmas sukurtas bendromis UAB „Media TEAM“, Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos ambasados Izraelyje pastangomis.

REKLAMA

Kauno įvairių  tautų kultūrų centras prisijungė prie Žmogaus teisių stebėjimo instituto iniciatyvos kasmet kovo mėnesį pažymėti Savaitę prieš rasizmą ir kitas nepakantumo formas, kurios renginiai yra dalis visą Europą apimančios Savaitės prieš rasizmą, koordinuojamos daugiau nei 560 organizacijų visoje Europoje vienijančio nevyriausybinių organizacijų tinklo UNITED, kovojančio prieš visų rūšių diskriminaciją bei nepakantumą (žr. www.unitedagainstracism.org).  

Jungtinių  Tautų Generalinė asamblėja paskelbė kovo 21-ąją Tarptautine visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, pažymint 69 demonstrantų, protestavusių preš aparteidą, nužudymą Šarpevilyje, Pietų Afrikoje, 1960-aisiais. Kasmetinės Europos Savaitės prieš rasizmą, rengiamos aplink šią datą, metu tūkstančiai žmonių Europoje aktyviai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose – nuo daugiakultūrinių jaunimo festivalių iki rasistinių šūkių valymo nuo miestų sienų.  

Daugiau apie kitus savaitės prieš diskriminaciją renginius Lietuvoje žr. www.hrmi.lt/renginiai/savaite-pries-rasizma/2010-m/

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų