REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turto, kurio vertė yra septyni milijonai, konfiskavimas ir piniginė bauda gresia Edgarui Karaliui už neteisėtą praturtėjimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tokią bausmę pasiūlė Gintaras Jasaitis per posėdį, kuris vyko Vilniaus miesto Pirmosios apylinkės teisme.

REKLAMA

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba išaiškino, kad įtariamasis turi septynių milijonų litų kainuojantį namą ir 20 arų žemės sklypą sostinės Svajonių gatvėje.

Tyrimo metu nustatyta, kad E. Karalius įsigijo už 50 tūkstančių litų automobilį „Mercedes-Benz C220“.

Bylos duomenimis, neturėdamas lėšų, E. Karalius įsigijo brangaus turto. Tyrimo metu paskaičiuota, kad advokato padėjėju dirbantis įtariamasis pats neturėjo ir neturi pakankamai pajamų įsigyti daugiau nei septynis milijonus 150 tūkstančių litų vertės turto, nes tuo laikotarpiu jo pajamos tesiekė apie du tūkstančius litų per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Tai įvertinęs valstybės kaltintojas teigė, kad teisiamojo kaltė yra visiškai įrodyta ir priimti nuosprendį nesudaro kliūties nepaisant gynybos tikinimo, kad tokiose bylose nėra teisinės praktikos, o pati norma prieštarauja Konstitucijai.

Savo kalboje jis paminėjo, kad neteisėto praturtėjimo normą aršiai kritikuoja keli teisės profesoriai, dirbantys teisėjais Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Advokatas tikino, kad jo klientas yra paėmęs 630 tūkstančių litų paskolą iš banko, o dabar kaltinamas neva neteisėtai praturtėjęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Advokato teigimu, kitos galimo neteisėto praturtėjimo bylos baigdavosi baudžiamaisiais įsakymais, tai yra jose nevyko baudžiamasis procesas, buvo priimami įsakymai ir skiriamos bausmės, turto konfiskavimas be ilgo bylinėjimosi.

Bet valstybės kaltintojas G. Jasaitis tvirtino, jog su neteisėtu praturtėjimu jau kovoja Estija, siūlydama visiems visuotiną turto deklaravimą.

Tenkinant E. Karaliaus prašymą, teismas du kartus mėgino kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar Baudžiamojo kodekso straipsnis, numatantis atsakomybę už neteisėtą praturtėjimą, neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui – Konstitucijai, tačiau abu kartus byla grąžinta nagrinėjimui atgal.

REKLAMA

E. Karaliaus tėvas V. Karalius anksčiau buvo teistas ir kalėjo dėl kontrabandos. Dabar jis vėl yra teisiamas, šįkart vienoje didžiausių Lietuvoje kada nors tirtoje kontrabandos byloje. Dešimt asmenų, tarp jų buvęs policijos pareigūnas V. Karalius, kaltinami sukūrę Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijos ir Vokietijos veikusį nusikalstamą susivienijimą ir organizavę bendros daugiau nei septynių milijonų litų vertės cigarečių kontrabandą.

Prokuratūra teigia, kad cigaretės 2009–2010 metais buvo atvežamos į Lietuvą iš Baltarusijos ir gabenamos iš Lietuvos į Vokietiją per Lenkiją. Prokurorai nustatė, kad nusikaltėliai kyšiams muitinės pareigūnams skyrė 80 tūkstančių eurų (276 tūkstančiai 224 litų).

REKLAMA

Vilniaus teritorinė muitinė dėl šiais nusikaltimais Lietuvos valstybei padarytos žalos byloje yra pateikusi beveik septynių milijonų litų ieškinį. Už tokią sumą apribotos nuosavybės teisės į kaltinamųjų turtą.

Sūnaus byla dėl neteisėto praturtėjimo buvo išskirta iš tėvo bylos.

Pats E. Karalius sako, kad jis turtą įsigijo gerokai anksčiau, nei baudžiamojoje byloje nurodytos tėvui inkriminuotos nusikalstamos veikos. Turtas buvo įsigytas 2006–2007 metais, tėvui inkriminuojamos 2009 metais padarytos veikos.

Namą ir sklypą Svajonių gatvėje Vilnius E.Karalius įsigijo iš buvusio Alytaus mero Česlovo Daugėlos ir jo sutuoktinės. Jie E.Karaliui 2007 metais pardavė prabangų namą ir sklypą šalia Turniškių Svajonių gatvėje už beveik septynis milijonus litų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų