• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moterų vandensvydis olimpinėse žaidynėse debiutavo 2000-aisiais – visu šimtu metų vėliau nei vyrų vandensvydis. Tuo tarpu Lietuvoje šis žaidimas – vis dar išskirtinai vyrų užsiėmimas.

REKLAMA
REKLAMA

Visoje šalyje nėra nė vienos moterų vandensvydžio komandos, žinoma, nevykdomos ir jokios varžybos. Smalsesnės mergaitės įtraukiamos į berniukų grupes, tačiau anksčiau ar vėliau su pamėgtu žaidimu jos privalo atsisveikinti...

REKLAMA

Kodėl Lietuvoje nėra moterų vandensvydžio? To SportIN paklausė Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinį sekretorių Rolandą Vizgirdą. – Moterų vandensvydžio komandos Lietuvoje nėra. Yra merginų Vilniuje, Elektėnuose, Kaune, bet jos buriasi prie berniukų ir kartu žaidžia. Iki jaunių amžiaus leidžiame kartu žaisti.

Kaip atskirą sekciją norėjome padaryti, bet tai buvo sovietų laikais. Buvo ir treneris, kuris norėjo užsiimti – Audrius Šečkus. Sukomplektavo komandą. Tuomet dar jauna buvo Kačiušytė, Gužytė. Visos tos plaukimo meistrės norėjo pažaisti vandensvydį. Bet mūsų, jau nepriklausomos Lietuvos, valdžia nenumatė, kad moterų vandensvydis bus įtrauktas į olimpines žaidynes. Mes būtume buvę vieni moterų vandensvydžio pradininkų, ir jei taip būtų nutikę, tradicijas dabar turėtume ne prastesnes nei krepšinio.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau viską pradėti buvo per didelė našta. Jei tuomet būtume pradėję, būtume turėję geras startines pozicijas, nes tuomet niekur moterys vandensvydžio nežaidė. Neabejoju – būtume dalyvavę oliminėse žaidynėse.

Moterys turėjo perspektyvą. Mūsų moterų rinktinė būtų iškilusi žymiai aukščiau nei vyrų, nes būtume ėję koja kojon su visu pasauliu. Pavėlavome į traukinį dvidešimčia metų. – Kodėl nebandome dabar vytis?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ne... Mes netelpame į baseinus. Vyrai žaidžia nuo ryto iki vakaro, tai apie kokias moteris mes galime kalbėti? Juk baseinai – ne guminiai. Jei turėtume baseinų, turėtume ir merginų vandensvydį. Dabar labai populiarėja merginų vandensvydis, ypač Skandinavijos šalyse. Nori atvažiuoti pažaisti, bet pas mus nėra...

Elekrėnuose galėtume turėti vieną komandą, norinčių yra ir Kaune ir Vilniuje – bet kur treniruotis? Vilniuje baseinų poreikis siaubingai didelis. Lazdynuose visą dieną plaukikai treniruojasi, vakare eiliniai žmonės taip suplūsta, kad automobilio nebūna kur pastatyti. Jie nori renovuoti, bet ne renovuoti reikia, o naujus statyti. Antrą, trečią... Kad bent minimalius poreikius patenkintume. Vilniuje kiekviename mikrorajone turėtų būti po baseiną. – Taigi moterų vandensvydžio taip niekada ir neturėsime?

REKLAMA

– Bus baseinai, bus ir moterų vandensvydis. Kam žaisti, tikrai būtų. Merginų, norinčių žaisti vandensvydį, yra netgi daugiau nei vaikinų, nes vaikinai sporte turi didesnį pasirinkimą.

Be to, labai daug merginų lieka nuo plaukimo. Ilgai užsiimdamos plaukimu merginos gali sugądinti figūrą, o perėjusios į vandensvydį jos liktų gražiai sudėtos – aukštos, lieknos. Ir jos nori žaisti, o žaisti nėra kur.

Būtų ir specialistų, nes treniravimo specifika nelabai skiriasi nuo vyrų vandensvydžio.

FINA moterų vandensvydžio rinktinių reitingas:

JAV

Rusija

Kinija

Australija

Didžioji Britanija

Italija

Kanada, Ispanija

Vengrija

Nyderlandai

Kazachstanas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų