• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naktį iš sausio 25 į 26 d. Kinijoje bus švenčiami Naujieji jaučio metai pagal mėnulio kalendorių arba dar kitaip vadinama Pavasario šventė. Ateinančiais metais vyraujanti stichija bus žemė.

REKLAMA
REKLAMA

Sakoma, kad jautis simbolizuoja klestėjimą, pasiektą didelėmis pastangomis ir sunkiu darbu. Tokia „darbo programa“ labai tinka šiems metams, kai pasaulyje siaučia ekonominė krizė.

REKLAMA

Tiesa, kinai per šventes neketina galvoti apie krizę, o planuoja gerai pailsėti ir pasisemti jėgų naujiems darbams. Naujieji metai bus švenčiami iki vasario 1 d.

Naujieji metai Kinijoje tradiciškai sutinkami šeimos rate. Toli nuo gimtųjų namų dirbantys kinai grįžta namo, todėl per šventes itin išauga keliautojų srautai. Manoma, kad šiemet per šventes namo keliaus per 200 mln. kinų. Dėl tokio didžiulio srauto žmonių Kinijoje dažnai kyla problemų transporto sistemoje: nebeįmanoma nusipirkti bilietų, daugybė žmonių įstringa stotyse ir oro uostuose.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais padėtį pablogins ir prastos oro sąlygos. Šaltis ir gausūs krituliai jau paralyžiavo susisiekimą Kinijos šiaurės rytuose, kur buvo uždaryta 14 greitkelių, o daugiau nei tūkstantis žmonių buvo įstrigę vietos oro uoste, nes apledėjo pakilimo-nusileidimo takas.

Transporto problemų kilo ir Kinijos vakaruose. Šimtai žmonių įstrigo Tibeto sostinėje Lasoje, kur kilo smėlio audra.

Šventinis sambrūzdis karaliauja ne tik Kinijos transporto sistemoje, bet ir kiekvieno kino namuose. Prieš Naujuosius metus būtina labai daug padaryti. Pirmiausia reikia susitvarkyti namuose, išmesti visas šiukšles, nusikirpti nagus ir plaukus. Mat tradiciškai šie veiksmai yra uždrausti švenčių dienomis, nes tikima, kad šiukšlių išmetimas per šventes - simbolinis pinigų praradimas, o naudojimasis žirklėmis sukels didelių nesutarimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moterys prieš Naujuosius metus turi sulopyti drabužius, kad juose nebūtų skylių, kad per jas nedingtų pinigai.

Kinijoje visi šeimos nariai puošia namus. Virš durų atvirkščiai kabinamas hieroglifas, reiškiantis „laimė“. Atvirkščiai jis kabinamas todėl, kad kiniškai frazė „laimė apsivertė“ reiškia ir „laimė atėjo“. Ant langų ir sienų klijuojami iš raudono popieriaus iškirpti ateinančių metų gyvūno - šiemet jaučio - formos karpiniai.

Daug dėmesio skiriama ir šventiniams patiekalams. Ant kinų stalo per Naujuosius metus būtinai turi būti žuvis. Vien žodžio "žuvis" tarimas pas kinus reiškia laimės linkėjimą. Visi šeimos nariai taip pat kartu gamina koldūnus.

Per pačius Naujuosius metus kinai išbėga į gatves ir leidžia petardas bei fejerverkus. Tikima, kad bet koks garsus sproginėjimas ar pokšėjimas atbaido blogąsias dvasias.

Pirmąją Naujųjų metų dieną kinai taip pat praleidžia su šeimos nariais ir vienas kitam dovanoja raudonus vokus su pinigais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų