REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunkiausiai besiverčiantiems gyventojams ir senjorams valstybės išmokos kitąmet padidės apie penktadaliu. Tačiau žmonės skundžiasi, kad infliacija daug didesnė už išmokas ir pinigų kitąmet trūks dar labiau.

Sunkiausiai besiverčiantiems gyventojams ir senjorams valstybės išmokos kitąmet padidės apie penktadaliu. Tačiau žmonės skundžiasi, kad infliacija daug didesnė už išmokas ir pinigų kitąmet trūks dar labiau.

REKLAMA

Opozicijos atstovai priekaištauja, kad valdantieji pensijas galėjo kitąmet padidinti bent 15 eurų daugiau. O nuvertėjus antros pensijų pakopos santaupoms, siūlo leisti žmonėms vėl išeiti iš antros pakopos ir tuomet atsiimti sukauptus pinigus.

Senjorė Bronė, kaip ir kas mėnesį, taip ir artėjant didžiosioms metų šventėms, negali ramiai praeiti pro išmaldos prašančius. Sutaupytus ir į maišelį sudėtus 50 centų smulkiomis monetomis įteikia prie vieno Panevėžio prekybos centro bedarbiui jaunuoliui.

„Linkiu tau sveikatos, kad kiti metai būtų geresni, gal kokį darbelį rasi, bus lengviau gyventi. Gerų švenčių, sveikatos, kad nesirgtum“, – kalba Bronė.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžietė neslepia, kad spaudžiant rekordinei infliacijai ir pačiai tenka labai susispaudus gyventi. Visą pensiją tenka išleisti pabrangusiems maisto produktams ir medikamentams.

REKLAMA

„Skaičiuoji, neperki brangiai, bet vaistai kainuoja, bakteriją rado skrandy, brangūs vaistai, bet reikia“, – sako Bronė.

O socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė giriasi, kad kitąmet senjorams palengvins gyvenimą. Vidutinė pensija didės 65 eurais. Kad padidėjimas atrodytų dar įspūdingiau, ministrė sudeda dviejų metų padidinimus ir bendras rezultatas gaunasi beveik 40 proc.

„Stengiamės pasirūpinti, kaip galime geriausiai su biudžeto turimomis lėšomis. Jei reikės papildomų priemonių, jas svarstysime metų eigoje. Su dabartinėmis prognozėmis, manome, namų ūkiams turėtų būti amortizuojama kainų įtaka“, – teigia M. Navickienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau apie 60 eurų kitąmet didesnės pensijos senjorams įspūdžio nedaro, mat dėl infliacijos stipriai nuvertėjo senjorų juodai dienai kauptos santaupos, o būtiniausi maisto produktai per šiuos metus pabrango trečdaliu ir kitais metais, pagal Lietuvos banko prognozę, toliau brangs:

„Praeitą kartą kėlė tiems, kurie tingėjo dirbti, gauna šimtą su virš, o man 3 eurus pridėjo. Mažai tikiuosi.“

„Tas 60 eurų su kainų kilimu yra mažai.“

„Ne visiems pridės, kas mažai gauna, tiems mažai ir pridės.“

„Kažkur porą kartų į parduotuvę. Irgi gerai.“

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad vienišas pensinio amžiaus asmuo padidinus pensiją ir vienišo asmens išmoką, gaus 610 eurų, t.y. beveik šimtu eurų arba 20 proc. daugiau nei šiemet. Pensininkų poros pajamos kitąmet padidės taip pat penktadaliu – 180 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šalpos pensijų gavėjai, neįgalieji, senatvės pensininkai be stažo dažnai susiduria su skurdu. Tos priemonės taiklios, atliepia poreikius“, – tikina ministerijos atstovė Ugnė Užgalė.

Tačiau būsto išlaikymas per metus pabrango 50 proc., maistas trečdaliu, sveikatos priežiūra dešimtadaliu. Tad opozicijos atstovai priekaištauja, kad senjorams gyvenimas darosi sunkesnis ir stebisi, kodėl sukaupus apie pusantro milijardo eurų „Sodros“ rezervą, valdantieji nesiryžta pensijų padidinti dar bent 15 eurų daugiau.

„Mūsų siūlymas: 15–16 eurų papildomas didinimas. „Sodra“ sakė tuo metu, kad metams ar keliems didinimas nesukurtų esminių problemų“, – sako Seimo narys, demokratas Linas Kukuraitis.

REKLAMA

Paspirtimi prie mažų pensijų senjorams turėjęs tapti antrosios pakopos pensijų kaupimas, anot opozicijos, irgi nepasiteisina. Periodinių išmokų vertės krito dešimtadaliu ir, nors kai kurie senjorai jau gauna iš antros pakopos vidutiniškai 65 eurų kasmėnesines išmokas, Palucko teigimu, būtina leisti iš privataus kaupimo pasitraukti žmonėms, nesukaupusiems bent 10 tūkst. eurų.

„Iliuzija, kad senatvėje kažką apčiuopiamo iš fondų gausi. Neteikia garantijos, pagal statistiką, atėjus pensijai, žmonės gauna po 15–20 eurų išmoką. Tai nėra sumos, kurios gelbėja senatvėje. Ši alternatyva turi būti pasirenkama, o ne privaloma“, – tvirtina Seimo narys Gintautas Paluckas.

REKLAMA

Ministrė Navickienė antros pakopos dar vienos reformos galimybės neatmeta.

„Diskusijos gerai, galime tartis, argumentų yra už ir prieš, žmonėms svarbus klausimas“, – sako M. Navickienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė skaičiuoja, kad kitąmet, padidinus vaiko pinigus, NPD ir MMA, tris vaikus iš minimalių algų auginanti pora gaus beveik 1700 eurų arba 260 eurų didesnes pajamas.

Vienišas tėtis arba mama su dviem vaikais turėtų sulaukti 160 eurų didesnių pajamų.

Dauguma socialinių išmokų kitais metais didės apie 20 proc., tačiau jos nepasivys infliacijos – maistas jau pabrango trečdaliu, būsto išlaidos 50 proc., transportas beveik 20 proc.

Brudbobes Navickienė, Šimonyte net 100 er pagailėjo pensininkams pridėti,o pačios didins sau algas dvigubai
Įdomu iš ko gyveno žmogus, kuris neturi reikiamo darbo stažo Ir kodėl tie, kurie ilgai ir sunkiai dirbo dabar dalį savo sukauptų santaupų turi atiduoti kombinatoriams.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų