REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Krepšinio vystymui didelį dėmesį skirianti Kinija šioje srityje ketina keisti strateginį partnerį. Iki šiol NBA modelį bandę vystyti kinai nusprendė, kad tuo keliu krepšinio aukštumų tikriausiai nepasieks, ir nauju strateginiu partneriu nori pasirinkti Lietuvos krepšinio federaciją, teigiama pranešime spaudai

REKLAMA
REKLAMA

Kinijoje šiuo metu vieši LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. Po pirmųjų susitikimų LKF atstovas teigė, kad Kinijos krepšinio asociaciją domina labai platus bendradarbiavimas.

REKLAMA

„Kinai daug metų bendradarbiavo su JAV krepšinio federacija ir NBA, bet suprato, kad amerikiečių krepšininkų rengimo modelis jų šalyje neprigis ir eidami tuo keliu jie savo tikslų nepasieks. Kinijos žmonių fiziologija, kultūra yra kitokie. Jie mano, kad kinams artimesnis europietiškas krepšinio modelis ir ieško naujo strateginio partnerio, - pasakojo M. Balčiūnas. - Jie sako, kad turi dideles sales, komandas, solidžius biudžetus, bet neturi kompetetingų trenerių. O geriausiu krepšinio trenerių rengimo modeliu laiko mūsiškį. Jiems imponuoja Lietuvos kūno kultūros akademijos krepšinio trenerių rengimo sistema, sėkmingai vystomos tarptautinės krepšinio trenerių magistro studijos. Čia yra atykę ir pastarajame projekte dalyvaujantys Anglijos Vusterio universiteto atstovai. Buvome susitikę su Pekino universiteto profesoriais, Pekino „Ducks“ ir kitų klubų atstovais, ilgai kalbėjome apie galimą bendradarbiavimą. Kalbėjome keletą valandų, nusistatėme keletą krypčių ir rytoj su Kinijos krepšinio asociacija pasirašysime trišalę bendradarbiavimo sutartį.“

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos krepšinio vadovai norėtų, kad lietuviai atliktų jų sistemos analizę ir mokytų krepšininkų rengimo nuo pačių pamatų.

„Jau šiandien gavome 10 pasiūlymų mūsų 16-20 metų komandoms iki vasaros atvykti į turnė Kinijoje. Jie padengtų visas lietuvių išlaidas. Mūsų komandos ten būtų 10-14 dienų, dalyvautų poroje turnyrų ir grįžtų namo. Žiūrėsime, kiek būtų norinčių, galvosime, kaip atrinkti, ir siųsime. Kalbant apie vaikų trenerių rengimą, jie norėtų atsiųsti savo trenerius į Lietuvą ilgalaikėms stažuotėms ir kad mūsų specialistai vyktų mokyti į pačią Kiniją. Ši bendradarbiavimo kryptis, jų nuomone, yra pati svarbiausia, - dėstė LKF generalinis sekretorius. - Taip pat jie norėtų, kad mes atliktume jų krepšininkų rengimo sistemos analizę. Kinai nori nustatyti vietą, kurioje yra lemtinga spraga rengiant krepšininkus: selekcijoje, jaunimo treniruotėse ar jau profesionaliame lygmenyje? Kur įvyksta lūžis, lemiantis, kad iš tokios gausybės žmonių neišauga daugiau aukšto lygio krepšininkų? Tą galime nustatyti testuodami sportininkus, lygindami mūsų 8-mečius su jų 8-mečiais ir t.t. Taip pat kalbėjome apie profesionalių komandų ir profesionalių trenerių rengimą. Jie labai nori, kad mūsų klubai atvyktų žaisti draugiškų rungtynių, vyktų bendradarbiavimas. Artimiausioje ateityje turėtų būti parengtas visas veiksmų planas, o kinai jo įgyvendinimui skirs pilną finansavimą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per susitikimą su Kinijos provincijų atstovais aptarta net idėja Kinijoje įkurti lietuvišką krepšinio mokyklą.

„Minčių yra daug ir įvairių, jie nori labai plataus bendradarbiavimo ir per 10 metų Kinijoje išvystyti lietuvišką krepšininkų rengimo modelį. Vienas projektų gali būti lietuviškos mokyklos steigimas. Vienoje provincijų galėtų būti pastatyta krepšinio mokykla, kurioje viskam vadovautų ir visą procesą valdytų keletas lietuvių. Manau, Kinijoje atsiveria milžiniškos galimybės panaudoti visą savo potencialą tiek Lietuvos krepšinio federacijai, tiek Lietuvos kūno kultūros akademijai, tiek visai mūsų krepšinio sistemai“, - sakė M. Balčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų